17.11.2012 14:30 CET
1 : 1
(1:0)

Pod Urpínom sa zrodila remíza

Banská Bystrica hostila v rámci 17. kola Corgoň ligy Myjavu. Hostia z Kopaníc dokázali pod Urpínom zabodovať, keďže uhrali remízu 1:1. Hra však prelievala zo strany na druhú, takže konečná remíza je spravodlivá.

Zápas sa začal svižne. Už v tretej minúte bola Sládkova strela nepríjemne stečovaná a napokon skončila tesne vedľa brány Belica. Onedlho pekne vystrelil Hučko, s ktorého pokusom si nakoniec Solnička poradil. V nasledujúcich minútach držala loptu na svojich kopačkách banskobystrická Dukla, ale dlhšie si nevedela vypracovať peknú šancu. V 20. minúte si ju však dokázala vypracovať, po skutočne skvelej kombinácii zakončoval Turňa, ktorého pokus zneškodnil Solnička. O dve minúty neskôr však myjavský brankár lovil loptu zo siete. Po centri Považanca z rohového kopu sa dostal k hlavičke Hučko, ktorého umiestnený pokus nedal Solničkovi šancu na zákrok - 1:0. V nasledujúcich minútach dominovala skôr Dukla, ale hra sa postupne vyrovnávala. Hral sa najmä bojovný futbal, v ktorom bolo niekoľko tvrdých súbojov o loptu. V 39. minúte vystrelil domáci Hučko, ale Solnička loptu na dvakrát kryl. V závere prvého polčasu pohrozil z odrazenej lopty po rohovom kope Turňa, ale jeho pokus napokon skončil tesne vedľa. Po prvom polčase tak mala dôvod na radosť domáca Dukla, ktorá vyhrávala 1:0.

Do druhého polčasu nastúpilo mužstvo Myjavy ako vymenené. Tréner Ladislav Hudec zrejme musel narobiť poriadok v kabíne, čo hráčov poriadne namotivovalo. Po skvelom úvode už v piatej minúte druhého polčasu Myjava vyrovnala. Peter Sládek pekne vysunul Kuračku, ktorý rutinérsky prekonal Belica - 1:1. V 66. minúte prevetral domácu obranu hosťujúci Sládek, ktorého následný pokus bol zblokovaný na roh. V 78. minúte dobre nacentroval z rohového kopu Považanec, ale ani Pančík so Slančíkom loptu nezasiahli. Domáci vytvorili na hostí veľký záverečný tlak. V 87. minúte tvrdo vypálil Brašeň, ale jeho pokus zblokoval na bočnú sieť Černáček. O niekoľko sekúnd neskôr sa po centrovanej lopte dostal k hlavičke Hlinka, ktorého pokus bravúrne vychytal Solnička. V nadstavenom čase zahrával priamy kop z 25 m Hučko, ale jeho vydarený pokus znovu zneškodnil skvelý Solnička. Ten v závere vychytal Myjave aj cenný bod po remíze 1:1.

Autor: Filip Kubaliak