14.08.2011 17:00 CET
0 : 2
(0:1)

1. FC Slovácko - Sparta Praha 0:2

Sparta i potřetí v nové sezoně vyhrála, tentokrát veze tři body ze Slovácka po výsledku 2:0, když se v závěru poločasů trefili Vacek a Grajciar. Letenští mají na svém kontě plný počet devíti bodů a vévodí tabulce Gambrinus ligy, Slovácko je bez bodu čtrnácté.

Domácí řešili před zápasem dvě zranění svých hráčů, indisponované střední záložníky Volešáka s Daníčkem nahradili Valenta a Kordula. To Sparta nastoupila v nejsilnější možné sestavě, jen transferkarta nové posily Jiřího Jarošíka se nestihla vyřídit včas.

Začalo se zostra, hned ve třetí minutě vyrobila defenziva Slovácka obrovskou hrubku a po nedorozumění Filipka s Košútem trefoval opuštěnou branku domácích Matějovský, ale neuspěl. Ve dvaadvacáté minutě poprvé zahrozili domácí, konkrétně Hlúpik, jenž svou dobrou individuální akci zakončil střelou z úhlu, kterou Blažek vyrazil na roh.

O šest minut později měl čistou gólovou příležitost Kordula, když si naskočil na Valentův centr od rohového praporku a jen fantastický zákrok Blažka u své levé tyče zachránil Spartu od inkasované branky. Pět minut před přestávkou hosté z ničeho nic udeřili, Sionkovu šanci ještě Filipko dokázal zlikvidovat, proti chytré dorážce Vacka však již byl bezmocný.

Po návratu ze šaten se dlouho nic nedělo, až v sedmdesáté druhé minutě hledal prostor mezi Filipkem a přední tyčí střídající Podaný, gólman Slovácka ovšem dokázal skvěle zakročit. Další střídající hráč Grajciar pak v devadesáté minutě pečetil vítězství svého nového týmu, to už byla obrana domácích velmi prostupná, Sparťané do ní vnikli ve čtyřech, Grajciar obešel Filipka a do prázdné branky v poklidu míč zasunul.

Sparta zdolala Slovácko 2:0 a pokračuje v letošní bezproblémové jízdě, momentálně vede tabulku s devíti body a skóre 8:3. Slovácko ještě nebodovalo, je čtrnácté a pokud se chce zachránit, musí přidat.

Autor: Michal Hruška