FK Teplice Česko - FK Teplice - Zprávy

Další články

Odvážný krok trenéra Frťaly proti Dynamu dovedl Teplice jen k dělbě bodů

Fotbalisté Teplic remizovali ve 29. kole Fortuna ligy na domácím hřišti s Českými Budějovicemi 2:2 a přišli o naději na umístění v elitní šestce. Severočeši záhy prohrávali po vlastním gólu Lukáše Marečka, což donutilo nespokojeného trenéra Zdenka Frťalu ke dvěma změnám v sestavě už na konci úvodní půlhodiny. Hrozba vystřídání pro ostatní hráče se vyplatila prakticky okamžitě, jelikož Skláři dokázali otočit průběh střetnutí ještě v prvním poločase. Vedení ale neudrželi, neboť v 67. minutě vyrovnal z penalty Jan Suchan.

Teplice si mohou proti Dynamu zajistit prostřední skupinu

Duel celků v dolní polovině tabulky se odehraje na závěr sobotního programu v Teplicích. Ty si v případě vítězství mohou zajistit účast v prostřední skupině, České Budějovice se naopak potřebují udržet nad Karvinou.

Teplice si prvním jarním venkovním vítězstvím vytvořily náskok na skupinu o udržení

Hráči Teplic porazili ve 28. kole Fortuna ligy domácí Mladou Boleslav 2:1 a vzdálili se skupině o udržení na rozdíl čtyř bodů. Úvodní trefu obstaral Daniel Trubač, jenž se v nejvyšší soutěži prosadil poprvé od konce července. Hosté si následně výhru zajistili zásluhou rozjetého Daniela Fily. Skláři se tak dočkali prvního venkovního vítězství po zimní pauze a zároveň triumfovali na stadionu Středočechů poprvé od roku 2020.

Preview: FK Mladá Boleslav - FK Teplice

Mladá Boleslav začala pravidelně sbírat body a může směle pomýšlet na umístění v elitní šestce. Před týdnem svěřenci Davida Holoubka obrali Spartu, nyní budou favority proti Teplicím.

Měl jsem to odkopnout a nevymýšlet blbosti, litoval Grigar chyby před gólem

Teplický brankář Tomáš Grigar dnes nastoupil po takřka dvou měsících k ligovému zápasu, neprožil ale vydařený návrat. Jednačtyřicetiletý fotbalista v úvodu domácího duelu 27. kola proti Hradci Králové špatnou rozehrávkou "daroval" gól Danielu Vašulínovi a Severočeši se po porážce 0:1 propadli na desáté místo tabulky o bod za svého soupeře.

Slabší období brankářů neminulo ani Grigara. Školácká chyba veterána rozjásala Hradec

Hradec Králové se nezalekl domácí neporazitelnosti Teplic trvající od začátku listopadu a ve 27. kole Fortuna ligy vyhrál na jejich hřišti 1:0. K cennému úspěchu mu velkou měrou pomohl 41letý brankář Sklářů Tomáš Grigar, jenž navázal na minely svých kolegů z minulého víkendu či chybu jabloneckého Jana Hanuše v souběžně hraném klání a v šesté minutě doslova daroval gól Danielu Vašulínovi. Východočeši se ziskem všech bodů vyškrábali ze skupiny o udržení a posunuli se na průběžnou devátou příčku.

Teplice se proti Hradci hodlají vrátit k tomu, co je zdobí

Opustily Teplice svou herní tvář? "Skláři" začali především v utkáních mimo své domácí prostředí dostávat dost branek, a i kvůli tomu již přes měsíc čekají na výhru. Proti Hradci Králové si tedy chtějí zlepšit náladu.

Slib levnějšího piva nabudil hráče Baníku k první domácí výhře od září

Hráči Baníku prolomili více než půl roku dlouhou sérii bez domácí ligové výhry, když ve 26. kole Fortuna ligy přemohli na vlastním stadionu Teplice 4:1. Ostravští zadělali na tříbodový zisk již v první půlhodině, kdy se nejprve trefil po povedené individuální akci Abdullahi Tanko, na něhož pak obdobným způsobem navázal Matúš Rusnák. Po změně stran navíc přidali baníkovci další dvě branky, díky čemuž výrazně zlevnilo pivo na vítkovickém stánku, když každý přesný zásah znamenal tři koruny dolů z celkové ceny oblíbeného zlatavého moku.

Baník se proti Teplicím popere o první jarní domácí výhru

Tři domácí zápasy jen se ziskem jednoho bodu, to je na tým bojující o evropské poháry bídná vizitka. Baník to sice kompenzuje pozitivními výsledky venku, avšak proti Teplicím už by potřeboval zabrat i ve Vítkovicích.

Slepené zásahy mladých pušek oživily duel v Teplicích, Slovácku zachránil bod Heča

Fotbalisté Slovácka remizovali ve 25. kole Fortuna ligy na půdě rozjetých Teplic 1:1. Obě branky padly v rychlém sledu už v úvodní čtvrthodině, kdy nejdříve otevřel skóre unikající Pavel Juroška a o minutu později vyrovnal průbojný Daniel Fila. Domácí kanonýr ovšem po změně stran ztroskotal při exekuci pokutového kopu na Milanu Hečovi. Skláři tak neporazili klub z Uherského Hradiště už 10 střetnutí v řadě, ale přerušili alespoň sedmizápasovou sérii porážek.

Teplice vstoupily do náročného programu. Proti trápícímu se Slovácku ovšem mají šanci

Teplice zahájily jaro výborně, minulým zápasem na hřišti Slavie ale započaly náročný program. Během něho se utkají hned s několika týmy sídlícími v horní polovině ligové tabulky. Ve 25. kole prověří formu "Sklářů" Slovácko, jemuž to ovšem po zimní přestávce moc nejde.

Sešívaní hodili rukavici Spartě, obětavou defenzivu Teplic zlomila Juráskova ostrostřelba

Fotbalisté Slavie porazili ve 24. kole Fortuna ligy na domácí půdě Teplice 4:0 a zařadili se o bod za rivala z Letné. Klíčovou postavou duelu se stal nedávno uzdravený Matěj Jurásek, jehož dvě povedené trefy z hranice vápna ze závěru první půle ukončily do té doby povedený defenzivní výkon Severočechů. V bráně Pražanů se objevil znovu Jindřich Staněk, jenž si i ve svém druhém ligovém zápase v dresu sešívaných připsal čisté konto, a potvrdil tak plynulé převzetí pozice gólmana číslo jedna.

Do Edenu se valí fanoušci Teplic. Pomohou "Sklářům" překvapit Slavii?

Po dvou neúspěšných derby a porážce při výletu do Milána by Slavia zase ráda zvítězila. Proti Teplicím se od sešívaných nic jiného ani nečeká. Nicméně "Skláři" už Pražany v probíhající sezóně jednou zaskočili, v neděli se navíc budou moct spolehnout na své příznivce.

Teplice po dalším zásahu egyptského šikuly klepou na dveře skupiny o titul

Fotbalisté Teplic potvrdili skvělou jarní formu, když si ve 23. kole Fortuna ligy poradili s Libercem 2:0. Skláři vcelku vyrovnaný duel strhli na svou stranu během sedmi minut prvního poločasu zásluhou mladého ofenzivního tandemu. Nejprve prodloužil sérii zápasů se vstřeleným gólem na číslo tři 22letý Egypťan Mohamed Yasser, na kterého navázal o pár měsíců mladší Daniel Fila. Tepličtí se díky triumfu v tabulce vyhoupli na sedmé místo a výrazně se přiblížili skupině o titul.