17.11.2012 14:30 CET
1 : 0
(0:0)

Žilina je bez formy, tentoraz by remízu brala

Ružomberok potvrdil, že doma je silný a porazil uradujúceho majstra zo Žiliny tesne 1:0. Hostia naopak podčiarkli nemohúcnosť v koncovke a experimenty v zostave trénera Adelaara sa už príliš nevyplácajú. Šošoni nevsietili gól už vo štvrtom duely za sebou a ich kríza je už značná. Už aj na druhé Zlaté Moravce strácajú štyri body.

Začiatok duelu bol opatrný a ani jeden tím si v útoku príliš rady dať nevedel. V hre bolo veľa nepresností a vďaka tomu diváci mnoho šancí nevideli. Po štvrťhodine hry nepresne pálil Mukendi a neskôr slabo Pich. Po polhodine hry vyskúšal pozornosť Dúbravku Ďubek, ale jeho strela šla tesne vedľa. Neskôr strieľal nebezpečné Pečovský, Zich vyrazil iba pred seba. Následne si však obrana s touto možnosťou poradila. Oba tímy stále podnikali lepšie momenty skôr v obrane a tak sa veľa šancí neurodilo. V závere sa kvôli kvalitnej obrane nepresadil v šanci ani Ďubek. Do kabín sa tak šlo za bezgólového stavu.

Žilina predtým v lige trikrát za sebou remizovala bez gólov a niečo podobné sa mohlo prihodiť aj na Liptove. V 49. minúte sa po prestávke chcel presadiť Pich, ale zblokovaná strela šla tesne nad. Na druhej strane nepresne pálil Almaský. Zich mal prácu aj v 54. minúte, to pre zmenu musel boxovať pred seba strelu Paura. Aktívny Ďubek ohrozil Dúbravku aj o pár minút neskôr, vyrazil nohami úspešne. Po hodine hry však hostia kapitulovali. Almaský našiel Bieláka a ten krásnou strelou prekonal Dúbravku, čím otvoril skóre - 1:0. To domácich povzbudilo a čakali na brejky, kým sa šošoni pokúšali čosi s výsledkom spraviť. Tentoraz by remízu brali iste radi, ale napriek tomu, že herne nezaostali, z Liptova si neberú nič. Náskok Slovana sa tak opäť o tri body zvýšil a to je pre žltozelených už výrazná strata.

Autor: Ľubomír Hudačko