0 : 0
(0:0)
Bazaly, Ostrava

Baník Ostrava - 1. FC Brno 0:0

Silně průměrný zápas od ambiciózních týmů byl k vidění na Bazalech, necelá desetitisícovka diváků musela být z bezbrankové remízy zklamána.

Ve 14. minutě se po kombinační akci dostal ke střele z hloubi vápna Lička, tvrdou střelu však minul těsně levou tyč. Zápas sliboval mnoho, nicméně Baník, který ovládal hru, si vytvořil již pouze jednu šanci a zároveň svému soupeři nic nedovolil. Po půlhodině hry Mičola hledal přihrávkou Svěrkoše, místo něho se ke střele dostal Lička a stejně jako ve své první šanci míč tvrdě napálil. Tentokrát musel dobrým zákrokem vyrazit míč na roh brankář Bureš.

Po změně stran trvalo oběma týmům než se dostaly do vyššího tempa, poté však během 68. až 73. minuty zvonily brankové konstrukce na obou stranách. Nejprve Marek z úhlu napálil tyčku, míč se odrazil ke Svěrkošovi, kterého brilantně vychytal Bureš. Na druhé straně našel centrem z rohu Polách Bestu, který svou hlavičkou rozezvučel břevno Vaškovy branky. Bohužel to také bylo vše, co v druhém poločase zavánělo brankou.

Autor: Josef Gvoždiak / idnes.cz, onlajny.cz