Aston Villa Anglie - Aston Villa - Zprávy

Dlouhá domácí neporazitelnost Aston Villy vzala za své, zazářil dvougólový Schär

Hráči Newcastlu zvítězili ve 22. kole Premier League na hřišti Aston Villy 3:1. Hlavním hrdinou hostů se stal zkušený obránce Fabian Schär, který se během čtyř minut v úvodní půli prosadil hned dvakrát, přičemž se jednalo o jeho premiérové trefy v aktuální sezoně. Straky si tak odvezly tři body z Villa Parku po více než 10 letech, pro celek z Birminghamu to zároveň byla vůbec první domácí porážka v letošním ligovém ročníku.

Vrátí Aston Villa Newcastlu drtivou porážku?

Úterní večer nabídne v rámci 22. kola Premier League atraktivní podívanou. Nastoupí proti sobě o druhé místo bojující Aston Villa a trápící se Newcastle. Na úvodní vzájemný zápas však Lions nevzpomínají zrovna nejlépe, Strakám mají rozhodně co vracet.

Emery je klíčový pro vývoj a cestu, kterou Aston Villa ušla, myslí si komentátor Hájek

Fotbalisté Aston Villy jsou nejpříjemnějším překvapením aktuálního ročníku Premier League. A to nejen kvůli tomu, že se stále v tabulce drží na příčkách, které by jim na konci sezony zajišťovaly účast v Lize mistrů.

Strádajícím Karamelkám to nelepilo ani v bezgólovém duelu s Aston Villou

Hráči Evertonu remizovali ve 21. kole Premier League na svém hřišti s Aston Villou 0:0 a nedokázali vyhrát ani šestý soutěžní duel za sebou. Domácí na tom mohli být ještě o poznání hůře, kdyby si ovšem rozhodčí u videa nevšimli ofsajdového postavení předcházejícího trefě Álexe Morena. Stejný osud nicméně potkal v závěru i Karamelky, když zdvižený praporek obral o radost z přesného zásahu Abdoulayeho Doucourého.

Do Goodison Parku se chystá druhá Aston Villa

Villans mají svému nedělnímu soupeři co vracet. V prvním vzájemném ligovém zápase sice vyhráli 4:0 na domácí půdě, ale na konci září jim Toffees porážku vrátili, čímž ukončili jejich působení v EFL Cupu.

Villans štědrost oslavence Watkinse dlouho nestačila. Odpor Burnley zlomila až penalta

Aston Villa porazila ve 20. kole Premier League na vlastním hřišti Burnley 3:2. Velký podíl na vítězství The Lions měl narozeninový oslavenec Ollie Watkins, jenž asistoval u dvou gólů svého celku. Rozhodující trefu si na své konto ale nakonec připsal Douglas Luiz, který v 89. minutě proměnil nařízenou penaltu. Villans tak opět potvrdili skvělou formu na domácí půdě, kde za celý kalendářní rok 2023 prohráli v lize pouze dvakrát. Do toho následujícího tak vstoupí nejhůře na třetí příčce se stejným počtem bodů jako prozatím vedoucí Liverpool.

Ve Villa Parku se představí Burnley

Aston Villa přišla v minulém kole o svou sedm zápasů trvající neporazitelnost a v sobotu se bude chtít vrátit na vítěznou vlnu v domácím utkání s Burnley, které se stále nachází na předposlední pozici.

Aston Villa prohospodařila v Divadle snů dvougólové vedení. Rudé ďábly vytáhl z popela Höjlund

Hráči Aston Villy prohráli v 19. kole Premier League na půdě Manchesteru United 2:3. Hosté přitom začali skvěle, když už ve 26. minutě vedli o dva góly poté, co využili špatného bránění standardních situací ze strany Rudých ďáblů. Ti však své zbraně nesložili a ve druhé půli duel díky dvěma brankám Alejandra Garnacha a přesnému zásahu Rasmuse Höjlunda otočili.

Zažije Divadlo snů další zklamání?

Třízápasovou sérii bez výhry se pokusí Man Utd zlomit v domácím duelu s Aston Villou, která ale v lize nepoznala hořkost porážky již sedm utkání v řadě.

Magickou sílu Villa Parku potrápila totální defenziva. Tápající Sheffield sahal po vítězství

Aston Villa nevyužila v 18. kole Premier League sílu domácího prostředí, když pouze remizovala s posledním Sheffieldem 1:1. Villans sice po většinu zápasu proti urputně bránícímu soupeři jednoznačně dominovali, sami však v 87. minutě inkasovali po zásahu Camerona Archera. Na pozdní gól ovšem stihl v nastavení zareagovat vyrovnávací trefou Nicoló Zaniolo. Lvi tak přišli o možnost vyšplhat se na vedoucí pozici v tabulce a přerušili úctyhodnou sérii 15 zápasů domácích výher. Hosté se naopak dotáhli na rozdíl pěti bodů směrem k záchraně v soutěži.

Chci ho v Aston Ville udržet, vzkazuje Emery zájemcům o Lengleta

Dny plné nejistoty a spekulací za sebou i před sebou má Clément Lenglet. Francouzský obránce se neprosadil do sestavy Aston Villy a nabízí se tak další stěhování, to minimálně pro tuto chvíli zavrhl manažer anglického klubu Unai Emery.

Šest kol neporažená Aston Villa hostí Sheffield

Fotbalisté Aston Villy prožívají euforii a svou šest kol trvající neporazitelnost chtějí prodloužit proti Sheffieldu, jenž v duelu s Chelsea utržil už třináctou ligovou prohru a v současné chvíli okupuje poslední místo.

Vítěznou auru Villans nezačaroval ani Lewis-Potter. Pod pád Brentfordu se podepsal vyloučený Mee

Fotbalisté Brentfordu neudrželi v 17. kole Premier League vedení a před vlastními fanoušky podlehli Aston Ville 1:2. The Lions měli v utkání převahu, avšak v koncovce se jim nedařilo. Do vedení tak šly díky brance Keanea Lewis-Pottera v závěru první půle Včely. V 71. minutě ovšem domácí stoper Ben Mee viděl červenou kartu za nebezpečný skluz, což domácí srazilo. Villans totiž poté stav utkání otočili a zásluhou vítězné trefy Ollieho Watkinse alespoň prozatím poskočili v lize na druhou pozici.

Aston Villa stoupá k výšinám, ale Emery varuje: O titulu můžeme mluvit ve 30. kole

Aston Villa zažívá nadmíru vydařený vstup do sezony. Minulý týden v Premier League porazila Manchester City (1:0) i Arsenal (1:0) a před nedělním zápasem 17. kola v Brentfordu jí patří třetí místo v tabulce Premier League. Manažer Unai Emery (52) ale upozorňuje, že jeho tým si nemůže dovolit začít snít o boji o titul. Zatím.

Zastaví Brentford jízdu Aston Villy?

Aston Villa neprohrála už osm utkání za sebou ve všech soutěžích. V posledním ligovém kole doplatil na její formu druhý Arsenal a svěřenci Unaie Emeryho se v neděli pokusí prodloužit sérii na hřišti trápícího se Brentfordu.