16.11.2012 17:30 CET
1 : 0
(1:0)

FC Zlaté Moravce - MFK Košice 1:0

Zlaté Moravce potvrdili úlohu favorita a porazili Košice tesne 1:0. Výhrou sa tak aspoň minimálne do zajtrajška dostali na vedúce miesto v tabuľke, čo by tri kolá pred koncom jesennej časti predpovedal asi len málokto. Košice opäť ukázali, prečo sa im vonku nedarí a zaznamenali po slabom výkone ďalšiu prehru.

Favorit stretnutia začal nebojácne, už v 3. minúte vyskúšal pozornosť Tofiloského strelou Kováč. Potom pozornosť upútal Janič, po akcii s Bernáthom bol blízko ku gólu, no macedónsky brankára vychytal aj jeho. Košičania sa len bránili a v 21. minúte nezvládli ani to. Po rohu sa dostala lopta od Majerníka ku Chrenovi a ten hlavou v pohode otvoril skóre stretnutia - 1:0. Následne mohol ViOn viesť o dva góly, ale strieľaný center Janiča Bernátha vo vápne nenašiel. Po polhodine hry sa ukázal Viazanko, jeho strela ale bránu tesne minula. Po rohu pre zmenu minul bránu Toth. Hostia sa ťažko presadzovali a potvrdili, prečo im to vonku veľmi nejde.

Po zmene strán sa hostia zlepšili, Ján Kozák na slabú hru zareagoval hneď dvojnásobným striedaním a prvé minúty druhého polčasu mali Košičania pod kontrolou. Šancu na vyrovnanie mohol mať Matič, ale v úniku si loptu príliš posunul a obrana ho tak spacifikovala. ViOn si často nevedel rady a jeho sľubná hra pred domácim divákmi sa zrazu kamsi stratila. Zmohol sa často len na obrannú činnosť. Tá bola naopak oproti ofenzíve Košíc na dobrej úrovni. Pavlovič mohol rozhodnúť, ale len vtedy keby strieľal z menšej diaľky a razantnejšie. Pár minút pred koncom mohol vyrovnať striedajúci Gál-Andrezly, ale jeho strela skončila tesne vedľa brány. Keď v závere nedal ani Novák, Zlaté Moravce si udržali jednogólový náskok a o skóre predstihli Slovan. Zimovať na 1. priečke ale stále môže aj napríklad piaty Trenčín.

Autor: Ľubomír Hudačko