AC Monza Brianza Itálie - AC Monza Brianza - Zprávy

Cagliari se po poledni vrhne na Monzu

Před reprezentační přestávkou se Cagliari podařilo získat dobré výsledky a odrazit se od posledního místa, jenomže porážka na hřišti Juventusu v kombinaci s pauzou může týmu ublížit. Jak se s tím Sardiňané popasují? Cagliari přivítá Monzu, se kterou se nepotkalo přes dvacet let.

Pevnost v Monze odolala nájezdu turínských Býků. Colpani potvrdil reprezentační formu

Turín FC remizoval ve 12. kole Serie A na stadionu Monzy 1:1. Defenziva celku z Lombardie odolávala až do 55. minuty, kdy se poprvé v sezoně prosadil hostující Ivan Ilič. O vyrovnání se ovšem o chvíli později postaral domácí hrdina Andrea Colpani, jenž si skvělými výkony vysloužil i pozvánku do italského národního týmu pro kvalifikační zápasy o postup na mistrovství Evropy.

Turín plánuje předskočit domácí Monzu, s nimiž venku ještě neprohrál

Monza i Turín mají jednu věc společnou. Po několika zaváháních se jim povedlo v minulém kole konečně znovu vyhrát a hodlají v tom pokračovat i ve vzájemném utkání. Turín pojede do Monzy v dobré náladě, protože se mu tam daří.

Nový sudí na italské scéně prožil klidnou premiéru. Mezery v obraně Hellasu vypátral Colombo

Monza v 11. kole Serie A využila výsledkové mizérie Verony, kterou na jejím hřišti zdolala 3:1. Rozhodčí Giuseppe Collu ve svém premiérovém zápase mezi italskou elitou nemusel řešit žádné výrazné potíže. Na trávníku totiž takřka zcela chyběly ostré zákroky a při na první pohled regulérních gólech nejen Lorenza Colomba mohl s klidným svědomím ukázat do středového kruhu. Mladík hostující z milánského AC se prosadil dvakrát v rámci jednoho prvoligového duelu poprvé v kariéře.

Monza se opět spoléhá na obranu, Hellas to s ní ale umí

Hellasu se v tomto roce dlouhodobě nedaří a potřeboval by se odpíchnout ode dna. Doufá proto, že se mu povede navázat na lepší časy v duelu s Monzou, s níž si velmi často umí poradit. Monza už ale dávno nepůsobí jako nerozkoukaný nováček.

Návrat ztraceného syna nepomohl, Udinese se ze spirály remíz nedostalo ani v Monze

Monza udržela v 10. kole Seria A domácí neporazitelnost, když na vlastním hřišti remizovala s Udinese 1:1. Biancorossi poslal do vedení v závěru úvodní půlhodiny Andrea Colpani, pro kterého se jednalo již o pátou trefu na stadionu Brianteo v letošní sezoně. Domácí tým však vedení neudržel, jelikož po změně stran vyrovnal 23letý Lorenzo Lucca. Hosté další gól nepřidali, a tak si připsali již sedmou remízu v sezoně. Nic na tom nezměnilo ani angažování staronového trenéra Gabrieleho Cioffiho, jemuž přitom vedení Bianconeri před rokem neprodloužilo smlouvu.

Cioffiho čeká na lavičce Udinese obnovená premiéra, Zebry cestujou do Monzy

Návrat Gabriela Cioffaniho by podle klubového vedení mělo zlepšit výkonnost, ale samozřejmě se to ukáže až na hřišti. Udinese v jeho obnovené premiéře zavítá do Monzy, která se před porážkou s AS Řím vezla na vlně pozitivních výsledků.

Neprůstřelnost Monzy skončila ve Věčném městě. Římu pomohlo k výhře vyloučení veterána

AS Řím porazil v utkání devátého kola Serie A Monzu 1:0, což se mu povedlo i díky vyloučení zkušeného obránce Danila D’Ambrosia. Domácí, kteří se toužili naladit na čtvrteční souboj s pražskou Slavií v rámci Evropské ligy, nesehráli celý druhý poločas trvající početní převahu vůbec ideálně a sami mohli několikrát inkasovat. V 90. minutě však přece jen udeřil po skrumáži ve vápně střídající Stephan El Shaarawy, čímž zároveň připravil hosty o čtvrté čisté konto v řadě.

Římané se pokusí vzpomenout na svou formu proti nebezpečné Monze

Římané se před reprezentační přestávkou nadechovali k velké jízdě, takže pro ně tato vynucená pauza nepřišla v ideální čas. Svěřenci trenéra Mourinha mají navíc dlouhodobě problémy vykročit po odmlce správnou nohou. Teď to zkusí proti Monze.

Argentinský mistr světa Gómez dostal dvouletý distanc za doping

Argentinský mistr světa Alejandro "Papu" Gómez dostal dvouletý distanc za doping. Informoval o tom klub z italské Monzy, kde pětatřicetiletý záložník působí teprve tři týdny. Dopingový nález měl loni v říjnu krátce před světovým šampionátem v Kataru ještě během angažmá v Seville.

Mistr světa Gómez měl podle tisku pozitivní dopingový test

Alejandro ‘Papu’ Gómez se před necelým rokem stal mistrem světa, nyní ovšem řeší zcela jiné starosti. Ofenzivně laděnému argentinskému fotbalistovi hrozí dvouletý distanc, na podzim roku 2022 měl podle tisku pozitivní dopingový test.

Salernitana v Monze zaspala start. Domácí fanoušky potěšil další trefou Colpani

Monza porazila v osmém kole Serie A Salernitanu 3:0, a zůstala tak na vlastním hřišti v této sezoně neporažena. K výhře přiblížil svůj tým už v deváté minutě Andrea Colpani, jehož jméno domácí fanoušci vyvolávali už počtvrté v ročníku. Tým ze Salerna prodloužil další porážkou čekání na tříbodový zisk a zároveň prohloubil krizi na stadionech soupeřů, když ve venkovní sadě dresů zvítězil naposledy v lednu nad Lecce.

Salernitana čeká na první výhru v ročníku. Dočká se proti neoblíbené Monze?

V neděli se jako první do boje o body zapojí mužstva Monzy a Salernitany, která se proti sobě postaví na U-Power Stadium už krátce po obědě. Monza má na Salernitanu spadeno a dlouhodobě s ní má dobré zkušenosti.

Sassuolo na skalpy gigantů nenavázalo, zápletku v zápase různých poločasů rozřešil Colombo

Fotbalisté Monzy zvítězili v sedmém kole Serie A na hřišti Sassuola 1:0. Neroverdi doufali v navázání na povedené poslední zápasy proti favoritům, nicméně šance Domenica Berardiho z první půle skvělými zákroky zneškodnil Michele Di Gregorio. Po změně stran naopak hrozili spíše hosté, jejichž převahu nakonec přetavil ve vítěznou branku mladý útočník Lorenzo Colombo.

Naváže Sassuolo proti Monze na výhru ze San Sira?

Sassuolo si v uplynulém týdnu vyšláplo na Inter i Juventus a potvrdit zisk senzačních šesti bodů se pokusí doma proti Monze. To je papírově schůdnější protivník, než oba italští velikáni, ovšem rozhodne se až na hřišti. Monza má své ambice a v létě poměrně slušně posílila už tak solidní kádr.