17.11.2012 14:30 CET
4 : 1
(1:0)

FC Nitra - Tatran Prešov 4:1

To, čo sme avizovali už po stretnutí Prešova s Trenčínom sa potvrdilo dnes v Nitre, že Tatran je jasným kandidátom na zostup. Prestal bodovať aj doma a čo je horšie, vonku získal stále len jediný bod. Dnes podľahol doteraz nevýraznej Nitre a bude to mať v súboji o záchranu ešte mimoriadne ťažké. Nitra sa rozstrieľala a možno sa konečne sa prebudila k lepším výsledkom. Bola to jedna z posledných možností, ako ešte v závere jesene niečo s postavením v tabuľke spraviť a podarilo sa. Hostí opäť zradila koncovka, slabá hra a hlavne vylúčenie Kolbasa. Po ňom sa zápas zlomil a skončil debaklom.

Pritom to od začiatku duelu na debakel nevyzeralo, hralo sa väčšinou s platonickými možnosťami na skórovanie. Aktívny bol najmä Cleber a názorne ukazoval, že zahraniční hráči majú byť lepší, ako tí domáci. Strieľal najprv nepresne, mimo podobne aj na druhej strane Zošák. Nad potom neskôr strieľal Mikuš. Domáci hrali väčšinou na Clébera a v 23. minúte to aj vyšlo. Gajdoš ho pekne našiel a sikovný útočník prízemnou strelou otvoril skóre - 1:0. Po polhodine hry, napriek tomu, že sa Prešov snažil začať hrať, nebezpečne strieľal z priameho kopu Cléber, ale Diviš si s týmto pokusom poradil. V závere polčasu sa po rohu nepresadil Guba sa tak sa šlo do kabín za najtesnejšieho rozdielu.

Prešov v druhom polčase čosi s výsledkom pochopiteľne chcel spraviť a naoko sa zdalo, že má navrch, no v útoku bol neškodný. Zmena prišla až po striedaní Macka a ten si po hodine hry nabehol na center Kolbasa a koníčkom vyrovnal na 1:1. Bol to prvý gól Tatrana v tejto sezóne na ihriskách súperov, predchádzajúce dva si totiž jeho súper vsietil sám. Zároveň to bol gól po 600. minútach bez rozvlnenia siete v tom istom ukazovateli. Prešovu to ale veľa platné nebolo. O pár minút zastavil vo vápne aktívneho Clebera nedovolene Kolbas a šiel po červenej karte do šatne. Penaltu Mikuš bezpečne premenil a znova viedli domáci - 2:1. Od toho momentu Nitre narástli krídla a podnikala ďalšie akcie, z čoho pramenil tretí gól v sieti Diviša. Pod brvno sa tvrdou strelou presadil v 74. minúte opäť Cleber. Tatran sa snažil vpredu čosi vymyslieť, nevzdával sa, ale bolo to málo. Štvrtý klinec do rakvy zaznamenal Mikuš, ktorý Diviša pekne obstrelil a po dlhých mesiacoch sa z výhry radovali aj pod Zoborom. Opäť si to tak po slabej forme súpera odniesol Prešov, predtým sa čosi podobné v minulej sezóne podarilo Dunajskej Strede, ktorá sa taktiež chytila po sérii neúspechov proti Prešovu. V závere jesene to tak bude na chvoste tabuľky ešte zaujímavé, Nitra ešte iste nepovedala posledné slovo. Naopak, zelenobieli sú zúfalo bez formy a jasným kandidátom na zostup.

Autor: Ľubomír Hudačko