Sigma Olomouc (Česko)

Jílek: Chyběla nám větší vůle, odhodlání, agresivita a touha utkání zlomit

Příbramští v 8. kole první ligy porazili doma Olomouc 1:0 gólem Miroslava Slepičky z 58. minuty. Nováček po třetí výhře v této sezoně nejvyšší soutěže poskočil v neúplné tabulce na šesté místo. Naopak Sigmě nepomohla ani reprezentační přestávka a nadále se trápí. Hanáci prohráli v lize už pošesté za sebou a jsou stále předposlední.
15.09. | Aktuality | 13 komentářů

1. FK Příbram - Sigma Olomouc 1:0

Příbram dokázala ve vyrovnaném utkání urvat všechny tři body. O jediný gól zápasu se postaral veterán Miroslav Slepička, pro kterého to znamená už čtvrtou trefu v sezóně.
15.09. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Preview: 1. FK Příbram - Sigma Olomouc

V sobotu odpoledne se odehraje zápas mezi domácí Příbramí a hosty z Olomouce. Sigmě se v Příbrami podařilo vyhrát naposledy před pěti lety a ve dvou posledních zápasech jim Středočeši dokázali vstřelit tři branky.
14.09. | Previews | 1 komentář

Fanoušci u soudu popřeli, že v tramvaji napadli muže tmavé pleti

Mladí fanoušci fotbalové Sigmy Olomouc dnes u soudu popřeli, že by loni při výjezdu na zápas uráželi a napadli muže tmavé pleti cestujícího v pražské tramvaji. Připustili, že viděli závěr incidentu, líčili jej ale tak, že muž naopak ohrožoval jednoho z dalších fanoušků. Za ublížení na zdraví, hanobení rasy a za výtržnictví hrozí trojici mladíků až osmileté vězení. Napadený cestující vypověděl, že měl strach o život.
06.09. | Aktuality | 264 komentářů

Sigma Olomouc - Bohemians Praha 1905 2:3

Zápas dvou rozdílných poločasů viděli diváci na Andrově stadiónu. Zatímco po první půli vedla Sigma dvoubrankovým rozdílem, tak ve druhém poločase dominovali Klokani a utkání otočili.
02.09. | Komentáře a souhrny | 5 komentářů

Preview: Sigma Olomouc - Bohemians Praha 1905

V neděli podvečer se odehraje poslední zápas sedmého kola. Sigma Olomouc vyzve na svém stadionu pražskou Bohemku. Ta dokázala Sigmu porazit naposledy před sedmi lety.
01.09. | Previews | 5 komentářů

Kotouč z třetí ligy a juniorky prožil zkoušku ohněm v Seville

Zkoušku ohněm prožil olomoucký obránce Jan Kotouč, kterého trenér Václav Jílek zařadil do základní sestavy v odvetě 4. předkola Evropské ligy na hřišti jednoho z nejlepších týmů Evropy Sevilly. Jednadvacetiletý stoper přitom dosud nastupoval především ve třetí lize a za juniorku a v nejvyšší soutěži odehrál jen 33 minut. Prohře 0:3 a vypadnutí sice nezabránil, ale výkonem nezklamal.
31.08. | Aktuality | 8 komentářů

Nabrali jsme obrovské zkušenosti, cení si Houska

I když se pro hráče Olomouce stalo 4. předkolo Evropské ligy konečnou, jsou rádi, že narazili zrovna na Sevillu. Z porážek 0:1 a 0:3 si totiž odnášejí velké zkušenosti, které se podle záložníka Davida Housky pokusí zúročit v dalších kariérách.
31.08. | Aktuality | 46 komentářů

Sevilla a Real Madrid jsou srovnatelní, míní Jílek

Ačkoli fhráči Sigmy Olomouc vypadli ve 4. předkole Evropské ligy se Sevillou po porážkách 0:1 a 0:3, zejména v prvním utkání nadchli fanoušky aktivní hrou. I trenéra Václava Jílka potěšilo, jak se jeho tým proti favoritovi prezentoval. A věří, že podobné zápasy může odehrát i Plzeň v Lize mistrů proti ještě hvězdnějšímu Realu Madrid, kterého jí za soupeře určil čtvrteční los spolu s AS Řím a CSKA Moskva. Podle Jílka jsou totiž Real a Sevilla srovnatelní soupeři.
31.08. | Aktuality | 171 komentářů

Olomouc prohrála také v Seville a do EL nepostoupila

Sigma Olomouc si základní skupinu Evropské ligy nezahraje. Po domácí prohře 0:1 podlehla Seville v odvetě 4. předkola na jejím hřišti 0:3. Španělský klub, jehož branku hájil Tomáš Vaclík, tak může usilovat o šestý triumf v soutěži. V ní je Sevilla rekordmanem.
30.08. | Komentáře a souhrny | 398 komentářů
06.09. Soud otevře případ olomouckých fanoušků
Obvodní soud pro Prahu 10 dnes začne projednávat případ trojice fanoušků, kteří podle obžaloby napadli v tramvaji muže tmavé pleti. Za ublížení na zdraví a další trestné činy hrozí mladíkům až osmileté vězení. Incident se stal loni 4. listopadu v tramvaji číslo 6 mezi zastávkami I. P. Pavlova a Náměstí Míru. Terčem útoku se stal šestatřicetiletý muž původem z Afriky, který dlouhodobě žije v Praze a který po napadení skončil v nemocnici. Podle dřívějších informací na něj zaútočili fanoušci fotbalové Sigmy Olomouc, kteří cestovali do Vršovic na prvoligové utkání s Bohemians. Trojice podle obžaloby napadla poškozeného muže nejprve rasistickými urážkami a následně i fyzicky. Obžalovaným mužům je od 18 do 21 let. Fanoušci po muži házeli citrony, mlátili ho pěstmi, strhli ho ze sedačky a kopali do něj, uvedl po útoku server Aktuálně.cz. Napadený si později stěžoval na to, že se ho v tramvaji nikdo nezastal. (ČTK)
30.08. Sevilla zvládla i odvetu a postupuje
Výsledek odvetného utkání 4. předkola EL: Sevilla - Olomouc 3:0 (21. Gonalons, 26. vlastní Nešpor, 75. Ben Yedder), první zápas 1:0, postupuje Sevilla.
30.08. Olomouc po půli prohrává v Seville
Poločasový výsledek odvetného utkání 4. předkola EL: Sevilla - Olomouc 2:0 (21. Gonalons, 26. vlastní Nešpor).
30.08. Olomouc nastoupí i s Kotoučem
Základní sestava Olomouce pro odvetu 4. předkola Evropské ligy se Sevillou: Buchta - Sladký, Kotouč, Polom, Vepřek - Kalvach - Zahradníček, Houska, Plšek, Falta - Nešpor. (ČTK)
26.08. Viděli jsme průměrné utkání, myslí si Jílek
Olomouc nezvládla ani další zápas a z Jablonce odjela s porážkou 0:3. "Myslím, že jsme viděli průměrné ligové utkání, ani jedno z mužstev nebylo výrazně dominantní. Soupeř byl ale aktivnější, agresivnější a vytvořil si víc brankových příležitostí. Přestože v prvním poločase neskóroval, v druhém využil našich chyb. Tak, jak to tradičně bývá, v momentě, kdy dostaneme první gól, tak se s tím nedokážeme vyrovnat a končí to vyšším rozdílem. Odpověď jsme pak už nedokázali najít, a byť jsme měli situace, které minimálně ohrožením branky měly skončit, tak naše chování v šestnáctce není optimální. Není tam tah na branku. Martin Doležal nám ukázal, jak se pracuje v šestnáctce soupeře. Tam byl největší rozdíl. Neustále obhajujeme, i já vnitřně, že by na hráče neměly mít zápasy v pohárech vliv. Hrajete čtvrtek, neděle, hráči jsou schopni to zvládnout, ale je třeba si uvědomit, že v tom režimu jedeme čtvrtý týden. Nemáme úplně široký kádr. Ani bych neřekl, že je to otázka kondice, jako spíš takové mentální síly, ochoty porvat se o to víc. A také dostáváme první branku. Máme před sebou další těžký týden. Doufám v důstojnou odvetu v Seville a nutně potřebujeme bodovat doma s Bohemkou, abychom před reprezentační pauzou měli aspoň trochu klid na práci," zhodnotil utkání trenér Václav Jílek. (ČTK)
23.08. Olomouc prohrála se Sevillou 0:1
Výsledek dnešního úvodního zápasu 4. předkola Evropské ligy: Olomouc - Sevilla 0:1 (84. Sarabia).
23.08. Olomouc hraje se Sevillou bez branek
Poločasový výsledek dnešního úvodního zápasu 4. předkola Evropské ligy: Olomouc - Sevilla 0:0.
23.08. Nešpor jediným útočníkem Olomouce
Sestava Olomouce pro dnešní úvodní 4. předkolo Evropské ligy se Sevillou: Buchta - Sladký, Jemelka, Štěrba, Vepřek - Zahradníček, Kalvach, Houska, Plšek, Falta - Nešpor.
16.08. Jílek: Hodně si postupu vážíme
Olomouc zvládla i odvetné utkání s Kairatem Almaty a ve 4. předkole EL poměří síly se Sevillou. "Hodně si postupu vážíme, protože Kajrat beru za kvalitní mužstvo. Nebylo to jednoduché. Jediné, čeho jsem se obával, byl první inkasovaný gól. K tomu naštěstí nedošlo, pak už výrazná obava nebyla, o postupu jsem byl přesvědčen. Ta první branka byla zásadní, protože Kajrat už to pak měl hodně těžké. Soustředili jsme se spíš na poctivou obranu než nějaké útočení a přineslo to ovoce. Děkuju hráčům, mají můj respekt," řekl k utkání olomoucký lodivod Václav Jílek. (ČTK)
16.08. Olomouc se o skupinu EL popere se Sevillou
Olomoučtí hráči si o místo v základní skupině Evropské ligy zahrají se Sevillou. Španělský celek v dnešní odvetě 3. předkola na hřišti Žalgirisu Vilnius potvrdil roli favorita a vyhrál jednoznačně 5:0. Stejně jako v úvodním zápase, který skončil 1:0, udržel čisté konto český brankář Tomáš Vaclík. (ČTK)