25.03.2012 17:00 CET
4 : 2
(3:1)

Viktoria Žižkov - FK Jablonec 4:2

Viktoria Žižkov ještě neřekla poslední slovo. Sestup do druhé ligy je stále velmi blízký, ale její fanoušci si ještě mohou užívat první ligy. Dnes Viktoriáni přestříleli Jablonec 4:2 a přerušili dlouhou sérii bez vítězství. Baumitu se tak opět vzdálily evropské poháry.

Utkání mělo začátek jako hrom! Už v páté minutě dopravil centr Jablonského za Kolářova záda Piták a Jablonec vedl 1:0. Žižkov ale okamžitě odpověděl, Kotyza, jenž se ocitl za jabloneckou obranou, nadvakrát překonal Špita a zařídil vyrovnání na 1:1. Další šance na sebe nenechaly čekat, Kovařík nejprve přestřelil a z další akce si vylámal zuby na pohotovém Kolářovi. Ve 14. minutě žižkovští využili zahozených šancí Jablonce a dostali se do vedení. Bálek vyhrál souboj se Zábojníkem a řítil se sám na Špita, dokázal se jej zbavit a následně přihrát do tutovky Bálkovi - 2:1 pro Viktorii Žižkov.

Za dalších pět minut inkasovala obrana Jablonce potřetí. Defenzíva se rozestoupila před postupujícím Sivričem, ten se zbavil i Špita a vstřelil už třetí branku - 3:1 pro Viktorii Žižkov. Jablonec byl jako opařený, Viktorka byla na nohou. Ve 41. minutě vyslal pumelenici Hílek a se Severočechy to mohlo vypadat ještě hůře.

Hosté se po změně stran zmátořili a začali lépe bránit i útočit. Obrana Žižkova si vedla dobře a zejména Lafata nedostával příliš prostoru. Až osm minut se nejlepší střelec letošního ročníku dostal do šance, ze které padla branka. Lafata se probil skrze Kotyzy a posunul míč na Třešňáka, který snížil na 3:2. Šance alespoň na bod žila, ale vzala za své poté, co v nastaveném čase propálil Špita opět Sivrič. Žižkov porazil Jablonec v krásném utkání 4:2, ale na jeho postavení v tabulce se nic nemění.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.cz