14.02.2008 21:00 CET
1 : 2
(0:2)

Slávisté se vyrovnání nedočkali

Slavia Praha prohrála v úvodním zápase 3. kola Poháru UEFA s Tottenhamem 1:2. Jedenáct tisíc diváků na Strahově vidělo zápas dvou rozdílných poločasů. V první půli byli hosté lepším týmem a dostali se do dvoubrankového vedení. Po výměně stran se hra Slavie razantně zlepšila, sešívání po hodině hry vstřelili gól, vyrovnat ale již nedokázali.

Hosté se ujali vedení hned v úvodu zápasu, po čtyřech minutách hry nechala slávistická obrana prostor Berbatovovi, který na nic nečekal a střelou k tyči z hranice šestnáctky otevřel skóre. Domácí se snažili ohrozit Černého branku o několik minut později, ale Pudilův přímý kop skončil nad.

Tottenham po úvodní brance hru uklidnil a hrál velice uvolněně, většinu času měl míč na svých kopačkách, Slavia nechávala soupeři hodně času a prostoru k rozehrávce.

Do dobré příležitosti se dostal ve 23. minutě Střihavka, ale jeho pokus byl sražen obráncem hostů na rohový kop. O pár okamžiků později musel zasahovat Vaniak proti nebezpečné střele Lennona. Do dvougólového vedení poslal "Kohouty" po půlhodině hry Keane, který si udělal po levém křídle výlet do slávistické obrany a pohodlně překonal Vaniaka.

Slavia se pokoušela v prvním poločase několikrát prosadit, ale většina pokusů ztroskotala na špatné finální přihrávce nebo je zastavila velmi dobře organizovaná obrana Tottenhamu. Dvě minuty před koncem první půle Vaniak fantasticky zlikvidoval dvě velmi nebezpečné střely Berbatova a uchránil domácí od ještě větší pohromy.

Hosté z tempa hry nezvolnili ani na začátku druhého poločasu, po pás sekundách trefil spojnici břevna a tyče Huddlestone. Postupem času se Slavia začala soupeři herně vyrovnávat a branky se dočkala v 69. minutě. Radek Černý neudržel lehký centr Hubáčka, míč mu vypadl a pro Střihavku nebyl problém dorazit balón z několika decimetrů do sítě.

Čtvrthodinu před koncem zahrával Berbatov přímý kop, ale radost z gólu mu překazil výborným zákrokem znovu Vaniak. Slavia mohla vyrovnat v 81. minutě, Střihavkův pokus skončil těsně vedle Černého svatyně. A když pět minut před koncem trefil Brabec prudkou hlavičkou pouze břevno, bylo rozhodnuto, že lepší výchozí pozici do odvety bude mít Tottenham.

Autor: Tomáš Lavický