17.11.2012 17:30 CET
6 : 0
(2:0)

Trenčín deklasoval Trnavu 6:0!

Trnava nebude v žiadnom prípade na 17. kolo Corgoň ligy spomínať v dobrom. Na pôde Trenčína totiž zverenci Pavla Hoftycha totálne vybuchli a Trenčania ich deklasovali až 6:0! Spartak sa tak znovu prepadol na úplný chvost tabuľky, Trenčín sa naopak posunul až na 3. priečku.

Trnava začala zápas veľmi zle a inkasovala hneď po prvej vážnejšej šanci v zápase. V 4. minúte bol pred bránou osamotený Depetris, ktorý sa presadil po centri Štefánika - 1:0. V 13. minúte sa v dobrej pozícii ocitol hosťujúci Schranz, ale jeho pokus skončil tesne vedľa. Tesne po štvrťhodine hry znovu zaváhala defenzíva Trnavy a pykala za to gólom. Peter Čvirik bol obratý Štefánikom následne rútiacim sa na Rusova. Stredopoliar Trenčína sa však neulakomil a do čistej šance nahral Depetrisovi, ktorý nemal problém dokopnúť loptu do prázdnej brány - 2:0. Trnava bola po tomto úvode viditeľne sklamaná a nedokázala sa vrátiť do zápasu. Trenčín predvádzal svoju tradičnú kombinačnú hru so sériou nahrávok, ale Trnave do konca polčasu nedokázal streliť gól.

Trenčania začali druhý polčas najlepšie ako mohli. V 49. minúte sa rútil do šance Mondek, ale Čvirikov úmysel zastaviť akciu absolútne nevyšiel, keďže si strelil nešťastne vlastný gól - 3:0. Skúsený obranca Trnavy dnes nemal svoj deň, keďže mal prsty takmer v každom góle. O dve minúty sa trenčianski priaznivci znovu radovali. Po spolupráci Godála s Mondekom zakončil prvý menovaný presne krásnu akciu za chrbát Rusova - 4:0. Znížiť manko sa snažil Vyskočil, ale jeho pokus sa neujal. V 57. minúte to bol naopak Trenčín, ktorý opäť zvyšoval skóre. Po krásnom centri z pravej strany hlavičkoval Adi loptu za chrbát Rusova - 5:0. V 68. minúte zakončoval Ivan Díaz peknú akciu nad bránu. V 71. minúte sa znovu "vyznamenala" obrana Trnavy, cez ktorú prešiel ako nožík maslom František Kubík. Prešiel celou obrannou radou a obišiel aj brankára Rusova, ktorý ho síce fauloval, ale píšťalka hlavného rozhodcu ostala nemá. O desať minút neskôr pohrozil hlavičkou Adi, ale Rusov tentokrát podržal svoj tím. V 85. minúte sa po centri Kubíka znovu dostával do zakončenia Adi, ale mieril tesne nad. Onedlho nacentroval Čogley na Godála, ktorý hlavičkoval tesne vedľa. Skvelú hru Trenčína šiestym gólom okrášlil Stanislav Lobotka, ktorý si pripísal prvý gól za seniorov vo veku 17 rokov a 358 dní - 6:0. Trenčín tak v dnešnom zápase podal skutočne skvelý výkon, na ktorý sa Trnava akoby prizerala a utŕžila tak nepríjemný debakel 0:6. Je to zároveň najvyššia výhra resp. prehra v doterajšom priebehu sezóny Corgoň ligy.

Autor: Filip Kubaliak