16.11.2012, 19:24, aktualizováno 17.11.2012, 19:22
Slovan ve šlágru vyhrál na půdě Senice a drží si svůj tříbodový náskok. Druhé jsou Zlaté Moravce, Trenčín deklasoval Trnavu a je třetí, za ním je po porážce v Ružomberoku Žilina. Nitra nastřílela čtyři branky Prešovu a opustila poslední příčku tabulky...

AS Trenčín - Spartak Trnava 6:0

17.11.2012 17:30

Góly: 4. David Depetris, 16. David Depetris, 51. Peter Čvirik (vl.), 52. Boris Godál, 57. Fanendo Adi, 88. Stanislav Lobotka

Trnava nebude v žiadnom prípade na 17. kolo Corgoň ligy spomínať v dobrom. Na pôde Trenčína totiž zverenci Pavla Hoftycha totálne vybuchli a Trenčania ich deklasovali až 6:0! Spartak sa tak znovu prepadol na úplný chvost tabuľky, Trenčín sa naopak posunul až na 3. priečku.

Trnava začala zápas veľmi zle a inkasovala hneď po prvej vážnejšej šanci v zápase. V 4. minúte bol pred bránou osamotený Depetris, ktorý sa presadil po centri Štefánika - 1:0. V 13. minúte sa v dobrej pozícii ocitol hosťujúci Schranz, ale jeho pokus skončil tesne vedľa. Tesne po štvrťhodine hry znovu zaváhala defenzíva Trnavy a pykala za to gólom. Peter Čvirik bol obratý Štefánikom následne rútiacim sa na Rusova. Stredopoliar Trenčína sa však neulakomil a do čistej šance nahral Depetrisovi, ktorý nemal problém dokopnúť loptu do prázdnej brány - 2:0. Trnava bola po tomto úvode viditeľne sklamaná a nedokázala sa vrátiť do zápasu. Trenčín predvádzal svoju tradičnú kombinačnú hru so sériou nahrávok, ale Trnave do konca polčasu nedokázal streliť gól.

Trenčania začali druhý polčas najlepšie ako mohli. V 49. minúte sa rútil do šance Mondek, ale Čvirikov úmysel zastaviť akciu absolútne nevyšiel, keďže si strelil nešťastne vlastný gól - 3:0. Skúsený obranca Trnavy dnes nemal svoj deň, keďže mal prsty takmer v každom góle. O dve minúty sa trenčianski priaznivci znovu radovali. Po spolupráci Godála s Mondekom zakončil prvý menovaný presne krásnu akciu za chrbát Rusova - 4:0. Znížiť manko sa snažil Vyskočil, ale jeho pokus sa neujal. V 57. minúte to bol naopak Trenčín, ktorý opäť zvyšoval skóre. Po krásnom centri z pravej strany hlavičkoval Adi loptu za chrbát Rusova - 5:0. V 68. minúte zakončoval Ivan Díaz peknú akciu nad bránu. V 71. minúte sa znovu "vyznamenala" obrana Trnavy, cez ktorú prešiel ako nožík maslom František Kubík. Prešiel celou obrannou radou a obišiel aj brankára Rusova, ktorý ho síce fauloval, ale píšťalka hlavného rozhodcu ostala nemá. O desať minút neskôr pohrozil hlavičkou Adi, ale Rusov tentokrát podržal svoj tím. V 85. minúte sa po centri Kubíka znovu dostával do zakončenia Adi, ale mieril tesne nad. Onedlho nacentroval Čogley na Godála, ktorý hlavičkoval tesne vedľa. Skvelú hru Trenčína šiestym gólom okrášlil Stanislav Lobotka, ktorý si pripísal prvý gól za seniorov vo veku 17 rokov a 358 dní - 6:0. Trenčín tak v dnešnom zápase podal skutočne skvelý výkon, na ktorý sa Trnava akoby prizerala a utŕžila tak nepríjemný debakel 0:6. Je to zároveň najvyššia výhra resp. prehra v doterajšom priebehu sezóny Corgoň ligy.

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 1:0

17.11.2012 14:30

Góly: 60. Lukáš Bielák

Ružomberok potvrdil, že doma je silný a porazil uradujúceho majstra zo Žiliny tesne 1:0. Hostia naopak podčiarkli nemohúcnosť v koncovke a experimenty v zostave trénera Adelaara sa už príliš nevyplácajú. Šošoni nevsietili gól už vo štvrtom duely za sebou a ich kríza je už značná. Už aj na druhé Zlaté Moravce strácajú štyri body.

Začiatok duelu bol opatrný a ani jeden tím si v útoku príliš rady dať nevedel. V hre bolo veľa nepresností a vďaka tomu diváci mnoho šancí nevideli. Po štvrťhodine hry nepresne pálil Mukendi a neskôr slabo Pich. Po polhodine hry vyskúšal pozornosť Dúbravku Ďubek, ale jeho strela šla tesne vedľa. Neskôr strieľal nebezpečné Pečovský, Zich vyrazil iba pred seba. Následne si však obrana s touto možnosťou poradila. Oba tímy stále podnikali lepšie momenty skôr v obrane a tak sa veľa šancí neurodilo. V závere sa kvôli kvalitnej obrane nepresadil v šanci ani Ďubek. Do kabín sa tak šlo za bezgólového stavu.

Žilina predtým v lige trikrát za sebou remizovala bez gólov a niečo podobné sa mohlo prihodiť aj na Liptove. V 49. minúte sa po prestávke chcel presadiť Pich, ale zblokovaná strela šla tesne nad. Na druhej strane nepresne pálil Almaský. Zich mal prácu aj v 54. minúte, to pre zmenu musel boxovať pred seba strelu Paura. Aktívny Ďubek ohrozil Dúbravku aj o pár minút neskôr, vyrazil nohami úspešne. Po hodine hry však hostia kapitulovali. Almaský našiel Bieláka a ten krásnou strelou prekonal Dúbravku, čím otvoril skóre - 1:0. To domácich povzbudilo a čakali na brejky, kým sa šošoni pokúšali čosi s výsledkom spraviť. Tentoraz by remízu brali iste radi, ale napriek tomu, že herne nezaostali, z Liptova si neberú nič. Náskok Slovana sa tak opäť o tri body zvýšil a to je pre žltozelených už výrazná strata.

FC Nitra - Tatran Prešov 4:1

Góly: 22. Cléber, 67. Matúš Mikuš, 74. Cléber, 84. Matúš Mikuš - 59. Viliam Macko

To, čo sme avizovali už po stretnutí Prešova s Trenčínom sa potvrdilo dnes v Nitre, že Tatran je jasným kandidátom na zostup. Prestal bodovať aj doma a čo je horšie, vonku získal stále len jediný bod. Dnes podľahol doteraz nevýraznej Nitre a bude to mať v súboji o záchranu ešte mimoriadne ťažké. Nitra sa rozstrieľala a možno sa konečne sa prebudila k lepším výsledkom. Bola to jedna z posledných možností, ako ešte v závere jesene niečo s postavením v tabuľke spraviť a podarilo sa. Hostí opäť zradila koncovka, slabá hra a hlavne vylúčenie Kolbasa. Po ňom sa zápas zlomil a skončil debaklom.

Pritom to od začiatku duelu na debakel nevyzeralo, hralo sa väčšinou s platonickými možnosťami na skórovanie. Aktívny bol najmä Cleber a názorne ukazoval, že zahraniční hráči majú byť lepší, ako tí domáci. Strieľal najprv nepresne, mimo podobne aj na druhej strane Zošák. Nad potom neskôr strieľal Mikuš. Domáci hrali väčšinou na Clébera a v 23. minúte to aj vyšlo. Gajdoš ho pekne našiel a sikovný útočník prízemnou strelou otvoril skóre - 1:0. Po polhodine hry, napriek tomu, že sa Prešov snažil začať hrať, nebezpečne strieľal z priameho kopu Cléber, ale Diviš si s týmto pokusom poradil. V závere polčasu sa po rohu nepresadil Guba sa tak sa šlo do kabín za najtesnejšieho rozdielu.

Prešov v druhom polčase čosi s výsledkom pochopiteľne chcel spraviť a naoko sa zdalo, že má navrch, no v útoku bol neškodný. Zmena prišla až po striedaní Macka a ten si po hodine hry nabehol na center Kolbasa a koníčkom vyrovnal na 1:1. Bol to prvý gól Tatrana v tejto sezóne na ihriskách súperov, predchádzajúce dva si totiž jeho súper vsietil sám. Zároveň to bol gól po 600. minútach bez rozvlnenia siete v tom istom ukazovateli. Prešovu to ale veľa platné nebolo. O pár minút zastavil vo vápne aktívneho Clebera nedovolene Kolbas a šiel po červenej karte do šatne. Penaltu Mikuš bezpečne premenil a znova viedli domáci - 2:1. Od toho momentu Nitre narástli krídla a podnikala ďalšie akcie, z čoho pramenil tretí gól v sieti Diviša. Pod brvno sa tvrdou strelou presadil v 74. minúte opäť Cleber. Tatran sa snažil vpredu čosi vymyslieť, nevzdával sa, ale bolo to málo. Štvrtý klinec do rakvy zaznamenal Mikuš, ktorý Diviša pekne obstrelil a po dlhých mesiacoch sa z výhry radovali aj pod Zoborom. Opäť si to tak po slabej forme súpera odniesol Prešov, predtým sa čosi podobné v minulej sezóne podarilo Dunajskej Strede, ktorá sa taktiež chytila po sérii neúspechov proti Prešovu. V závere jesene to tak bude na chvoste tabuľky ešte zaujímavé, Nitra ešte iste nepovedala posledné slovo. Naopak, zelenobieli sú zúfalo bez formy a jasným kandidátom na zostup.

Dukla Banská Bystrica - Spartak Myjava 1:1

Góly: 22. Tomáš Hučko - 50. Peter Kuračka

Banská Bystrica hostila v rámci 17. kola Corgoň ligy Myjavu. Hostia z Kopaníc dokázali pod Urpínom zabodovať, keďže uhrali remízu 1:1. Hra však prelievala zo strany na druhú, takže konečná remíza je spravodlivá.

Zápas sa začal svižne. Už v tretej minúte bola Sládkova strela nepríjemne stečovaná a napokon skončila tesne vedľa brány Belica. Onedlho pekne vystrelil Hučko, s ktorého pokusom si nakoniec Solnička poradil. V nasledujúcich minútach držala loptu na svojich kopačkách banskobystrická Dukla, ale dlhšie si nevedela vypracovať peknú šancu. V 20. minúte si ju však dokázala vypracovať, po skutočne skvelej kombinácii zakončoval Turňa, ktorého pokus zneškodnil Solnička. O dve minúty neskôr však myjavský brankár lovil loptu zo siete. Po centri Považanca z rohového kopu sa dostal k hlavičke Hučko, ktorého umiestnený pokus nedal Solničkovi šancu na zákrok - 1:0. V nasledujúcich minútach dominovala skôr Dukla, ale hra sa postupne vyrovnávala. Hral sa najmä bojovný futbal, v ktorom bolo niekoľko tvrdých súbojov o loptu. V 39. minúte vystrelil domáci Hučko, ale Solnička loptu na dvakrát kryl. V závere prvého polčasu pohrozil z odrazenej lopty po rohovom kope Turňa, ale jeho pokus napokon skončil tesne vedľa. Po prvom polčase tak mala dôvod na radosť domáca Dukla, ktorá vyhrávala 1:0.

Do druhého polčasu nastúpilo mužstvo Myjavy ako vymenené. Tréner Ladislav Hudec zrejme musel narobiť poriadok v kabíne, čo hráčov poriadne namotivovalo. Po skvelom úvode už v piatej minúte druhého polčasu Myjava vyrovnala. Peter Sládek pekne vysunul Kuračku, ktorý rutinérsky prekonal Belica - 1:1. V 66. minúte prevetral domácu obranu hosťujúci Sládek, ktorého následný pokus bol zblokovaný na roh. V 78. minúte dobre nacentroval z rohového kopu Považanec, ale ani Pančík so Slančíkom loptu nezasiahli. Domáci vytvorili na hostí veľký záverečný tlak. V 87. minúte tvrdo vypálil Brašeň, ale jeho pokus zblokoval na bočnú sieť Černáček. O niekoľko sekúnd neskôr sa po centrovanej lopte dostal k hlavičke Hlinka, ktorého pokus bravúrne vychytal Solnička. V nadstavenom čase zahrával priamy kop z 25 m Hučko, ale jeho vydarený pokus znovu zneškodnil skvelý Solnička. Ten v závere vychytal Myjave aj cenný bod po remíze 1:1.

FK Senica - Slovan Bratislava 0:1

Góly: 2. Marko Milinković

V šlágri 17. kola Corgoň ligy dominoval bratislavský Slovan. Na Záhorí sa hral veľmi zaujímavý duel, v ktorom Slovan zdolal Senicu najtesnejším rozdielom 1:0. Belasí sa tak vracajú na čelo tabuľky, kde si vytvorili trojbodový náskok.

Slovan začal zápas najlepšie ako mohol. Už v tretej minúte sa krásnym spôsobom po priamom kope presadil Milinković, na ktorého pokus nemal Švenger nárok - 0:1. Domácich tento gól veľmi zaskočil, no napriek tomu neprestali hrať a bojovali. V 9. minúte prudko nacentroval Frýdek na Ďuricu strieľajúceho priamo na Putnockého. V nasledujúcich minútach držali obe mužstvá loptu na svojich kopačkách a snažili sa o kombinácie, ktoré divákom veľa krásny nepriniesli. V 21. minúte chcel strelou z kraja ihriska prekvapiť Putnockého domáci obranca Krajčík, ktorého pokus ale skončil tesne nad. V 31. minúte sa ocitol v tutovke domáci Diarrassouba, ktorý síce obišiel aj Putnockého, ale gólu zabránil Lukšík vykopávajúc spred bránkovej čiary. Do konca prvého polčasu sme už nič zaujímavé nevideli, a tak sa polčas skončil víťazstvom Slovana 1:0, ktorý poslal do vedenia rýchlym gólom Marko Milinković.

Senica bola v úvode druhého polčasu aktívnejšia, ale Slovan hral poctivo v defenzíve a zápas sa snažil ukľudňovať postupnou rozohrávkou. V 61. minúte sa ocitol v dobrej šanci Blackburn, ale mieril na pozorného Putnockého. O šesť minút neskôr nepríjemne vystrelil Grendel, ale v tomto momente sa vyznamenal Švenger, ktorý jeho pokus zlikvidoval. V 70. minúte zahral jeden z hosťujúcich obrancov rukou v pokutovom území, ale píšťalka hlavného rozhodcu ostala nemá. V 75. minúte podržal svojich spoluhráčov Putnocký, ktorý pekne vychytal nedôrazný pokus Frýdka. Domáci futbalisti síce v závere predviedli veľké úsilie urobiť niečo so zápasom, no skúsený káder Slovana si svoje tesné vedenie nepustil z rúk a zo Senice si tak vezie tri cenné body.

FC Zlaté Moravce - MFK Košice 1:0

16.11.2012 17:30

Góly: 21. Martin Chren

Zlaté Moravce potvrdili úlohu favorita a porazili Košice tesne 1:0. Výhrou sa tak aspoň minimálne do zajtrajška dostali na vedúce miesto v tabuľke, čo by tri kolá pred koncom jesennej časti predpovedal asi len málokto. Košice opäť ukázali, prečo sa im vonku nedarí a zaznamenali po slabom výkone ďalšiu prehru.

Favorit stretnutia začal nebojácne, už v 3. minúte vyskúšal pozornosť Tofiloského strelou Kováč. Potom pozornosť upútal Janič, po akcii s Bernáthom bol blízko ku gólu, no macedónsky brankára vychytal aj jeho. Košičania sa len bránili a v 21. minúte nezvládli ani to. Po rohu sa dostala lopta od Majerníka ku Chrenovi a ten hlavou v pohode otvoril skóre stretnutia - 1:0. Následne mohol ViOn viesť o dva góly, ale strieľaný center Janiča Bernátha vo vápne nenašiel. Po polhodine hry sa ukázal Viazanko, jeho strela ale bránu tesne minula. Po rohu pre zmenu minul bránu Toth. Hostia sa ťažko presadzovali a potvrdili, prečo im to vonku veľmi nejde.

Po zmene strán sa hostia zlepšili, Ján Kozák na slabú hru zareagoval hneď dvojnásobným striedaním a prvé minúty druhého polčasu mali Košičania pod kontrolou. Šancu na vyrovnanie mohol mať Matič, ale v úniku si loptu príliš posunul a obrana ho tak spacifikovala. ViOn si často nevedel rady a jeho sľubná hra pred domácim divákmi sa zrazu kamsi stratila. Zmohol sa často len na obrannú činnosť. Tá bola naopak oproti ofenzíve Košíc na dobrej úrovni. Pavlovič mohol rozhodnúť, ale len vtedy keby strieľal z menšej diaľky a razantnejšie. Pár minút pred koncom mohol vyrovnať striedajúci Gál-Andrezly, ale jeho strela skončila tesne vedľa brány. Keď v závere nedal ani Novák, Zlaté Moravce si udržali jednogólový náskok a o skóre predstihli Slovan. Zimovať na 1. priečke ale stále môže aj napríklad piaty Trenčín.