AC Monza Brianza Itálie - AC Monza Brianza - Zprávy

Duelu remízových specialistů kralovaly obrany. Bologna natáhla čekání na úspěšného střelce

Hráči Monzy v šestém kole Serie A před domácím publikem uspěli jen částečně a s Bolognou si rozdělili body za bezbrankovou remízu. Ve vyrovnaném duelu byli blíže gólové trefě domácí, v 16. minutě se po razantní hlavičce Danyho Moty dokonce chvíli radovali, zásah portugalského útočníka ale nakonec kvůli těsnému ofsajdu neplatil. Oba týmy tak navázaly na výsledky z úvodu sezony a potřetí v řadě remizovaly. Chrtům se navíc již třetí zápas po sobě nepodařilo vstřelit branku.

Monza přivítá na svém stadionu Boloňu

Jen jednu výhru má na svém kontě Monza a ve čtvrtek vpodvečer jí čeká souboj se slušně hrající Boloňou. Ta už dokázala obrat Juventus nebo obhájce titulu Neapol. Podaří se jí bodovat i na stadionu v Monze?

V Laziu opět hráči plní předepsané role. Při remíze s Monzou podržel Římany skórující Immobile

Lazio remizovalo v pátém kole Serie A na vlastním hřišti s Monzou 1:1. Zatímco poslední soutěžní gól domácích zaznamenal nejméně pravděpodobný hráč - brankář Ivan Provedel, střelecký účet posledního sobotního utkání italské nejvyšší soutěže naopak otevřel ten historicky nejúspěšnější - kapitán Ciro Immobile. Italský forvard prokázal železné nervy na sklonku 12. minuty, kdy suverénně proměnil pokutový kop ranou do levého dolního rohu. Lombarďané však zbraně nesložili a ještě do poločasu stanovili konečné skóre utkání, když se po zakončení placírkou prosadil Roberto Gagliardini.

Monza hledá recept na obranu Lazia, kterou dosud nikdy nepokořila

V sobotu večer se otevřou brány Stadio Olimpico, aby se na tomto starém stadionu odehrálo další soutěžní utkání domácího Lazia. Římané v něm přivítají Monzu a jsou si vědomí svého jedinečného postavení, když přijde na souboje s Berlusconiho sirotkem.

Fanoušci Lecce nemuseli sundat růžové brýle. Bod z Monzy zařídila posila ze Slovenska

Fotbalisté Lecce udrželi svou neporazitelnost i na půdě Monzy, kde ve čtvrtém kole Serie A remizovali 1:1. Hosty do vedení poslal hned zkraje utkání proměněnou penaltou nejlepší střelec týmu Nikola Krstovič, bývalý hráč Dunajské Stredy. Za Brianzoli záhy dokázal srovnat Andrea Colpani, ze strany Lombarďanů to však navzdory početní převaze trvající mezi 55. a 85. minutou bylo vše, a utkání tak dospělo k nerozhodnému výsledku.

Monza se pokusí zastavit rozjeté Lecce

Vynikající start do sezony prožívá US Lecce. Jihoitalský celek v úvodních třech kolech neprohrál a na kontě má sedm bodů. Ze stávající čtvrté pozice se ho pokusí sesadit Monza, která v létě zajímavě posilovala a má ambice bojovat v první polovině tabulky.

Atalanta se před domácím publikem uvedla vítězstvím. Střelecký účet si otevřela zvučná posila

Fotbalisté Atalanty ve třetím kole Serie A bez větších problémů zdolali v premiérovém duelu před zraky svých fanoušků Monzu 3:0. Svým teprve druhým gólem v nejvyšší italské soutěži otevřel skóre Éderson, na kterého ještě do přestávky navázal z West Hamu příchozí Gianluca Scamacca. Ten se v dresu nového zaměstnavatele poprvé představil v základní sestavě a rovnou se radoval ze vstřelené branky. Stejný hráč pak po změně stran korunoval svůj výkon další trefou.

Atalanta premiérově doma. Bude proti Monze slavit?

Atalanta i letos bude bojovat hodně vysoko, jak jsme na ni poslední roky zvyklí. Takže start, který Gasperiniho svěřenci prožívají, momentálně není rozhodně příliš pozitivní. Vylepšit si své postavení můžou hráči La Dea už s Monzou, která se k nim podívá už v sobotu večer.

Empoli je po návštěvě Monzy stále bez bodů i gólů, domácím vystřílel výhru Colpani

Hráči Monzy si do tabulky Serie A připsali první tři body poté, co v utkání druhého kola porazili hosty z Empoli 2:0. Aktivnější Brianzoli rozhodli o svém vítězství v závěru prvního poločasu, kdy se pohledným projektilem pod břevno prosadil Andrea Colpani. Domácí záložník krátce po změně stran vedení Lombarďanů navýšil, a poprvé v dresu Biancorossi tak zaznamenal dvě přesné trefy v jednom zápase. Hosté naopak síť soupeře opět nerozvlnili a krčí se na dně tabulky.

Monza je proti Empoli favoritem

Slušné ambice má v této sezoně Monza-Brianza, nicméně z prvního zápasu se vrátila s prázdnou a o premiérové body tak musí zabojovat proti Empoli. Předchozí vzájemné zápasy byly vyrovnané a ani v sobotu se nečeká jednoznačná partie.

Kapitán šel od úvodu příkladem. Martínez zařídil Interu vítězství první střelou na branku

Hráči Interu vykročili do nového ročníku Serie A vítězně, když na vlastním hřišti zdolali Monzu 2:0. Rozhodující okamžik přišel již v osmé minutě, kdy přízemní centr Denzela Dumfriese s přehledem zužitkoval kapitán Nerazzurri Lautaro Martínez. Hosté se sice postupně dostali více do zápasu, ale překonat debutujícího Yanna Sommera se jim nepodařilo. Po změně stran se navíc podruhé v utkání trefila argentinská modla domácích fanoušků, a ti tak mohli již po jedenácté v řadě přihlížet neprohře svých favoritů v úvodním domácím zápase ligové sezony.

Monza už má pro strach uděláno. Inter se ale bude chtít vytáhnout

Už jsou to dva měsíce od srdceryvného momentu, kdy Inter Milán nestačil ve finále Ligy mistrů na Manchester City. V sobotu večer se ale vrátí znovu do soutěžních vod, protože na San Siru odstartuje novou sezonu v duelu s nedalekou Monzou.

Monza chce pojmenovat po zesnulém majiteli Berlusconim stadion

AC Monza chce pojmenovat po zesnulému majiteli a expremiérovi Silviu Berlusconim stadion. Vedení lombardského klubu předložilo žádost zastupitelstvu, svými podpisy by ji měli podpořit i občané. Berlusconi zemřel v pondělí v 86 letech, ve středu bude mít státní pohřeb v milánském dómu.

Vizionář, který měnil sny ve skutečnost, uvedl Infantino o Berlusconim

Za vizionáře označil šéf světového fotbalu Gianni Infantino bývalého italského premiéra a někdejšího dlouholetého majitele AC Milán Silvia Berlusconiho, který dnes zemřel v 86 letech.

Atalanta přestřílela Monzu 5:2. Hattrickem se blýskl Koopmeiners

Orobici doma zvládli roli favorita a přestříleli Monzu vysoko 5:2. Hattrickem se pod vysokou výhru podepsal zejména záložník Teun Koopmeiners, kterého v barvách Atalanty podpořili ještě útočníci Højlund s Murielem.