2 : 0
(1:0)
Bazaly, Ostrava

Baník Ostrava - Dukla Praha 2:0

Záchrana Baníku Ostrava dostává čím dál reálnější podobu. Po debaklu Znojma si teď Baníkovci smlsli na Dukle, kterou porazili 2:0. Trefili se Svěrkoš a Krmenčík. Jak odpoví vršovické kluby Bohemians a Slavia, potažmo další zachraňující se týmy?

Baník hrál v utkání prakticky o všechno, kdežto Dukla mohla hrát uvolněně, neboť už víceméně nemá o co bojovat. Domácí vstoupili do utkání dle předpokladů aktivněji a už po šesti minutách musel gólman Rada tasit první zajímavý zákrok a sice po hlavičce Baránka. O chvíli později nepřesně pálil Greguš a Ostrava dál pokračovala v tlaku. Dukla toho na Bazalech moc nepředvedla a po prvním poločase zaslouženě prohrávala. Ve 41. minutě totiž Frydrych našel ve vápně Svěrkoše, který zkušeně a nekompromisně překonal gólmana Radu - 1:0 pro Baník.

Aktivní Baník pokračoval v náporu i po změně stran a Dukla měla velké štěstí, když Narhova střela orazítkovala tyč! Po hodině hry běžel sám na Radu Štěpán, ale s celou situací nenaložil dobře a pouze nechal vyniknout brankáře Dukly. Ostrava hrála dobře, ale pořád jí scházel druhý gól, který by utkání definitivně rozhodl. Dukla byla směrem dopředu neškodná a o veškeré vzrušení se starali domácí. V 88. minutě zakončoval z pohledné akce Krmenčík, ale ani on Radu nepřekonal. Ostrava se dočkala až v nastavení. Rychlé přiťuknutí Kukece donutilo k voleji Krmenčíka a bylo to 2:0. Baník po výhře nad Znojmem porazil i Duklu a v tuto chvíli je mimo sestupové pozice.