Cagliari Calcio Itálie - Cagliari Calcio - Zprávy

Lazio přijelo po evropském úspěchu rozmlsané. Sladké potěšení obstaral divákům Pedro

Postupem do osmifinále Ligy mistrů povzbuzené Lazio zvítězilo ve 14. kole Serie A nad utrápeným Cagliari 1:0. Gólových oslav se diváci v Římě dočkali hned v osmé minutě, kdy se poprvé v sezoně prosadil nestárnoucí Pedro. Hosté navíc ještě do přestávky přišli o Antoina Makoumboua, jenž si záchranným faulem na hranici vápna vysloužil červenou kartu. Rossoblu se v oslabení na vyrovnání nezmohli, a prodloužili tak venkovní mizérii, když na hřištích soupeřů doposud vsítili pouhé čtyři branky a vybojovali jen dva body.

Trápící se Lazio vítá oblíbenou návštěvu ze Sardinie, čekají se góly

Lazio se po velmi podařeném pohárovém vystoupení utká v sobotu s Cagliari a musí rychle načerpat síly. V lize se totiž Římanům absolutně nedaří a potřebují každý bod. Což by právě proti návštěvě ze Sardinie nemuselo být vůbec obtížné.

Souboj trenérských generací jasný verdikt nepřinesl. Cagliari se s Monzou rozešlo smírně

Domácí Cagliari remizovalo ve 13. kole Serie A s ve formě hrající Monzou 1:1. V 10. minutě sice otevřeli skóre Rossoblu, jenže po změně stran vyrovnal premiérovým zásahem mezi italskou elitou Mirko Marič. Střet nejstaršího trenéra nejvyšší soutěže na Apeniském poloostrově Claudia Ranieriho s tím vůbec nejmladším 39letým Raffaelem Palladinem tak vítěze nepoznal. Jakub Jankto začal zápas na lavičce a na hřiště se podíval v 73. minutě.

Cagliari se po poledni vrhne na Monzu

Před reprezentační přestávkou se Cagliari podařilo získat dobré výsledky a odrazit se od posledního místa, jenomže porážka na hřišti Juventusu v kombinaci s pauzou může týmu ublížit. Jak se s tím Sardiňané popasují? Cagliari přivítá Monzu, se kterou se nepotkalo přes dvacet let.

Cagliari pošpinilo čistý štít Juventusu příliš pozdě. Starou dámu vyšvihli do čela stopeři

Fotbalisté Juventusu potvrdili skvělou formu z posledních týdnů, když ve 12. kole Serie A porazili Cagliari 2:1. Ofenzivní opory Bianconeri museli tentokrát zastoupit obránci. Nejprve se v 60. minutě prosadil hlavou Bremer, na kterého navázal o 10 minut později jeho kolega ze stoperské trojice Daniele Rugani. Jedinou kaňkou na výkonu domácích byla první obdržená branka po více než 600 minutách, i přes to se ale v neúplné tabulce vyhoupli do čela. Cagliari s Jakubem Janktem v základní sestavě sice padlo po více než měsíci, nadále ovšem balancuje na hraně sestupového pásma.

Juventus nahání Inter a přivítá zlepšující se Cagliari

V sobotu navečer se otevřou brány Allianz Stadium v Turíně, aby zde pokračoval boj dvou zcela odlišných ambicí. Domácí Juventus se dostal do skvělé formy a znovu bojuje o mistrovské Scudetto, zatímco Cagliari má mnohem skromnější cíl. Zachránit se mezi italskou elitou.

Cagliari jako pokropené živou vodou, proti Janovu naladil spoluhráče na vítěznou notu Viola

Janov prohrál v 11. kole Serie A na půdě Cagliari 1:2. Útočným akcím obou mužstev scházela v prvním poločase přesnost, změna přišla však prakticky okamžitě po absorbování přestávkových pokynů trenérů. Domácí totiž rychle po návratu z kabin poslal do vedení Nicolas Viola, nicméně už v 51. minutě srovnal Albert Gudmundsson. Následně se prosadil i druhý fotbalista domácích, který nastoupil až do druhé půle, a to Gabriel Zappa. Na jeho zásah již Grifone nezareagovali a prohráli vzájemný duel poprvé od roku 2019.

Potvrdí Cagliari vzestupnou formu proti Janovu?

Až v 10. kole se dočkali prvního vítězství v sezoně fotbalisté Cagliari a navíc na to úspěšně navázali i v Coppa Italia. Do třetice chtějí být vítězní v nedělním zápase proti dalšímu nováčkovi. FC Janov si v uplynulém týdnu vedl stejně.

Po Janktově odchodu začali řádit žolíci. Cagliari dokonalo zběsilou stíhací jízdu v nastavení

Hráči Cagliari zvítězili po bláznivém průběhu utkání v 10. kole Serie A nad Frosinone 4:3, a připsali si tak vůbec první ligový triumf v ročníku. V souboji nováčků zaznamenal výrazně lepší start hostující celek, který se i díky dvěma brankám Matíase Soulého propracoval do třígólového vedení. Pak ale nastal naprostý kolaps v obraně Giallazzurri a neuvěřitelný comeback domácích odstartoval po necelých 10 minutách na hřišti Gaetano Oristanio. Na toho dvěma trefami v nastaveném čase navázal střídající Leonardo Pavoletti. U obratu svého celku již chyběl Jakub Jankto, jenž ze hřiště odešel zhruba po hodině hry.

Cagliari se těší na domácí souboj s Frosinone

V neděli po obědě se nováček Cagliari pokusí poprvé v sezoně zvítězit a má přijatelného soupeře, protože forma Frosinone se poněkud zasekla. Hosté jsou na tom samozřejmě lépe, ale z posledních pěti zápasů vyhráli jediný a ani na Sardinii to nebudou mít jednoduché.

Jankto začal pracovat na svém návratu na výsluní. Asistencí přispěl Cagliari k zisku bodu

Salernitana remizovala v devátém kole Serie A s Cagliari 2:2. Souboj dvou trápících se týmů dlouho nenabízel fanouškům příliš zajímavou podívanou, v 64. minutě ovšem na trávník nastoupil Jakub Jankto, který o čtvrthodinu později přihrál na branku Zitu Luvombovi. Pro českého záložníka, jenž nedávno v médiích vyjádřil touhu po návratu do reprezentace, šlo o první bodový zápis po přesunu zpět do Itálie. Strhující závěr se třemi dalšími góly však rozhodl o konečné dělbě bodů, kvůli níž Sardiňané zůstali na poslední příčce tabulky.

Salernitana i Cagliari chtějí ukončit čekání na první výhru

Poslední s předposledním a také souboj týmů, které v tomto ročníku Serie A ještě nevyhrály. To je utkání mezi Salernitanou a Cagliari. Jeden z nich může ukončit čekání na první výhru, ale také se může stát, že negativní série na obou stranách budou pokračovat.

Vlci z Říma čtyřmi góly roztrhali Cagliari. Budoucnost Mourinha pomohl rozřešit Lukaku

Fotbalisté AS Řím si v osmém kole Serie A připsali na hřišti Cagliari pohodlnou výhru 4:1. K dominantnímu výkonu, jenž znamenal třetí soutěžní vítězství Giallorossi v řadě, přispěl dvěma přesnými zásahy Romelu Lukaku. Belgický útočník tak skóroval již v šestém z posledních sedmi zápasů Vlků, čímž pomohl utišit sílící spekulace o budoucnosti Josého Mourinha. Italským tiskem totiž před utkáním prolétla informace, že v případě neúspěchu na Sardinii by mohlo dojít k jeho odvolání.

Ranieri se opět utká s minulostí, jeho Cagliari potřebuje vyzrát na AS Řím

Claudio Ranieri je velkou postavou italského calcia obecně, v Anglii pak jeho jméno pojí se zázrakem z Leicesteru. Jeho poslední mise zní jasně, zachránit se s Cagliari. Jenže se mu to zatím nedaří a v neděli z toho bude chtít profitovat AS Řím.

Fiorentina kontrolovala duel s nováčkem od úvodu. Cagliari podlomily kolena vlastní chyby

Fotbalisté Fiorentiny splnili povinnost a zvítězili v sedmém kole Serie A před vlastními fanoušky nad posledním Cagliari 3:0. Fialky nakročily k zisku tří bodů od samého začátku, když se už ve třetí minutě prosadil jejich nejlepší střelec Nicolás González po velké chybě brankáře Borise Radunoviče. Domácí využili nechtěné pomoci sardinského klubu i při druhém zásahu, a to po vlastním gólu Alberta Desseny. Ani jeden z českých reprezentantů se na hřišti nepředstavil.