AC Monza Brianza Itálie - AC Monza Brianza - Zprávy

Rozjetý Martínez nepřibrzdil ani v Monze a upevnil Interu pozici na čele ligy

Inter zvítězil ve 20. kole Serie A na hřišti Monzy 5:1 a pojistil si první příčku v tabulce. O pohodlné výhře rozhodli Nerazzurri už během úvodní čtvrthodiny, kdy se prosadili v zápase dvougóloví střelci Hakan Calhanoglu a Lautaro Martínez. Pro argentinského mistra světa šlo již o 17. a 18. vstřelenou branku v ročníku. Na první z nich mu nahrával krajní bek Federico Dimarco, jenž svým osmým bodovým zápisem do osobních statistik už nyní vyrovnal svoji nejúspěšnější sezonu kariéry.

Inter chce setrvat na čele, proti je ale Monza

Monza se v sobotu večer pokusí využít domácího prostředí a obrat o body velkého favorita. Do Monzy totiž z nedalekého Milána zamíří současný lídr Serie A, tedy Inter. A Nerazzurri dobře vědí, že nesmějí udělat krok vedle, aby nepřišli o první příčku.

Ženská sudí tentokrát Frosinone štěstí nepřinesla. Monza zaplatila za výhru ztrátou brankáře

Monza zvítězila v 19. kole Serie A na hřišti Frosinone 3:2. Hosté si v první půli vypracovali dvougólový náskok, o který se úvodní brankou a následnou asistencí zasloužil Dany Mota, jenž se rovněž postaral o poslední výhru Lombarďanů. Ti tak sice ukončili třízápasové čekání na vstřelenou branku i vítězství, kaňku na přesvědčivém výkonu však udělala gólmanská stálice Michele Di Gregorio, jenž musel na sklonku úvodního dějství střídat kvůli zranění. Domácím tak nepomohla ani rozhodčí Maria Sole Ferrieri Caputiová, která na tomto stadionu již řídila vítězný říjnový duel Canarini s Veronou.

Monza hledá střelce, své štěstí zkusí proti Frosinone

Frosinone se v sobotu od tří hodin představí na domácí půdě proti Monze a doufá, že napodobí skoro dva roky starý úspěch s ní. Jenže po úvodní extázi se Frosinone poslední dobou moc nedaří a Monza pro něj nebude snadným soupeřem.

Nesportovní chování přispělo k další ztrátě mistra. Cennou výhru Monzy odmítl penaltový expert

Neapol remizovala v 18. kole Serie A na domácím hřišti s Monzou 0:0. V ofenzivních řadách Partenopei znatelně chyběl tahoun Victor Osimhen, jenž na trávník nevyběhl kvůli červené kartě z minulého duelu. Tu inkasoval za nesportovní chování, kterému se nevyhnuli domácí ani tentokrát, přičemž ostrá slova si neodpustil ani nakonec vyloučený kouč Walter Mazzarri. Nervózní Neapolitánci už ve třetím soutěžním klání v řadě neskórovali, inkasovat naopak mohli v 68. minutě zásluhou Mattea Pessiny, ten ale poprvé v kariéře neproměnil pokutový kop.

Neapol po prohře s AS očekává tři body od Monzy

Neapol má co napravovat, protože v posledních dvou soutěžních duelech prohrála. Partenopei rozhodně nezaujímají v tabulce takové místo, jaké by si jejich fanoušci přáli, což se trenér Walter Mazzarri pokusí změnit už v pátek proti Monze.

"Fialky" potvrdily formu a vyhouply se mezi smetánku. Di Gregorio zabrzdil Monzu fatální chybou

Hráči Fiorentiny porazili v 17. kole Serie A domácí Monzu 1:0, a prodloužili tak sérii neporazitelnosti již na sedm soutěžních střetnutí v řadě. Už v sedmé minutě se dostali hosté do vedení po velké chybě v rozehrávce Michela Di Gregoria, kterou nekompromisně potrestal Lucas Beltrán. Lombarďané tak museli skousnout teprve druhou domácí porážku v aktuálním ročníku italské nejvyšší soutěže, hosté se naopak triumfem posunuli alespoň prozatím do top čtyřky. Český záložník Antonín Barák odehrál za Fialky 56 minut, poté se odebral ke střídání.

Monza chce napravit poslední týdny, Fialky jsou ale ve formě

Fiorentina cílí na příčky, které znamenají Ligu mistrů. Přiblížit ji k tomuto snu může další kolo, v němž se někteří její konkurenti utkají mezi sebou. Viola samotná začne svůj souboj už v pátek večer, když se podívá do Monzy.

Monza ani napotřetí nenašla recept na AC Milán. Výhru Rossoneri obohatil snový debut mladíka

AC Milán zvládl utkání 16. kola Serie A, ve kterém porazil Monzu na vlastní půdě 3:0. Domácí měli skvělý vstup do zápasu, když se již ve třetí minutě prosadil Tijjani Reijnders. Hlavní postavou celého duelu se však stal při snovém debutu v seniorském dresu AC 18letý obránce Jan-Carlo Simić, jenž se dostal na hřiště kvůli zranění Tommase Pobegy a na konci první půle si připsal svou premiérovou trefu v dospělém fotbale. Rossoneri tak odčinili poslední prohru s Atalantou a zároveň si udrželi historicky stoprocentní bilanci proti Monze, kterou přehráli v lize potřetí v řadě.

AC Milán si chce s Monzou pojistit průběžné třetí místo

Po vítězství v St. James Parku a kvalifikaci do jarní části Evropské ligy se AC Milán musí opět koncentrovat na domácí soutěž, kde je s velkou ztrátou až třetí. Rossoneri před týdnem prohráli s Atalantou a doma na San Siru mají co napravovat.

Monza přistoupila k neoblíbenému soupeři z nižší ligy chytře. Janov selhal na pevné obraně

Fotbalisté Monzy zvítězili v 15. kole Serie A na vlastním hřišti s Janovem 1:0. Utkání skoupé na šance se rozuzlení dočkalo až v 83. minutě, kdy se premiérovým zásahem v ročníku prezentoval střídající Dany Mota. Bíločervení se sice ve své klubové historii potkali s Janovany nejčastěji ze všech týmů aktuálně působících v italské nejvyšší soutěži, v rámci ní však došlo k vůbec prvnímu měření sil. Lombarďané se tak vzepřeli nepříznivým statistikám ze druhé ligy, v níž dokázali z celkových 40 vzájemných zápasů zvítězit pouze třikrát. Domácí naopak čtvrtou nulou v letošním ročníku potvrdili třetí nejlepší obranu v lize.

Trápící se Janov se pokusí uspět v Monze

Monza se po nepovedeném utkání s Juventusem bude chtít před vlastními fanoušky vytáhnout a naštěstí pro ni přijede na U-Power Stadium tým, který se dívá Monze na záda. Proti Brianzoli se postaví CFC Janov.

Monza doma poprvé našla přemožitele. Juve nemělo pro úmysl z nastavení pochopení

Fanoušci Monzy poprvé v aktuálním ročníku Serie A opouštěli stadion Brianteo s pachutí porážky, když je ve 14. kole rozesmutnil po výsledku 1:2 Juventus. Brianzoli v dosavadních dvou vzájemných ligových střetnutích udrželi čisté konto, tentokrát však inkasovali už po 12 minutách, kdy hlavou rozvlnil síť Adrien Rabiot. Hosté pak hubený náskok drželi až do nastaveného času, kdy vyrovnal kmenový hráč milánského Interu Valentin Carboni. Svůj mateřský klub ale nakonec tímto gólem v čele tabulky neudržel, neboť na něj ještě zvládl bleskově zareagovat Federico Gatti.

Monza by ráda napodobila přes rok starý úspěch s Juventusem

Serie A se znovu připomíná tentokrát se svým již čtrnáctým kolem, které bude rozehráno v Monze. Domácímu týmu se poslední dobou moc nedaří a v pádu tabulkou mu bude chtít pomoct velmi silný soupeř. Do Monzy totiž zavítá Juventus, aktuálně druhý tým tabulky.

Souboj trenérských generací jasný verdikt nepřinesl. Cagliari se s Monzou rozešlo smírně

Domácí Cagliari remizovalo ve 13. kole Serie A s ve formě hrající Monzou 1:1. V 10. minutě sice otevřeli skóre Rossoblu, jenže po změně stran vyrovnal premiérovým zásahem mezi italskou elitou Mirko Marič. Střet nejstaršího trenéra nejvyšší soutěže na Apeniském poloostrově Claudia Ranieriho s tím vůbec nejmladším 39letým Raffaelem Palladinem tak vítěze nepoznal. Jakub Jankto začal zápas na lavičce a na hřiště se podíval v 73. minutě.