AC Monza Brianza Itálie - AC Monza Brianza - Zprávy

Další články

Přijde zaváhání? Boloňa hostí nevyzpytatelnou Monzu

Tlak na Boloňu roste. S blížícím se koncem soutěže vrcholí boj o čtvrtou příčku, kterou má aktuálně v držení Boloňa. Ta brala před týdnem pouze bod s Frosinone a další zaváhání by jí mohlo z dobytých pozic vystrnadit. Na stadion Renato Dall'Ara zavítá nevyzpytatelná Monza.

Politano polil chladné útočníky Neapole živou vodou, Monza kapitulovala za šest minut

Neapol zvítězila ve 31. kole Serie A na hřišti Monzy 4:2. Domácí celek se ujal brzkého vedení, když se v deváté minutě předvedl přesnou hlavičkou Milan Djurič. Partenopei se k rychlému obratu nadechli v 55. minutě, kdy ihned po příchodu Mattea Politana na hřiště vyrovnal Victor Osimhen a dvě minuty nato dokonal obrat právě střídající italský forvard. Vítěznou trefu zařídil po hodině hry Piotr Zieliňski. Hosté výhrou zlomili střeleckou marnost z posledních dvou vzájemných duelů, v nichž vyšli gólově naprázdno.

Monza zkusí zopakovat rok staré domácí vítězství nad Neapolí

Pro Monzu byla Neapol hodně dlouhou dobu nepříjemným soupeřem a platilo to i na domácím U-Power Stadium. Jenže po sérii negativních výsledků se Monza osmělila téměř před rokem a nyní by na výhru 2:0 chtěla navázat. Využít chce i hodně kolísavé formy, která Neapol trápí.

Hrůzná pětiminutovka stálice Monzy darovala turínským Býkům tři body

Fotbalisté Turína FC zvítězili ve 30. kole Serie A na domácí půdě 1:0 nad Monzou. Utkání týmů okupujících střed tabulky dlouho nabízelo jen minimum příležitostí, po výměně stran však Býci navýšili ofenzivní snahu a odměnou jim byl v 69. minutě gól Antonia Sanabrii z pokutového kopu. Krátce nato se navíc nechal po druhé žluté kartě vyloučit penaltový viník Matteo Pessina, čímž opora Biancorossi domácím výrazně ulehčila pohlídání výhry.

Turín hostí Monzu, naváže na výhru z minulého kola?

Fotbalisté Turína mohou slepit dvě výhry v řadě, pokud před vlastními diváky zvládnou roli mírného favorita proti Monze. Ta má aktuálně v tabulce o jeden bod navíc a ještě stále může pomýšlet na boj o evropské poháry.

Pokračovatel slavného italského rodu zajistil výstavní trefou další výhru Monzy

Fotbalisté Monzy přehráli ve 29. kole Serie A Cagliari 1:0. O jediný přesný zásah duelu se z přímého kopu postaral Daniel Maldini, jehož otec Paolo a dědeček Cesare jsou legendami milánského AC. Lombardský klub si tak připsal již čtvrtý triumf z posledních pěti ligových zápasů a před reprezentační přestávkou si upevnil pozici v první polovině tabulky. Za hostující celek nastoupil v základní sestavě Jakub Jankto, který se však výrazněji neprosadil a o přestávce byl vystřídán.

Monza i Cagliari jsou ve formě, kdo ovládne vzájemný duel?

V minulém kole vyhrála jak Monza, tak i Cagliari a oba celky budou chtít v tomto trendu pokračovat. Každý však sleduje jiný cíl. Domácí Monza si chce upevnit postavení ve středu tabulky, Sardiňanům jde zase o záchranu.

Motův fantastický gól pobláznil i spoluhráče. Rozhodnutí přinesl na trávník jeho náhradník

Hráči Janova nestačili ve 28. kole Serie A na Monzu, se kterou před vlastními fanoušky prohráli 2:3. Zápas měli od samého úvodu lépe rozehraný hosté, kteří i díky akrobaticky zakončenému voleji v podání Danyho Moty vedli o poločasové přestávce o dva góly. Domácí se sice nechtěli smířit s druhou porážkou od Brianzoli v sezoně a po změně stran srovnali, jenže v 80. minutě rozhodl Daniel Maldini, jenž o chvíli dříve nahradil na trávníku právě Motu.

Gómez neuspěl s odvoláním, trest za doping zůstává v platnosti

Alejandro "Papu" Gómez od podzimu chybí v sestavě Monzy a na návrat na trávníky si bude muset počkat. 36letý argentinský mistr světa si musí odpykat celý dvouletý trest za doping, neuspěl totiž s odvoláním.

Boj o střed tabulky: Grifoni hostí Monzu

V sobotu večer se na stadionu Luigi Ferraris uskuteční boj o střed tabulky. Narazí na sebe domácí FC Janov a Monza, která má před svým soupeřem na jedenáctém místě tříbodový náskok. Prosincové utkání ovládla Monza a stačil jí na to jediný gól Danyho Moty.

Drtivý nájezd Římanů rozprášil spanilou sérii Monzy, znovu se předvedl Dybala

AS Řím zvítězil ve 27. kole Serie A na stadionu Monzy 4:1. Hosté zlomili vytrvalý odpor soupeře až krátce před přestávkou, kdy se v rozmezí čtyř minut blýskl asistencí a gólem Romelu Lukaku. Na 10. ligovou trefu belgického forvarda nahrával ve formě hrající Paulo Dybala, jenž se po změně stran sám prosadil z přímého kopu, a skvěle tak navázal na třígólové představení z minulého kola. Vlci se v neúplné tabulce posunuli na pátou příčku.

Monza získává půdu pod nohama, AS se v Lombardii trápí

V sobotu navečer se do boje o tři body pustí Monza, na kterou ale čeká velmi silný protivník. I když je pravda, že poslední dobou se Monza vzmáhá, na AS to možná stačit nebude. Římané totiž pod vedením kouče De Rossiho našli novou energii a kvalitu.

Maldini po asistenci proti mateřskému klubu dovedl Monzu k výhře nad Salernitanou

Fotbalisté Monzy navázali na senzační vítězství proti milánskému AC, když ve 26. kole Serie A porazili Salernitanu na její půdě 2:0. Hosté drželi otěže utkání po většinu času ve svých rukou, což nakonec vyústilo v 78. minutě ve vítěznou trefu Daniela Maldiniho. Pro syna legendárního Paola Maldiniho, jenž do Monzy zamířil na hostování právě z AC Milán, to byl po asistenci v minulém duelu zároveň první gól v letošním ročníku nejvyšší italské soutěže. Beznadějně poslední Granata tak utrpěla od startu ligy již 17. porážku.

Liveraniho čeká domácí premiéra, Salernitana vyzve Monzu

Fabio Liverani se na lavičce Salernitany dočká domácí premiéry. Domácí celek přivítá Monzu, která v minulém kole nečekaně skolila AC Milán. Salernitana potřebuje nutně zabrat, protože nesestupové příčky se jí vzdalují.