Viktoria Žižkov Česko - Viktoria Žižkov - Zprávy

Na Žižkově vzplály emoce, po utkání byl klid

Hodně emocí, dramatickou zápletku a také následné hlasité hádky uvnitř útrob stadionu provázely závěr utkání mezi Žižkovem a Kladnem. Domácí v deseti hráčích dokázali za stavu 0:2 vyvinout obrovský tlak a málem otočili výsledek ve svůj prospěch. Do pozápasové tiskové konference ale horké hlavy vychladly.

Viktoria Žižkov - SK Kladno 2:2

Dramatický závěr i s divadelní vložkou už vystřídaného Švancary nabídlo nedělní dopoledne. Žižkov předvedl comeback a přeci jen ještě drží nějaké šance na setrvání v lize. Děkovat za to může především Riste Naumovi. Kladno promarnilo skvělou příležitost rozhodnout o svém působení v lize, když dvoubrankový náskok neubránilo ani při poločasové přesilovce.

Preview: Viktoria Žižkov - SK Kladno

Žižkov hostí Kladno. Pro oba týmy je to zápas roku, protože hrají o prvoligovou záchranu. Z lepší pozice nastoupí hosté, kterým patří třináctá pozice a právě na předposlední Žižkov mají náskok osmi bodů.

1. FC Brno - Viktoria Žižkov 0:2

Brno doma podlehlo Žižkovu a prohrálo 0:2. Po gólu si připsali Naumov a Kalod.

Preview: 1. FC Brno - Viktoria Žižkov

Potvrzení zlepšené formy se čeká od Brna v zápase proti momentálně poslednímu Žižkovu. Ten už nemůže jinak, než odpovědět na výhru Zlína stejným stylem. Bude to mít ale o dost těžší.

Ščasný zvažuje, že na Žižkově nebude po sezoně pokračovat

Zdeněk Ščasný uvažuje o tom, že ve Viktorii Žižkov v létě skončí. Zkušený kouč to uvedl po dnešní prohře 1:2 s Olomoucí, po níž Pražané zůstávají na předposledním místě tabulky a jejich šance na záchranu se už pohybují spíš v oblasti teorie.

Ščasný: Tohle byl asi poslední hřebíček do rakve

Žižkovský kouč Zdeněk Ščasný se po prohře s Olomoucí pomalu začal smiřovat se sestupem. "Tohle byl asi poslední hřebíček do rakve. V domácích zápasech se od nás trošku odvrátilo štěstí, ale na to se nehraje. Prohráli jsme zápas, a to nás víceméně posílá do sestupových vod."

Viktoria Žižkov - Sigma Olomouc 1:2

Smůla provází Žižkov i nadále. Ve druhém poločase předčila mírného favorita a měla mnoho šancí, jak získat tak toužené tři body. Místo toho pokračuje série výher Olomouce, která tak ještě možná promluví v boji o poháry.

Preview: Viktoria Žižkov - Sigma Olomouc

Ve formě hrající Olomouc bude přivítána v nedělním dopoledni Žižkovem, který stále čeká na své první jarní vítězství. Sestup versus poháry se tak utkají v přímém souboji.

Vinš jako první oznámil kandidaturu na předsedu fotbalového svazu

Prezident Viktorie Žižkov Luděk Vinš jako první muž ve fotbalovém hnutí oznámil, že bude na červnové valné hromadě kandidovat na předsedu svazu. Vinš to řekl na dnešní tiskové konferenci v Praze, na níž představil i svůj volební program.

Hapal: Chyběla nám lepší finální přihrávka nebo centr

Mladá Boleslav se i nadále hledá, dnes doma neporazila ani Žižkov. Trenér Pavel Hapal si po čtvrtém jarním promarněném pokusu o domácí vítězství znovu posteskl nad tím, že jeho týmu chybí větší kvalita v ofenzivní fázi.

FK Mladá Boleslav - Viktoria Žižkov 0:0

Žižkov dokázal zejména ve druhém poločase úpornou obranou vyválčit bod na půdě Boleslavi, která tak opět nedokázala na jaře doma zvítězit. Trenérská židle pod trenérem Hapalem se tak po dnešku houpe.

Preview: FK Mladá Boleslav - Viktoria Žižkov

Boleslav a Žižkov řeší naprosto odlišné problémy, přesto jejich zápasy slibují drama do posledních minut. Pražané potřebují body jako sůl a Boleslav je na jaře doma rozdavačná.

Situace je vážná, uvědomuje si Ščasný

Čas, který Žižkovu na únik ze sestupového pásma vyměřilo 30 ligových kol, pomalu utíká. "Zápasů ubývá, situace je vážná," přiznal po utkání s Jabloncem trenér Zdeněk Ščasný. Jeho týmu ubližují paradoxně zápasy na domácím hřišti, které sice bývalo nedobytnou baštou, jenže teď se pro tým složený z technických hráčů stalo postrachem.

Viktoria Žižkov - FK Jablonec 0:1

Viktorka prohrává podruhé za sebou doma a Kladno má další možnost uniknout sestupu. Naopak Jablonec potvrdil, že ani proti Slavii nehrál špatně a i potřetí na jaře vyhrál na hřišti soupeře.