06.11.2011 17:00 CET
2 : 1
(1:0)

FK Teplice - 1. FC Slovácko 2:1

Teplice porazily na domácím stadionu Slovácko 2:1 a posunuly se zpět do první poloviny tabulky, hosté zůstávají jedenáctí. Skóre otevřel těsně před poločasem Mahmutovič, Slovácko ale dokázalo penaltou Volešáka tři minuty před koncem srovnat a vypadalo to, že si oba týmy rozdělí po bodu. Jenže v nastaveném čase přišel pokutový kop i na druhé straně, Mahmutovič nezaváhal a zařídil vítězství Teplic.

Po opatrném začátku se pořádně začalo hrát až po dvaceti minutách, hlavně domácí se snažili vstřelit vedoucí branku. Přesto měli první obrovskou příležitost hosté ze Slovácka, když do rychlého protiútoku přešli Reinberk a Lukáš, první jmenovaný našel dobrou přihrávkou druhého, Jan Lukáš ale křižnou střelou minul domácí svatyni.

Deset minut před přestávkou poprvé vážně zahrozili také Tepličtí, rychlou akci zakončoval Mahmutovič, ale trefil jen nohy gólmana Filipka. Čtyřicátá čtvrtá minuta už ale přinesla radost pro domácí příznivce, Mahmutovič totiž potáhl míč po levé straně, následně si ho narovnal do středu hřiště na střelu a tu poslal přesně do zadní šibenice, nádherný gól znamenal vedení Teplice 1:0.

Prakticky hned po návratu ze šaten mohl rozhodnout Siva, po přesném centru Vůcha ale hlavičkoval nad branku. I nadále se hrálo převážně na jedné straně hřiště, Slovácko nevypadalo dostatečně kvalitní na vyrovnání. Jenže to přišlo, tři minuty před koncem zahrál jeden z domácích hráčů v šestnáctce rukou a hosté kopali penaltu. Tu chladnokrevně proměnil Ladislav Volešák a přiblížil svůj tým cennému bodu.

Jenže v devadesáté druhé minutě srazil Kubáň ve vápně Vondráška, uviděl druhou žlutou kartu a k vyloučení samozřejmě přidal rozhodčí i "desítku". K ní se postavil hráč zápasu Mahmutovič, proměnil a Teplice tak po dramatickém finiši zdolaly Slovácko 2:1.

Autor: Michal Hruška / idnes.cz