0 : 1
(0:0)
Na Julisce, Praha

Dukla Praha - FK Teplice 0:1

Nový ročník české nejvyšší soutěže 2016/2017 odstartoval zápasem pražské Dukly s Teplicemi a hned na úvod se zrodil překvapivý výsledek. Teplice díky zásahu Romana Potočného zvítězili 1:0 a získali všechny tři body.

Na první vážnější šanci se muselo čekat až do 23.minuty, do té doby to byl totiž jen úrputný boj o střed hřiště. Až tečovaná rána po rohovém kopu nadělala Grigarovi starosti, na druhou stranu to nebylo nic, s čím by si teplický brankář neporadil. Také Hroššo musel být v pernamenci, po půlhodině hry zasahoval po Kodešově ráně.

Předzápasové prognózy slibovaly ofenzivněji laděné utkání, nic takového se však nekonalo. Úvodní pětačtyřicetiminutovka byla opatrnější a na oba celky přeci jenom dolehla tíha okamžiku zahajovacího utkání nového ročníku.

Bezprostřední začátek druhého poločasu pak vše výšše zmíněné vyvrátil. Hned ve 46.minutě dobře odcentroval Otto Urma a na zadní tyči hlavičkující Roman Potočný vsítil první branku nového ročníku české ligy! Teplice vedli na Julisce 1:0 a s tím se domácí nehodlali smířit. O pět minut později se odhodlal ke střele Néstor Albiach, nicméně nebyl úspěšný. V 63.minutě byl blízko vyrovnání Štětina, po rohovém kopu se dostal k hlavičce, ale míč mířící do branky nakonec ztečoval mimo jeden z teplických obránců.

Dukla se s přibývajícím časem hnala do útoku, ovšem Teplická defenzívá úspěšně vzdorovala. Aldin Čajić po dalším centru netrefil prázdnou branku, když ještě před ním netrefil balón Beaugel. Po Albiachově další střele se zase musel vyznamenat Grigar. A když pár minut před koncem zazdil další stroprocentní tutovku Kovaľ začínalo být zle. Dukla vyrovnat nedokázala a trenéru Šilhavému tak premiéra pod Juliskou pořádně zhořkla. Teplice odčinily předchozí nezdary z Julisky a domů si vezou všechny body.