Aston Villa Anglie - Aston Villa - Zprávy

Další články

West Ham i Aston Villa obrací po evropských postupech pozornost k lize

Posilněni mocnou domácí odvetou a postupem do evropského čtvrtfinále vstoupí do vzájemného zápasu West Ham i Aston Villa. V případě Kladivářů šlo o Evropskou ligu a tím pádem vyšší úroveň než u Villans, ti však aktuálně bojují dokonce o Ligu mistrů.

Ajax se s Konferenční ligou rozloučil debaklem. Kanonýr Aston Villy smolně nedohrál

Aston Villa využila odvety v domácím prostředí a po výhře 4:0 nad Ajaxem postoupila do čtvrtfinále Konferenční ligy. K vítězství nasměrovala tým z Birminghamu jeho hlavní hvězda Ollie Watkins, jenž ovšem kvůli zranění kolene krátce po půlhodině opustil hřiště. I bez něj však anglický zástupce vstřelil další tři branky, a došel tak k postupu mezi nejlepší osmičku. V ní zabojuje o jeden z největších klubových úspěchů tohoto století.

Ajax si po domácí remíze zkusí zajistit postup na půdě favorizované Aston Villy

Nizozemský Ajax nezažívá v tomto ročníku zrovna dobré časy a spíše se snaží zachránit, co se dá, ovšem na domácí scéně se mu to už nejspíše nepovede. Nyní má poslední možnost vyhrát trofej v Konferenční lize, nicméně osmifinálová fáze může být konečnou, jelikož nyní bude plnit úlohu outsidera v odvetě na půdě anglické Aston Villy. V úvodním zápase v Amsterdamu gól nepadl a oba soupeři navíc přišli o jednoho vyloučeného hráče.

Tottenham trestal bídný vstup Villans do druhé půle, Maddison potvrdil navrácenou formu

Hráči Tottenhamu po perfektním vstupu do druhé půle zvítězili ve 28. kole Premier League na hřišti Aston Villy 4:0. Úvodní dějství sice nepřineslo ani jednu střelu na bránu, krátce po změně stran se ovšem v rozmezí tří minut hosté hned dvakrát prosadili, přičemž vítěznou trefu zaznamenal James Maddison, který asistoval u rozhodující branky v minulém utkání. Naděje Villans na vyrovnání zmařil po hrubém faulu v 65. minutě vyloučený kapitán John McGinn. V početní převaze se vyřádil Heung-Min Son, jenž v nastavení zapsal gól a asistenci. Pátí Kohouti tak stáhli náskok čtvrtých Lvů na pouhé dva body.

Souboj o čtvrté místo: Aston Villa vyzve v přímém souboji Tottenham

V neděli krátce po poledni se ve Villa Parku střetnou dvě těžké váhy, v rámci 28. kola anglické Premier League na sebe narazí domácí Aston Villa a londýnský Tottenham. Villans by chtěli navázat na sérii čtyř soutěžních utkání bez prohry, naopak Spurs se pokusí o udržení prvního čistého konta v letošním kalendářním roce.

Diváci v Amsterdamu se gólů nedočkali. Šlágr Konferenční ligy rozhodne až odveta

Fotbalisté Ajaxu remizovali v úvodním domácím osmifinále Konferenční ligy s Aston Villou 0:0. Utkání, jež bylo po losu označováno za jeden z vrcholů tohoto kola, rozhodně nesplnilo vysoká očekávání a k vidění byla spíše taktická bitva. Větší šance se daly spočítat na prstech jedné ruky, a tak se diváci v Johann Cruijff Areně branky nedočkali. Nejzajímavější částí celého klání byl bezpochyby jeho závěr, ve kterém padla červená karta napřed pro Ezriho Konsu a následně i pro domácího Tristana Gooijera.

Ajax zkusí v osmifinále Konferenční ligy zastavit silnou Aston Villu

Ajax zažívá v letošním ročníku jedno z horších období své historie, nicméně nepříliš povedenou sezónu může alespoň částečně zachránit na evropské scéně. Jindy tradiční účastník prestižní Ligy mistrů se zuby nehty probojoval do osmifinálové fáze Konferenční ligy, v ní ho navíc teď čeká velmi tvrdý oříšek - Aston Villa je totiž letos asi největším překvapením na anglické scéně a momentálně dokonce bojuje o elitní čtyřku.

Aston Villa oznámila vysokou ztrátu. Fungujeme v rámci pravidel, zní z klubu

Aston Villa vykázala ztrátu 119,6 milionu liber (3,5 miliardy korun) a pravděpodobně bude čelit vyšetřování kvůli porušení finančních pravidel Premier League. Maximální ztráta, kterou mohou kluby vykázat, je regulemi soutěže stanovena na 105 milionů liber. Vedení týmu však ujišťuje, že se pohybuje v mezích pravidel.

Luton musel skousnout další krutou domácí prohru. Watkins vede žebříček produktivity

Aston Villa porazila ve 27. kole Premier League Luton 3:2 a upevnila si pozici mezi nejlepšími čtyřmi celky soutěže. K triumfu týmu z Birminghamu zavelel už v úvodním dějství dvěma trefami Ollie Watkins. Ten se v tomto ročníku podílel gólem nebo asistencí už na 26 brankách svého celku, což je nejvíce z celé ligy. Kloboučníci ale po změně stran ukázali charakter a skóre srovnali, jenže v 89. minutě si nepohlídali náběh Lucase Digneho a Francouz hlavou rozhodl. Nováček soutěže tak prohrál před svými fanoušky již devátý ligový duel, osmkrát mu přitom scházela k zisku bodu jediná trefa.

Podaří se Aston Ville přiblížit se Lize mistrů, nebo získá Luton důležité body v boji o udržení?

Luton Town čeká v sobotu večer další náročná zkouška, doma na Kenilworth Road totiž svěřenci Roba Edwardse změří síly se čtvrtou Aston Villou, která bojuje o postup do základní skupiny Ligy mistrů. Luton prohrál poslední čtyři soutěžní utkání v řadě, naopak Villans letos venku ještě neprohráli.

Čtvrt století od proměny Premier League. Anglická Aston Villa a průkopnická Chelsea

Psal se 27. únor 1999, když Coventry City cestovalo do Birminghamu, kde se mělo v 27. kole Premier League střetnout s tamější Aston Villou. Málokoho by tehdy napadlo, že v ten den je to minimálně na čtvrt století naposledy, co vyběhne na trávník sestava složená výhradně z Angličanů. Přesně takovou základní jedenáctku zvolili domácí - a ani na lavičce náhradníků příliš cizinců nesedělo. Byl tam jeden. Ve stále více globalizovaném světě takřka nemyslitelná věc.

Aston Villa dokráčela proti Nottinghamu k výhře v rytmu jamajského střelce

Fotbalisté Aston Villy porazili ve 26. kole Nottingham 4:2 a upevnili si čtvrtou příčku v tabulce. Pro tým z Birminghamu se zápas vyvíjel skvěle, když po druhé trefě Douglase Luize v duelu vedl ve 39. minutě už o tři branky. Hosté se ovšem nevzdali a chvíli po návratu ze šaten se přiblížili Lvům ve skóre na rozdíl jediného gólu. V 61. minutě však Villa Park uklidnil Jamajčan Leon Bailey, jenž si k asistenci na úvodní trefu připsal i pojišťující zásah.

Vrátí Aston Villa porážku Nottinghamu?

Nottingham porazil na začátku listopadu Aston Villu 2:0. V sobotu mají svěřenci Unaie Emeryho velkou šanci bilanci vyrovnat, protože se představí ve Villa Parku, kde se slabšími soupeři body téměř neztrácí.

Watkins pádí za klubovým rekordem, dvěma góly poslal Aston Villu do top čtyřky

Fotbalisté Aston Villy po dvou soutěžních porážkách potvrdili roli favorita, když ve 25. kole Premier League porazili domácí Fulham 2:1. V prvním poločase se sice hráči mohli radovat hned ze čtyř branek, po dvou na obou stranách, avšak kvůli třem postavením mimo hru mohl být uznán pouze gól Ollieho Watkinse. Ten se prosadil i po změně stran, a posunul tak svůj tým na čtvrté místo před Tottenham. Anglický kanonýr se v aktuálním ročníku přímo podílel už na 23 trefách, více přitom v klubové historii zvládl pouze Dwight Yorke v sezoně 1995/1996, a to 27.