18.04.202420:25

West Ham i Leverkusen s Čechy

Čtyři čeští hráči nastoupí do odvetného zápasu čtvrtfinále Evropské ligy mezi West Hamem United a Leverkusenem, jenž bude hájit náskok 2:0. V základní sestavě Hammers nechybí Vladimír Coufal s Tomášem Součkem, čerstvý bundesligový šampion zase sází na Matěje Kováře a Patrika Schicka, Adam Hložek je zraněný.

03.04.202421:01

Schick nahrával na první gól

Leverkusen hostí Düsseldorf a v průběhu první půle vede už 2:0. V sedmé minutě otevíral skóre Jeremie Frimpong, nahrával mu český útočník Patrik Schick.

31.03.202408:19

Alonso pochválil po utkání Schicka

Leverkusen v sobotním ligovém utkání proti Hoffenheimu odvrátil možnou porážku, nakonec dokonce zvítězil a výrazně mu dopomohl svou brankou Patrik Schick. Xabi Alonso, trenér Bayeru, pak po zápase chválil českého reprezentanta. "On je zkrátka vždy ve správný čas na správném místě. Útočníci musí mít trpělivost. A víru, že ještě přijde šance a oni tam (na tom správném místě) budou," řekl o něm. "Prokázali jsme vítěznou mentalitu. Bylo to těžké, ale byli jsme neustále přesvědčeni, že se naskytne šance. Už se to stalo mockrát," dodal španělský kouč.

ČTK
30.03.202417:24

Schick rozhodl proti Hoffenheimu

Leverkusen v domácím utkání proti Hoffenheimu, jenž na kraje obrany nasadil Pavla Kadeřábka s Davidem Juráskem, dlouho prohrával, v závěru ale dokázal otočit. Nejprve vyrovnal Robert Andrich, v úvodu nastavení pak rozhodl svým pátým ligovým zásahem v sezoně Patrik Schick.

17.03.202417:25

Schick navázal na branku Hložka

Leverkusen se mohl radovat v duelu s Freiburgem krátce před přestávkou z gólu Adama Hložka, po změně stran se pak do statistik zápasu pevně zapsal také druhý český reprezentant Patrik Schick. Jeho trefa byla po snížení domácích nakonec vítězná. Navázal tak na vystoupení v osmifinále Evropské ligy s Karabachem, v němž v prvním duelu zařídil v nastavení remízu a v odvetě dvěma brankami v nastavení postupovou výhru.

ČTK
15.03.202416:23

V Evropské lize byl nejlepší Schick

Patrik Schick si do soukromé sbírky přidá ocenění pro nejlepšího hráče uplynulého týdne Evropské ligy. Český útočník režíroval dramatický postup Leverkusenu přes Karabach, v nastavení ho vystřelil dvěma góly.

Schick znovu řádí v nastavení

Leverkusen má podobně jako před týdnem silný závěr zápasu s Karabachem a opět za to může i Patrik Schick. Český útočník ve třetí minutě nastavení srovnal na 2:2, o chvíli později přidal další branku.

07.03.202420:36

Schick zařídil vyrovnání

Leverkusen ve druhém poločase utkání s Karabachem dohnal dvoubrankové manko a svůj podíl na tom má i Patrik Schick, český útočník v nastavení srovnal na 2:2.

03.03.202416:11

Schick asistoval u vedoucí branky

Leverkusen pokračuje v útoku na mistrovský titul, na půdě 1. FC Köln hraje od 14. minuty proti deseti a nyní také vede. Ve 38. minutě se trefil Jeremie Frimpong, na vedoucí gól mu nahrával Patrik Schick.

06.02.202422:44

Leverkusen je v semifinále

Matěj Kovář třemi zákroky pomohl Leverkusenu k vítězství 3:2 nad Stuttgartem a postupu do semifinále německého poháru. Patrik Schick odehrál přes hodinu a Adam Hložek naskočil v nastavení, oba však vyšli bodově naprázdno.

06.02.202421:00

Za Leverkusen dva Češi

Leverkusen bojuje o semifinále poháru se Stuttgartem a důvěru v jeho základní sestavě dostali i dva čeští hráči. V bráně naskočil Matěj Kovář, na opačném konci hřiště operuje Patrik Schick.

03.02.202414:40

Hložek v základu Leverkusenu

Leverkusen vyběhne na půdě Darmstadtu s Adamem Hložkem, jenž se v lize představí od začátku po necelém měsíci. Patrik Schick a Matěj Kovář usednou na lavičku Bayeru.

07.01.202417:45

Hložek se s Schickem gólově prosadili

Dvěma góly se podílel Adam Hložek na vítězství Leverkusenu v přípravném utkání nad Benátkami 4:1, účastníkem Serie B. Jednu branku dal Patrik Schick. Matěj Kovář odchytal za vedoucí tým německé nejvyšší soutěže 74 minut a neinkasoval.

Schick před návštěvou 10 tisíc diváků v BayAreně potvrdil střeleckou formu, v posledním podzimním bundesligovém duelu před Vánoci proti Bochumi (4:0) nasázel hattrick. Do jarní části mimochodem vstoupí svěřenci trenéra Xabiho Alonsa v sobotu kláním v Augsburgu.

ČTK
21.12.202313:16

Xabi Alonso chválí Schicka

Slovy chvály na Patrika Schicka nešetřil po vstřeleném hattricku kouč Leverkusenu Xabi Alonso: "Nejlepší návrat, jaký si mohl přát. Ukázal, že je připravený hrát od začátku. Byl perfektní, dnes nemohl nic udělat lépe."

twitter.com/bayer04_en
20.12.202321:34

Schick završil hattrick za poločas

Poprvé od návratu ze zranění je Patrik Schick v základní sestavě Leverkusenu pro bundesligový zápas a hned je z toho parádní představení. Český kanonýr završil proti Bochumi hattrick během prvního poločasu. Po půlhodině otevřel skóre z penalty, poté zavěsil ještě dvakrát.

14.12.202319:01

Schick rychle otevřel skóre

Patrik Schick má formu a potvrdil to i v úvodu utkání proti Molde. Útočník Leverkusenu otevřel skóre, trefil se už v šesté minutě.

14.12.202318:08

Bayer chce náhradu za Bonifaceho

Africký pohár národů, který se bude konat zanedlouho v Pobřeží slonoviny, se v lednu a únoru dotkne všech klubů v Evropě, jež zaměstnávají hráče z černého kontinentu. A výjimkou nebude ani aktuální bundesligový lídr z Leverkusenu, který se každopádně na dočasný odchod nigerijského útočníka Victora Bonifaceho hodlá připravit. Poohlédne se tak podle německého magazínu Kicker během zimního přestupového okna po dalším forvardovi. Bayer se nechce spoléhat jen na českého reprezentanta Patrika Schicka, jehož zdraví je v posledních několika měsících značně vachrlaté.

getfootballnewsgermany.com
10.12.202314:36

Leverkusen ve Stuttgartu bez Čechů

Bez českých hráčů v základní sestavě nastoupí Leverkusen k dnešnímu bundesligovému šlágru ve Stuttgartu. Matěj Kovář, Adam Hložek i Patrik Schick usednou na lavičku Werkself.

06.12.202319:58

Schick potvrdil postup Leverkusenu

Leverkusen výhrou 3:1 postoupil přes Paderborn do čtvrtfinále DFB-Pokalu, na čemž se gólem podílel Patrik Schick. Český reprezentant skóroval podruhé z posledních tří utkání.