17.11.2012 14:30 CET
0 : 1
(0:1)

Slovan zvíťazil v Senici 1:0

V šlágri 17. kola Corgoň ligy dominoval bratislavský Slovan. Na Záhorí sa hral veľmi zaujímavý duel, v ktorom Slovan zdolal Senicu najtesnejším rozdielom 1:0. Belasí sa tak vracajú na čelo tabuľky, kde si vytvorili trojbodový náskok.

Slovan začal zápas najlepšie ako mohol. Už v tretej minúte sa krásnym spôsobom po priamom kope presadil Milinković, na ktorého pokus nemal Švenger nárok - 0:1. Domácich tento gól veľmi zaskočil, no napriek tomu neprestali hrať a bojovali. V 9. minúte prudko nacentroval Frýdek na Ďuricu strieľajúceho priamo na Putnockého. V nasledujúcich minútach držali obe mužstvá loptu na svojich kopačkách a snažili sa o kombinácie, ktoré divákom veľa krásny nepriniesli. V 21. minúte chcel strelou z kraja ihriska prekvapiť Putnockého domáci obranca Krajčík, ktorého pokus ale skončil tesne nad. V 31. minúte sa ocitol v tutovke domáci Diarrassouba, ktorý síce obišiel aj Putnockého, ale gólu zabránil Lukšík vykopávajúc spred bránkovej čiary. Do konca prvého polčasu sme už nič zaujímavé nevideli, a tak sa polčas skončil víťazstvom Slovana 1:0, ktorý poslal do vedenia rýchlym gólom Marko Milinković.

Senica bola v úvode druhého polčasu aktívnejšia, ale Slovan hral poctivo v defenzíve a zápas sa snažil ukľudňovať postupnou rozohrávkou. V 61. minúte sa ocitol v dobrej šanci Blackburn, ale mieril na pozorného Putnockého. O šesť minút neskôr nepríjemne vystrelil Grendel, ale v tomto momente sa vyznamenal Švenger, ktorý jeho pokus zlikvidoval. V 70. minúte zahral jeden z hosťujúcich obrancov rukou v pokutovom území, ale píšťalka hlavného rozhodcu ostala nemá. V 75. minúte podržal svojich spoluhráčov Putnocký, ktorý pekne vychytal nedôrazný pokus Frýdka. Domáci futbalisti síce v závere predviedli veľké úsilie urobiť niečo so zápasom, no skúsený káder Slovana si svoje tesné vedenie nepustil z rúk a zo Senice si tak vezie tri cenné body.

Autor: Filip Kubaliak