Aston Villa Anglie - Aston Villa - Zprávy

Aston Villa si po remíze v Mostaru zajistila přímý postup do osmifinále Konferenční ligy

Aston Villa kromě úvodního zaváhání s polskou Legií Varšavou (2:3) procházela skupinou E naprosto suverénním způsobem, jelikož dokázala zvítězit čtyřikrát za sebou. Teď sice ve značně pozměněné sestavě nepotvrdila úlohu jasného favorita proti bosenskému vyzyvateli z Mostaru, ale nerozhodný výsledek 1:1 jí přece jen stačí na přímo postupové první místo zaručující nejlepší šestnáctku KL.

Zrinjski se pokusí zaskočit účastníka Premier League, Aston Villa bude hájit vedení v tabulce

Úvod do skupinové fáze Konferenční ligy nevyšel Aston Ville podle představ, po porážce na půdě Legie ovšem následně začala jakožto účastník Premier League potvrzovat roli favorita. A ve svém posledním podzimním vystoupení v rámci této soutěže potřebuje ještě podniknout závěrečný krok k tomu, aby udržel první příčku v tabulce. Stačí mu hrát bod na půdě Zrinjski.

Evropská vzpoura outsiderů: S Gironou už se musí počítat, baví i Aston Villa a Stuttgart

Girona vede španělskou ligu a Barceloně nasázela čtyři góly. Aston Villa se pyšní skalpy Manchesteru City a Arsenalu a pod vedením trenéra Emeryho je už jen dva body od první příčky Premier League. A v Bundeslize zase válí Stuttgart. Tým, který se v květnu zachránil v baráži, hraje dnes jeden z nejofenzivnějších fotbalů. Evropské top soutěže zažívají vzpouru outsiderů.

Aston Villa dosáhla na rekordní šňůru domácích výher. Arsenal zdeptal jeho bývalý gólman

Fotbalisté Aston Villy vyzráli v 16. kole Premier League na dalšího adepta na titul, když na svém hřišti porazili Arsenal 1:0. Gunners sice byli po celý duel lepším týmem, šance ale zahazovali, k čemuž několika dobrými zákroky přispěl i jejich bývalý gólman Emiliano Martínez. Autorem jediného přesného zásahu se stal John McGinn, na jehož trefu přihrával Leon Bailey, který se v posledních sedmi domácích zápasech v soutěži podílel gólem či asistencí hned na osmi brankách. Ve Villa Parku se navíc náramně daří celému týmu z Birminghamu, jelikož Lvi zde poprvé ve 149leté historii klubu vyhráli 15 ligových utkání v řadě.

Ve Villa Parku si to rozdají třetí s prvním

Nečekaný náboj bude mít zápas 16. kola Premier League mezi domácí Aston Villou a Arsenalem. Villans se totiž dostali už na třetí příčku, navíc na první Arsenal ztrácí jen čtyři body.

Guardiola považuje Aston Villu za kandidáta na titul, Emery si to nemyslí

Manažer Manchesteru City Pep Guardiola nešetřil po středeční ligové porážce 0:1 s Aston Villou slovy chvály na adresu domácího vítězného týmu. Dvaapadesátiletý Španěl označil na tiskové konferenci birminghamský celek za kandidáta na titul, jeho krajan a kouč "Villans" Unai Emery si to ale přinejmenším v této fázi sezony nemyslí.

Aston Villa poskočila už i před mistra. Guardiola náhradu za klíčového záložníka nenašel

Hráči Aston Villy porazili v 15. kole Premier League Manchester City 1:0, čímž se v tabulce senzačně posunuli právě před svého soupeře. Navzdory tomu, že byla k vidění spousta šancí, se v Birminghamu dlouho hrálo bez branek. Výbornou podívanou tak fanouškům zajišťovali alespoň oba gólmani, kteří se předháněli v kvalitě zákroků. Jediným, kdo nakonec kapituloval, byl překvapivě hostující Ederson, jenž za svá záda pustil tečovaný pokus Leona Baileyho. Citizens tedy opět doplatili na absenci Rodriho, bez něhož letos ve všech soutěžích nastoupili pětkrát a již počtvrté odcházeli poraženi.

Udrží Aston Villa domácí neporazitelnost i proti Man City?

Villans na domácím stadionu ještě neztratili ani bod a ve středu je čeká nejtěžší možná prověrka v podobě zápasu se Citizens. Ti měli dobře rozehraný šlágr minulého kola se Spurs, ale po Kulusevskiho brance v 90. minutě se nakonec museli spokojit pouze s bodem.

Bournemouth zatopil favoritovi sympatickým výkonem. Villans uchránil od porážky Watkins

Bournemouth dokázal ve 14. kole Premier League zaskočit Aston Villu, se kterou uhrál na vlastním hřišti remízu 2:2. Na trefu Antoineho Semenya z 10. minuty hosté zvládli odpovědět rychle. Gól Dominica Solankeho z úvodu druhé půle však dlouho vypadal jako vítězný, než v 90. minutě hlavičkou vyrovnal Ollie Watkins. The Cherries tak potvrdili, že se jim na domácí půdě poměrně daří, jelikož tam neprohráli již třetí ligové klání v řadě. Naopak tým z Birminghamu odmítl nabídku na alespoň dočasný posun do top trojky.

Na Vitality Stadium přijede čtvrtá Aston Villa

Hosté jsou zatím nejpříjemnějším překvapením letošní sezóny Premier League a vylepšit svou skvělou čtvrtou pozici chtějí na hřišti šestnáctého Bournemouthu. Ten ale v posledních dvou zápasech zabral a vytěžil šest bodů.

Aston Villa tentokráte udolala Legii a je blízko k postupu do osmifinále KL

Aston Villa splnila úlohu favorita v domácím prostředí proti Legii Varšava a díky čtvrtému vítězství ve skupině má nakročeno k tomu, aby si v jarní fázi zahrála osmifinálovou fázi Konferenční ligy. Díky nejtěsnějšímu vítězství 2:1 se osamostatnila na vedoucí pozici se ziskem dvanácti bodů. Tříbodový náskok si vytvořila právě na polského rivala. K přímému postupu mezi šestnáctku nejlepších potřebuje na závěr získat v bosenském Mostaru alespoň bod.

Aston Villa v přímém souboji o první místo ve skupině přivítá polské překvapení z Varšavy

Aston Villa byla považována za největšího favorita skupiny E Konferenční ligy a kromě úvodního nezdaru tyto prognózy naplňuje. Se ziskem devíti bodů se nachází na vedoucí pozici o skóre právě před svým nadcházejícím rivalem, a pokud ho nyní v domácím prostředí porazí alespoň o dva góly, tak si zajistí jistotu prvního místa a tedy i přímý postup do osmifinálové fáze. Legia mu ale v žádném případě nedá nic zadarmo.

Aston Villa nenápadně stoupá k výšinám. Další propad Tottenhamu zapříčinil Watkins

Fotbalisté Tottenhamu nevyužili výhodu domácího prostředí a ve 13. kole Premier League podlehli Aston Ville 1:2. Úvod utkání přitom vyšel Kohoutům skvěle, když je ve 22. minutě poslal do vedení výstavní šajtlí Giovani Lo Celso, a zaznamenal tak svůj premiérový soutěžní zásah v sezoně. Jednobrankový rozdíl ve skóre však trval jen do nastavení první půle, kdy hlavou vyrovnal Pau Torres. Na stopera Villans navázal po hodině hry Ollie Watkins, jenž přízemním pokusem dokonal obrat a posunul svůj tým jen o dva body za vedoucí Arsenal.

Tottenham čeká rozjetá Aston Villa

Tottenham Hotspur čeká v rámci 13. kola souboj s Aston Villou. V tabulce Premier League je dělí pouhý jeden bod, přičemž Spurs jsou na čtvrté příčce a Villans na páté pozici.

Villa Park opustil s nepořízenou také Fulham. Porážku odstartoval prokázaný smolař z USA

Aston Villa v domácím zápase 12. kola Premier League najela zpět na vítěznou vlnu, když zdolala Fulham 3:1. Celek z Birminghamu se od začátku prezentoval aktivním výkonem a ve 27. minutě ho poslal do vedení vlastní gól Antoneeho Robinsona, přičemž pro reprezentačního obránce USA se jednalo už o druhý takový negativní počin v sezoně, což se v dresu Chalupářů naposledy "povedlo" Chrisu Bairdovi v ročníku 2011/2012.