SPARTA PODLEHLA ESPANYOLU

Pražská Sparta zahájila své účinkování ve skupinové fázi Poháru UEFA domácí porážkou 0:2 od Espanyolu Barcelona. Hostům k první brance pomohl rozhodčí vymyšlenou penaltou, ve druhé půli ale chyboval ještě jednou, když nevyloučil Řepku.

LOS POHÁRU UEFA: LIBEREC S OBHÁJCEM

S obhájcem titulu španělskou Sevillou se potká úřadující český mistr Slovan Liberec ve skupině Poháru UEFA. Rozhodl o tom úterní los ve švýcarském Nyonu. V osudí byly také další dva české kluby. Mladá Boleslav si zahraje mj. proti Panathinaikosu Athény a PSG, Sparta navzdory nejlepšímu postzavení na začátku losování dopadla z našich asi nejhůř.

POHÁR UEFA: KOHO JEŠTĚ V ČESKU UVIDÍME

Ve čtvrtek se probojovali tři čeští zástupci do skupin Poháru UEFA a téměř okamžitě se začalo spekulovat, koho ještě na podzim v Česku uvidíme. Los proběhne ve švýcarském Nyonu až v úterý, ale eurofotbal.com vám už dnes přináší předpokládané rozdělení do losovacích košů. Račte vstoupit!

LIBEREC VYHRÁL I V BĚLEHRADU

Liberec si přivezl na hřiště Crvene Zvezdy Bělehrad poměrně pohodlný náskok z prvního duelu a nejen že jej udržel, za bouřlivé atmosféry na stadionu Marakana jej dokázal vítězstvím 2:1 ještě zvýraznit. Postup prakticky potvrdil hned v první minutě.

SPARTA UDRŽELA POSTUP

Sparta postupuje do skupinové fáze Poháru UEFA díky výhře 2:0 venku, v domácí odvetě uhrála se skotskými Hearts bezbrankovou remízu. Úvod zápasu byl zajímavý, pak hra upadla do podprůměru a jiný výsledek z toho snad ani být nemohl...

SLAVIA V TOTTENHAMU NEUSPĚLA

Z českých klubů se s Pohárem UEFA loučí jen pražská Slávia. Na hřišti Tottenhamu zopakovala výsledek ze Strahova a evropské poháry pro ni letos končí. V Anglii však zanechala svou hrou velmi dobrý dojem.

MLADÁ BOLESLAV VYŘADILA MARSEILLE!

Fotbalisté Mladé Boleslavi ukázali, že zázraky se občas přece jen stávají. V nádherném zápase se slavným francouzským Olympikem Marseille totiž dokázali otočit nepříznivý vývoj a v nastavení vstřelit branku na 4:2, která je posunula do druhého kola Poháru UEFA.

MLADÁ BOLESLAV V MARSEILLE NEUSPĚLA

Sympatický výkon předvedla Mladá Boleslav na hřišti vysoce favorizovaného Olympiku Marseille, ani to však na odvrácení porážky nestačilo. Marseille vyhrála brankou Bamoga 1:0 a před odvetou má k postupu blíž.

SPARTA MÁ POSTUP NA DOSAH

Skvělý výsledek uhráli fotbalisté pražské Sparty v prvním utkání prvního kola Poháru UEFA na hřišti skotského Hearts of Midlothian. Trefami Koláře a Matušoviče vyhráli 2:0 a jsou velmi blízko postupu do skupinové fáze.

SLAVIA NESTAČILA NA TOTTENHAM

Fotbalisté pražské Slavie podlehli v úvodním utkání prvního kola Poháru UEFA anglickému Tottenhamu, když jedinou branku utkání vstřelil Jermaine Jenas po přihrávce Zokory, gólu ovšem předcházela velká chyba obránce Slavie Latky na polovině hřiště. Postup Slavie do druhého kola by se tedy rovnal malému zázraku.

LIBEREC PORAZIL CZ BĚLEHRAD

Slovan Liberec zvládl na výbornou utkání s Crvenou Zvezdou Bělehrad a až na zhruba deset minut ve druhé půli měl hru pevně v rukou. Krátce před přestávkou dal krásný gól Frejlach, v poslední minutě nastavení pak na 2:0 pečetil Blažek.

SVLÉKLI BARCU DO NAHA!

Kdo dnes říká já to čekal, lže! Možná v těch nejtajnějších snech všech nepřátel Barcelony se na malinkou chvilinku objevili culés pokořeni, zadupáni, zničeni, bez nápadu, bez odpovědi. Ale procitnutí byla vždy stejná. Barca kráčela vítězoslavně od města k městu, od stadiónu ke stadiónu. Až přijela do Monaka, nastoupila proti Seville a ta jí..., ale to se již píše v titulku...

UEFA FAIR PLAY

Soutěž UEFA Fair Play vyhráli letos Švédové. Do poháru vyslali Gefle IF, osmý tým nejvyšší švédské soutěže. Radovat se mohou ještě fanoušci a hráči norského Brannu Bergen a belgického KSV Roeselare.

SEVILLA VYHRÁLA POHÁR UEFA

Skvělý dárek si k loňskému stému výročí založení klubu nadělila španělská Sevilla FC. Ve finále Poháru UEFA totiž rozstřílela anglický Middlesbrough 4:0 a poprvé v historii se raduje z triumfu v evropském poháru.

MIDLESBROUGH - STEAUA 4:2 (1:2)

Hráči Middlesbrough předvedli další dechberoucí obrat. Proti Steaue Bukurešť brzy prohrávali o dvě branky a k postupu museli skórovat čtyřikrát. To se jim nakonec povedlo, do finále Poháru UEFA je v 89. minutě poslal Massimo Maccarone.