Slovan Liberec (Česko)

Preview: Slavia Praha - Slovan Liberec

36 ligových zápasů je Slavia pod trenérem Šilhavým neporažena, přesto na vedoucí Viktorii ztrácí propastných osm bodů. Aby se rozdíl soupeřů nezvyšoval, potřebují sešívaní nutně porazit Slovan Liberec, aktuálně pátý tým ligové soutěže.
DNES | Previews | 4 komentáře

Kerbr dal z obrany dva góly, na životní zápas ale teprve čeká

Přestože Milan Kerbr nastoupil na levém kraji obrany, podruhé ve své kariéře dal v jednom ligovém utkání dvě branky. K výhře Liberce nad Duklou 3:0 navíc přispěl ještě asistencí u zbylého gólu. Osmadvacetiletý hráč po skvělém výkonu věřil, že o životní zápas ještě nešlo a že ho teprve čeká.
15.10. | Aktuality | 7 komentářů

Slovan Liberec - Dukla Praha 3:0

Zápas pod Ještědem měl jednoho hlavního hrdinu Milana Kerbra. Domácí fotbalista se postaral o všechny tři góly domácích. Liberec si všechny branky pěkně rozložil do 25., 48. a 76.minuty. V tabulce se zároveň posunul na páté místo, zatímco Dukla je desátá.
15.10. | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

Preview: Slovan Liberec - Dukla Praha

Slovan Liberec přivítá na stadionu U Nisy nevyzpytatelnou Duklu. Oběma celkům se v poslední době přestalo dařit a před reprezentační přestávkou dva zápasy v řadě nevyhrály. Liberec doma čeká ne zrovna oblíbený soupeř, Dukle se na severu Čech poměrně daří.
13.10. | Previews | 3 komentáře

Liberec měl podle komise rozhodčích kopat v Teplicích penaltu

Liberečtí hráči měli v pátečním utkání 9. kola první ligy v Teplicích za stavu 1:1 zahrávat pokutový kop. Podle komise rozhodčích totiž sudí Pavel Julínek chyboval, když v 64. minutě neposoudil jako penaltu stažení Zdeňka Folprechta Michalem Jeřábkem. Liberec nakonec utkání prohrál 1:2.
02.10. | Aktuality | 25 komentářů

Trpišovský: Nechápu, jak jsme utkání mohli ztratit

Tepličtí v předehrávce 9. kola první ligy doma porazili Liberec 2:1. Slovan brzy vedl po tvrdé ráně Romana Potočného, ale ještě do poločasu vyrovnal David Vaněček a v 83. minutě rozhodl Jan Rezek. Liberec po druhé ztrátě za sebou může přijít o páté místo v tabulce. Teplice vyhrály teprve podruhé z posledních sedmi duelů a přiblížily se Slovanu na rozdíl dvou bodů.
30.09. | Aktuality | 6 komentářů

FK Teplice - Slovan Liberec 2:1

Teplice nevstoupily do zápasu s Libercem optimálně a po brzké brance Potočného prohrávaly. Skláři se však nevzdali, ještě do poločasu srovnali a sedm minut před koncem rozhodl o jejich vítězství zkušený Jan Rezek.
30.09. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Preview: FK Teplice - Slovan Liberec

Předehrávku 9.kola české HET ligy obstarají v severočeském derby Teplice a Slovan Liberec. Domácí fotbalisté chtějí jednak utnout dlouhých 271.minut bez vstřelené branky a pochopitelně před vlastními diváky zvítězit.
28.09. | Previews | 4 komentáře

Trpišovský: Je to pro nás krutý večer, ale hlavně zklamání z výkonu

Liberečtí v dohrávce 8. ligového kola doma jen remizovali se Slováckem 1:1. Severočechy poslal do vedení v 71. minutě Matěj Hybš svou první trefou v nejvyšší soutěži v dresu Slovanu, ale čtyři minuty před koncem zařídil dělbu bodů Tomáš Zajíc. Hosté hráli v deseti od vyloučení Davida Machalíka už z šesté minuty. Domácí byli oslabeni od 63. minuty.
26.09. | Aktuality | 26 komentářů

Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 1:1

Ani devatenáct střeleckých pokusů a zhruba hodinová přesilovka nestačila Liberci na vítězství proti Slovácku. Slovan se sice dostal v 72.minutě do vedení, ale pět minut před koncem srovnal na konečných 1:1 Tomáš Zajíc. Obě branky padly v době, když už byl počet hráčů na obou stranách vyrovnaný.
26.09. | Komentáře a souhrny | 12 komentářů
01.10. Ljevakovič a Folprecht si jednou nezahrají
Teplický Admir Ljevakovič a Zdeněk Folprecht z Liberce dostali v 9. kole první ligy čtvrtou žlutou kartu v sezoně a budou kvůli tomu muset vynechat příští zápas nejvyšší soutěže po reprezentační přestávce. (ČTK)
22.09. Slavia chce zlanařit Nezmara
Jan Nezmar v blízké budoucnosti možná nebude vykonávat pozici sportovního ředitele Slovanu Liberec, na stejnou pozici i pozici člena představenstva ho chce získat Slavia. Blesku to prozradil Jaroslav Tvrdík. (isport.blesk.cz)
09.09. Hradec si vypůjčil Knejzlíka
Český reprezentant do 21 let Karel Knejzlík bude sbírat zkušenosti v druhé lize. Z Liberce si levého beka vypůjčil Hradec Králové. (fchk.cz)
19.08. Graiciar si otevřel střelecký účet
Velký talent českého fotbalu Martin Graiciar se dnes proti Mladé Boleslavi radoval z první branky v nejvyšší soutěži. Stal se tak nejmladším libereckým střelcem v lize od čerstvě osmnáctiletého Jana Blažka z jara 2006.
13.08. Trpišovský: Celé utkání jsme byli lepší
Liberec potvrdil domácí bilanci proti Spartě a letenského soka po remíze 1:1 obral o dva body. "I když to zní troufale, tak celé utkání jsme byli svým způsobem lepší. I první půli jsme hráli velice dobře, bohužel jsme z jedné situace dostali po centru gól. Druhý poločas jsme chtěli hrát, co nejvýš to jde. Začátek druhé půle byl výborný. Pak bohužel do toho vstoupily červené karty, což je škoda. Bylo tu po dlouhé době vyprodáno na ligu a stane se z toho to, co se stalo. Bylo mi to strašně líto kvůli lidem. Byla by to super podívaná. Přišlo to z ničeho, ani první zákrok nebyl na žlutou. To by muselo dostat žlutou kartu 60 hráčů. Kúdela říkal, že jí dostal za to, že přiběhl k rozhodčímu. Ben Chaim fu..uje všechny, nadává nám, říká, že si naše hráče koupí jako trpaslíky na zahradu. A my hrajeme v devíti. Vím, že to rozhodčí mají taky složité. Pak jsou tam šlapáky, za to karty nejsou. Myslím, že to bylo necitlivé. Uválčili jsme bod. Hráči ukázali, jaký mají charakter, morálku. To, jak jsme dokázali Spartu v devíti napadat, to bylo neuvěřitelné. Hráče z toho budeme pět dní dostávat, ale byl to neskutečný běžecký a bojovný výkon," řekl po zápase liberecký kormidelník Jindřich Trpišovský. (ČTK)
26.07. Liberec - Turnov 12:0
Přípravné utkání:
Liberec - Turnov 12:0 (5:0).
Branky:
54., 64. a 84. Voltr, 10. a 31. Kerbr, 48. a 58. Potočný, 4. Malinský, 25. Pulkrab, 42. Folprecht, 49. Mikula, 85. Da Silva.
Sestava Liberce:
1. poločas:
Kolář - Coufal, Kúdela, Karafiát, Kerbr - Kulhánek, Breite - Malinský, Folprecht, Ševčík - Pulkrab. Trenér: Trpišovský.
2. poločas: Hladký - Machuča, Blažek (71. Lehoczki), Knejzlík, Písačka - Havelka, Bosančič - Mikula, Voltr, Potočný - Da Silva. (ČTK)
22.07. Energie Chotěbuz - Slovan Liberec 0:1
Energie Chotěbuz - Slovan Liberec 0:1 (0:0).
Branka:
54. Breite.
Sestava Liberce: Kolář - Coufal, Kúdela (74. Knejzlík), Karafiát, Kerbr - Kulhánek (61. Havelka) - Ševčík (80. Machuča), Breite (61. Potočný), Folprecht, Mikula (61. Malinský) - Pulkrab (61. Da Silva). Trenér: Trpišovský. (ČTK)
17.07. Slovan Liberec - Heidenheim 1:1
Přípravné utkání v Aigenu (Rakousko):
Slovan Liberec - Heidenheim 1:1 (0:0).
Branky:
78. Machuča - 66. Verhoek.
Sestava Liberce: Kolář - Jelínek (85. Potočný), Mikula, Kingue, Knejzlík - Dramé (54. Bosančič) - Malinský, Breite, Machuča, Voltr (25. Morgan) - Da Silva. Trenér: Trpišovský. (ČTK)
15.07. Liberec - Rizespor 1:1
PŘÁTELSKY: Liberec - Rizespor 1:1 (1:0).
Branky: 27. Pulkrab - 63. Petrucci.
Sestava Liberce: Hladký - Coufal, Kúdela, Karafiát, Kerbr - Morgan, Potočný, Kulhánek, Folprecht, Ševčík - Pulkrab. Trenér: Trpišovský. (ČTK)
12.07. Liberec - Aue 1:0
Přípravné utkání v Oeppingu (Rakousko):
Slovan Liberec - Erzgebirge Aue 1:0 (0:0)
Branka:
58. Folprecht.
I. poločas: Kolář - Mikula, Coufal, Kúdela, Kerbr - Malinský, Breite, Kulhánek, Potočný, Voltr - Pulkrab.
II. poločas: Kolář - Jelínek, Kingue, Karafiát, Knejzlík - Dramé - Ševčík, Machuča, Folprecht, Morgan - Da Silva. Trenér: Trpišovský. (ČTK)