28.08.2011 17:00 CET
2 : 2
(2:1)

Viktoria Žižkov - Sigma Olomouc 2:2

Na stadiónu pod žižkovským vysílačem byli dnes diváci svědky atraktivní podívané mezi domácí Viktorkou a Sigmou Olomouc, kterou okořenily hned čtyři góly. Zápas vítěze nepoznal, a tak si oba celky nakonec rozdělily zaslouženě po bodu.

Žižkov mohl jít do vedení už v páté minutě. Nestorovskému ovšem zakončení příliš nesedlo a z dobré pozice nemířil přesně. I proto se nakonec z první branky radovali hosté. Schulmeister dostal dostatek prostoru k zakončení, čehož také naplno využil. Gólmana Vaclíka překonal skákavou dalekonosnou střelou.

Žižkovu se ovšem povedlo poměrně brzy vyrovnat. Procházka využil přesného centru Nestorovského a hlavou nedal Šustrovi žádnou šanci. V 41. minutě udeřili domácí fotbalisté podruhé. Kalivodovi se povedlo svým centrem za obranu najít nabíhajícího stopera Kevina Lafranceho, který se z těžké pozice nemýlil.

Brzy po změně stran mohl Žižkov své vedení dokonce navýšit, jenže Kalod v jasné tutovce nedokázal míč usměrnit za záda Šustra. V 57. minutě se naopak povedlo olomoucké Sigmě vyrovnat. Kučera poslal do vápna Žižkova přízemní centr, tam se míče zmocnil Jan Navrátil a technickou ranou překonal bezmocného Vaclíka.

Oba týmy cítily šanci na vítězství, a tak se hnaly i nadále dopředu. K žádným zajímavým momentům ale jejich aktivita dlouhou dobu nevedla. Až pět minut před koncem se zjevil v jasné tutovce domácí Súkeník. Svou příležitost ale přetavit v gól nedokázal, zcela nepochopitelně totiž přestřelil. Nevyužití této šance mohl zanedlouho potrestat hostující Rossi, avšak ani on nemířil přesně. Rozhodující trefy se už diváci nedočkali a zápas tedy skončil nerozhodným výsledkem 2:2.

Autor: Tomáš Honajzer / onlajny.cz