Sigma Olomouc (Česko)

Baník Ostrava - Sigma Olomouc 1:1

Baník ani na pátý pokus doma nevyhrál a prodloužil svojí dlouhou sérii bez vítězství. Ostrava přitom vedla, ale na hlavičku Hrubýho odpověděl čtvrthodinu před koncem Moulis, takže body se za výsledek 1:1 dělily.
20.10. | Komentáře a souhrny | 6 komentářů

Preview: Baník Ostrava - Sigma Olomouc

Baník je v nezáviděníhodné situaci, devět kol v řadě nedokázal zvítězit a propadá se tabulkou. Svěřenci trenéra Kučery jsou čtrnáctí jen vinou lepšího skóre. Podaří se jim negativní sérii zastavit? Jejich soupeřem bude další nováček Sigma Olomouc, která na rozdíl od Baníku válí.
20.10. | Previews | 6 komentářů

Jílka potěšila defenzíva, mrzela ho selhání v koncovce

Olomoučtí v 10. kole první ligy doma remizovali 0:0 s Jabloncem a propadli se z druhého na třetí místo tabulky o bod za mistrovskou Slavii. Sigma byla hlavně v závěru blíž výhře, ale hosty podržel brankář Vlastimil Hrubý. Hanácký nováček v nejvyšší soutěži prodloužil sérii bez porážky na sedm zápasů a neinkasoval už 279 minut.
15.10. | Aktuality | 2 komentáře

Sigma Olomouc - FK Jablonec 0:0

Sigma Olomouc už není druhá, ale o jednu příčku si pohoršila díky domácí remíze s Jabloncem 0:0 a výhře pražské Slavie na půdě Karviné. Duel se severočechy rozhodně nenudil a absenci gólů alespoň vynahradily parádní zákroky obou brankářů.
15.10. | Komentáře a souhrny | 7 komentářů

Preview: Sigma Olomouc - FK Jablonec

Jedna jediná porážka, to je společný jmenovatel Sigmy Olomouc a Jablonce. Souboj aktuálně druhého týmu soutěže se čtvrtým je dostatečně velkým lákadlem. Oba celky navíc třikrát v řadě zvítězily a budou usilovat o prodloužení své neporazitelnosti.
13.10. | Previews | 7 komentářů

Jílek: Myslím si, že z našeho pohledu to bylo zasloužené vítězství

Olomoučtí zvítězili v 9. ligovém kole v Jihlavě 1:0 brankou Davida Housky z 87. minuty. Nováček z Hané bodoval pošesté za sebou a na druhém místě tabulky dál ztrácí sedm bodů na vedoucí Plzeň. Jihlava utrpěla první domácí ligovou porážku s Olomoucí v historii, nenavázala na předchozí dvě výhry na svém stadionu a je patnáctá.
02.10. | Aktuality | 17 komentářů

Vysočina Jihlava - Sigma Olomouc 0:1

Olomouc zvítězilä v 9. ligovém kole v Jihlavě 1:0 brankou Davida Housky z 87. minuty. Nováček z Hané bodoval pošesté za sebou a na druhém místě tabulky dál ztrácí sedm bodů na vedoucí Plzeň. Jihlava utrpěla první domácí ligovou porážku s Olomoucí v historii, nenavázala na předchozí dvě výhry na svém stadionu a je patnáctá.
02.10. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Preview: Vysočina Jihlava - Sigma Olomouc

Fotbalisté Jihlavy se dokázali vyškrábat ze sestupových pozic a doma proti Olomouci by chtěli naplno bodovat. Staronový účastník nejvyšší soutěže Sigma Olomouc se stále drží v popředí a jen výhra ho zřejmě udrží na druhém místě za vedoucí Plzní.
01.10. | Previews | 1 komentář

Jílek: Myslím, že to bylo hodně dobré utkání i pro diváka

Olomoučtí potvrdili dobrou formu a v 8. kole první ligy přehráli Duklu Praha 3:0. V tabulce nejvyšší soutěže se tak vyhoupli už na druhé místo před Slavii, která ztratila ve Zlíně. Dvěma góly se pod výhru podepsal Jakub Plšek, v závěru zvyšoval Martin Sladký. Olomouc tak bodovala popáté za sebou, naopak Dukla z pěti venkovních duelů v sezoně získala jediný bod.
24.09. | Aktuality | 9 komentářů

Sigma Olomouc - Dukla Praha 3:0

Už na druhé místo poskočila Sigma Olomouc. Hanáci jasně porazili Duklu 3:0, když dvě branky vstřelil Jakub Plšek a třetí v závěru přidal Martin Sladký. Dukla toho na Hané moc neukázala, čímž potvrdila, že se jí venku vůbec nedaří.
23.09. | Komentáře a souhrny | 2 komentáře
17.09. Sigma s nejvíce góly venku po čtvrtstoletí
Sigma Olomouc včera v divokém utkání s Karvinou nastřílela rovnou pět branek, což se jí v cizím prostředí nepovedlo od dávné sezony 1991/92. Tehdy Sigma podobně úřadovala v Trnavě ještě pod vedením Karla Brücknera. (twitter.com/fotbal_cs)
09.09. Chorý nakonec se Slavií nedohrál
Sigma Olomouc dnešní zápas se Slavií dohrává bez útočníka Tomáše Chorého. Ten po srážce se svým jmenovcem Součkem musel na nosítka, a i když se pak bolavé koleno pokoušel rozchodit, nepovedlo se mu to.
20.08. Jílek: Fotbal nám nastavuje přívětivou tvář
Olomoucká Sigma porazila Brno a po čtyřech kolech se s devíti body vyhoupla na průběžnou druhou pozici. "Fotbal nám tady v současnosti nastavuje velmi přívětivou tvář. Myslím, že se prezentujeme kvalitou, rychlostí, aktivitou. Hráči jsou v současnosti schopni plnit přesně to, co po nich vyžaduji. Je ale potřeba tady udržet pokoru, abychom v tomhle pokračovali. Není automatické ukazovat takové výkony. Musím pochválit diváky, kteří nám vytvářejí výborné prostředí. Byl to fotbal se vším všudy. Měli jsme obrovskou produktivitu, v úvodu jsme třikrát vystřelili na branku a dali tři góly. Druhý poločas už neměl takové parametry, polevili jsme a soupeř se dostal do zápasu," řekl kouč hanáckého mužstva Václav Jílek. (ČTK)
30.07. Úroveň utkání nebyla vysoká, řekl Jílek
Olomoucká Sigma na úvod sezóny zaskočila Mladou Boleslav a ze středních Čech si odvezla nečekané tři body. "Úroveň utkání nebyla vysoká, mělo na to vliv dusno, což na pohyb hráčů nebylo jednoduché. První poločas byl podle našich představ, chtěli jsme hrát na míči, být aktivní a vsázet na rychlý přechod do útoku, protože jejich stopeři nejsou rychlostně vybavení. To se povedlo při dohrávání gólových situací. Rozhodl gól těsně před poločasem, který nám obrovsky pomohl. Druhý poločas už nebyl podle našich představ. Byli jsme pasivní, přenechali jsme soupeři hru a docházely nám síly. Byl tam i nováčkovský strach o výsledek. Tam máme rezervy. Jak je to důležitá výhra, ukážou další zápasy," zhodnotil utkání kouč nováčka Václav Jílek. (ČTK)
22.07. Olomouc - Omonia Nikósie 2:0
Přípravné uktání v Opalenici v Polsku (hráno 2x35 minut):
Sigma Olomouc - Omonia Nikósie 2:0 (0:0).
Branky:
45. a 70. obě z pen. Chorý.
Sestava Olomouce:
I. poločas:
Reichl - Zahradníček, Škerle, Jemelka, Vepřek - Moulis, Houska, Radakovič, Plšek, Falta - Linhart.
II. poločas: Reichl - Sladký, Radakovič, Polom, Hála - Manzia, Romero, Kalvach, Texl, Buchvaldek - Chorý. Trenér: Jílek. (ČTK)
19.07. Sigma Olomouc - Maccabi Haifa 5:0
Přípravné utkání v Opalenici (Polsko):
Sigma Olomouc - Maccabi Haifa 5:0 (2:0).
Branky:
2. Jemelka, 13. Chorý, 60. Hála, 64. Linhart, 83. Buchvaldek z pen.
Sestava Olomouce: Buchta (46. Reichl) - Sladký (46. Štěrba), Radakovič (46. Polom), Jemelka (46. Škerle), Vepřek - Zahradníček (46. Manzia), Plšek (46. Moulis), Houska (46. Buchvaldek), Kalvach (46. Texl), Falta (46. Hála) - Chorý (46. Linhart). Trenér: Jílek. (ČTK)
15.07. Olomouc - Šamorín 3:0
Přípravné utkání:
Sigma Olomouc - Šamorín 3:0 (2:0)
Branky:
28. Chorý z pen., 43. Falta, 76. Manzia.
Sestava Olomouce: Reichl - Sladký (60. Surzyn), Štěrba (46. Škerle), Jemelka (60. Polom), Vepřek - Hála (60. Manzia), Houska (60. Buchvaldek), Texl (46. Kalvach), Moulis (46. Zahradníček), Falta (60. Romero) - Chorý (46. Linhart). Trenér: Jílek. (ČTK)
08.07. Piast Gliwice - Olomouc 1:2
Piast Gliwice - Sigma Olomouc 1:2 (1:0)
Branky:
14. Bukata - 72. Zahradníček, 79. Surzyn.
I. poločas: Buchta - Štěrba, Škerle, Jemelka, Vepřek - Zahradníček, Kalvach, Houska, Buchvaldek, Moulis - Linhart.
II. poločas: Buchta - Surzyn, Škerle, Radakovič, Jemelka - Zahradníček, Kalvach, Romera, Houska, Falta - Manzia. Trenér: Jílek. (ČTK)
05.07. Troubky - Olomouc 0:8
PŘÁTELSKY: Troubky - Sigma Olomouc 0:8.
Branky: Romero 3, Vychodil 2, Hála, Danis, Kalvach.
Sestava Olomouce: Machalický (46. Gröger) - Smolák, Juráš, Schlimbach, Ambrozek - Hála, Kalvach, Antl, Romero, Vychodil - Danis. (ČTK)
01.07. Sigma Olomouc - Pardubice 2:1