05.03.202317:13

Schick zaznamenal asistenci

Patrik Schick po vleklém zranění hledá především sám sebe, do budoucna ho ovšem může nakopnout také jedna asistence, kterou v dresu Leverkusenu zaznamenal v duelu s Herthou. Gólovou nahrávku si připsal u celkově čtvrtého gólu Bayeru.

23.02.202321:37

Schick v rozstřelu proměnil penaltu

Leverkusen po penaltovém rozstřelu postoupil přes AS Monaco do osmifinále Evropské ligy, na čemž se proměněným pokutovým kopem podílel střídající Patrik Schick.

23.02.202318:59

Leverkusen nastoupil i s Hložkem

Adam Hložek nechybí v základní sestavě Leverkusenu v odvetě předkola vyřazovací fáze Evropské ligy na půdě AS Monaco. Po zranění se vracející Patrik Schick je na lavičce Werkself.

19.02.202321:02

Leverkusen srovnal zásluhou Schicka

Uzdravený Patrik Schick z Leverkusenu proti Mainzu nastoupil z lavičky a po pouhých dvou minutách srovnal na 2:2. Pro českého útočníka se jedná o třetí ligový gól v sezoně.

16.02.202322:50

Schick se vrátil na trávník

Leverkusen na závěrečné minuty úvodního předkola play-off Evropské ligy proti AS Monaco poslal na hřiště Patrika Schicka, jenž se zotavil z vleklých zdravotních potíží. Český reprezentant v 88. minutě vystřídal krajana Adama Hložka.

15.02.202317:04

Schick může ve čtvrtek nastoupit

Patrik Schick z Leverkusenu by mohl ve čtvrtek po třech a půl měsících zasáhnout do soutěžního zápasu. Sedmadvacetiletý reprezentační útočník překonal vleklé zdravotní problémy a jako střídající hráč by mohl za Bayer nastoupit v úvodním utkání vyřazovací fáze Evropské ligy proti Monaku. Na tiskové konferenci to oznámil trenér německého týmu Xabi Alonso.

"Cítí se lépe a zítra bude v kádru," řekl španělský trenér, který vyloučil, že by Schick mohl nastoupit rovnou od začátku. "Samozřejmě musíme být opatrní. Potřebuje čas, než bude moci znovu hrát od začátku. Ale je velká šance, že může nastoupit na 20 nebo 30 minut. Uvidíme podle průběhu utkání," doplnil Alonso.

ČTK
24.01.202315:30

Alonso: Schick udělal velký pokrok

Podle trenéra Leverkusenu Xabiho Alonsa se zdravotní stav Patrika Schicka v posledních dvou týdnech výrazně zlepšil a český útočník se přiblížil návratu na hřiště. Český reprezentant, který dnes slaví 27. narozeniny, nastoupil za Bayer naposledy 1. listopadu.

Schicka trápí vleklé potíže s tříslem. Kvůli tomu byla ve hře další operace, kterou podstoupil už v květnu, ale nakonec vyhrála konzervativní léčba. Ani dlouhá přestávka vyplněná rovněž mistrovstvím světa mu k úplnému zotavení nestačila a start jarní části bundesligy nestihl.

"Ve středu proti Bochumi Schick určitě nenastoupí. Cítí se mnohem líp, v posledních dvou týdnech udělal velký pokrok," řekl Alonso na tiskové konferenci.

Další zápas jeho svěřenci sehrají 29. ledna s Dortmundem. "Na návrat je to příliš brzy, ale je mu blíž," konstatoval španělský mistr světa a dvojnásobný evropský šampion.

ČTK
04.12.202219:40

Schickovi hrozí operace třísel

Leverkusen neprožívá vydařenou sezonu a to platí i pro Patrika Schicka, jenž nemusí stihnout jarní část 1. Bundesligy. Důvodem jsou neustupující potíže s třísly, českému reprezentantovi dokonce hrozí, že bude muset podstoupit operační zákrok.

kicker.de
17.11.202209:23

Hložek se dvakrát trefil v přípravě

Leverkusen sehrál při turné ve Spojených státech amerických přátelské utkání proti St. Louis City, stadion s kapacitou 22 500 diváků byl mimochodem vyprodaný. A v dobrém na něj bude vzpomínat taktéž český reprezentant Adam Hložek, ten se totiž na vítězství 3:0 podílel dvěma brankami. Jeho kolega z reprezentace Patrik Schick se utkání neúčastnil.

bayer04.de
06.11.202215:40

Schick laboruje se zraněnými třísly

Leverkusen se v dnešním zápase proti Unionu Berlín musí obejít bez Patrika Schicka. Českého reprezentanta nepustí do hry poraněná třísla, na hrotu ho zastoupil Adam Hložek.

kicker.de
01.11.202217:57

Schick se vrací do základní sestavy

Leverkusen hostí od 18:45 Club Bruggy a hrát bude i Patrik Schick. Útočník je po zranění tentokráte v základní sestavě, jen na lavičce zůstal Adam Hložek.

31.10.202218:47

Leverkusen zítra i se Schickem

Patrik Schick by se měl v zítřejším utkání Ligy mistrů proti Clubu Bruggy vrátit do základní sestavy Leverkusenu. Český reprezentant po zranění třísel do víkendového zápasu na půdě RB Lipsko (0:2) nastoupil z lavičky.

kicker.de
29.10.202215:49

Schick sedí na lavičce náhradníků

Patrik Schick se vrací do sestavy Leverkusenu, český útočník doléčil zranění a je připraven nastoupit proti Lipsku.

25.10.202220:28

Schick laboruje se svalovým zraněním

Svalové zranění bylo důvodem toho, proč Patrik Schick vynechal bundesligový zápas proti Wolfsburgu. Útočník Leverkusenu není stoprocentně fit a není jisté, zda bude k dispozici zítra na souboj s Atléticem Madrid.

kicker.de
22.10.202214:44

Schick mimo, Hložek poprvé pod Xabim

Bayer Leverkusen dnes postrádá Charlese Aránguize i českého forvarda Patrika Schicka, absence druhého jmenovaného však patrně do základní sestavy poprvé pod vedením Xabiho Alonsa pomohla druhému legionáři Adamu Hložkovi. Ten zatím od říjnového nástupu španělského kouče jen třikrát střídal z lavičky.

bayer04.de
12.10.202222:30

Schickovi nebyl uznaný gól

Leverkusenu se odplata za porážku na hřišti FC Porto nedaří, doma prohrává již o tři góly a kromě neproměněné penalty mu nebyla uznána branka Patrika Schicka. VAR odhalil, že český reprezentant tečoval míč rukou.

04.10.202222:57

Schick neproměnil pokutový kop

Leverkusen prohrál v Portu 0:2 a jedním ze smutných hrdinů duelu byl Patrick Schick. Český útočník neproměnil další pokutový kop, neúspěšný pokus si na své konto připsal v závěru prvního poločasu.

30.09.202219:48

Leverkusen se Schickem, Hložek na lavičce

Do dnešního bundesligového zápasu v Allianz Areně vyběhne na straně Leverkusenu od první minuty Patrik Schick, jeho spoluhráč Adam Hložek začne na lavičce Werkself.

24.09.202221:38

Schick v závěru poločasu neproměnil penaltu

Výsledek po 1. poločase:

Česko - Portugalsko 0:2 (33. Diogo Dalot, 45.+2. Bruno Fernandes)

livesport.cz
10.09.202217:13

Schick dal druhou ligovou branku sezony

Patrik Schick si na své konto připsal druhý ligový gól v letošní sezoně, Leverkusen hostuje na půdě Herthy a český útočník deset minut před koncem srovnával na 2:2.