28.08.2011 17:00 CET
1 : 5
(1:2)

České Budějovice - FK Jablonec 1:5

Jablonec pokračuje ve válcování svých soupeřů a tentokrát nastřílel, "tradičně" s pomocí hattricku Davida Lafaty, domácím Českým Budějovicím pět branek.

Hosté s kanonádou neotáleli a poprvé se prosadili už ve 13. minutě, pěkná rána Jarolíma orazítkovala spojnici a odražený míč dostal za záda budějovického brankáře Kopic - 0:1 pro Jablonec. Neotáleli ani Jihočeši a za sedm minut vyrovnali na 1:1. Stalo se tak poté, co nádherný Bakalův centr přetavil hlavou ve vyrovnávací branku Ondrášek. Ve 27. minutě na sebe poprvé upozornil David Lafata, ve vzduchu přehlavičkoval Lengyela a těsně minul branku. Utkání se následně uklidnilo, ale těsně před odchodem do šaten úřadoval nepolapitelný David Lafata! Chyba obrany společně s brankářem zapříčinila úspěšnou Lafatovu hlavičku - 1:2 pro Jablonec.

Po změně stran začalo Dynamo náporem a šance Čirkina musí ještě nyní pořádně mrzet. Na druhé straně spálil dobrou příležitost Zábojník, ale Jablonečtí si to o chvilku později vynahradili. Horejš chyboval a Lafata přesnou střelou zvýšil na 3:1 pro Jablonec. Po hodině hry zazdili dobré šance Vaněk i Kopic.

Čtvrthodiny před koncem vstřelil Kovařík branku na 1:4 a o vítězi bylo jasno. Jeho dloubáček na Kučeru neměl chybu. Zápas sice byl rozhodnut, ale stále visela ve vzduchu otázka, zda se Davidu Lafatovi podaří vstřelit další hattrick. A podařilo. V 90. minutě předvedl schopnosti dotlačit míč za brankovou čáru a stanovil tak na konečných 1:5.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.cz