Prvním účastníkem finále FA Cupu se stal Portsmouth

Semifinále FA Cupu mezi West Browichem Albion a Portsmouthem skončilo jednobrankovou výhrou svěřenců kouče Redknappa. Na hřišti se objevili oba čeští útočníci Bednář a Baroš, ale ani jeden se střelecky prosadit nedokázal.

Pompeys byli kupodivu v prvním poločase po většinu času pod tlakem a museli odrážet útoky soupeře. Hodně horko bylo před bránou Kielyho až pár minut před přestávkou. West Bromwich měl však skvělou příležitost ke skórování už v 5. minutě. Po dobré akci Phillipse pálil nebezpečně Gera a James musel předvést jeden ze svých povedených zákroků.

V 40. a 43. minutě mohl poslat hned dvakrát svůj tým do vedení Milan Baroš, jenže ani jednou v zakončení nebyl úspěšný a tak si mohla obrana druholigového týmu oddechnout.

Slavný stadion Wembley se dočkal gólu v 54. minutě. Centr Diarry si hrudí zpracoval Milan Baroš, i přesto, že by tísněn Albrechtsenem, dokázal vystřelit. Gólman Kiely jeho pokus vyrazil a míč zůstal stát zhruba půl metru od brankové čáry, při odkopu ale Gera nastřelil pouze Kanua a ten bez jakýchkoliv problémů trefil odkrytou bránu.

Šedesátá pátá minuta, v hlavní roli opět útočník Baroš. K tomu se tentokrát s velkou dávkou štěstí dostala přihrávka Nika Kranjčara, jenže bývalý hráč Baníku Ostrava, Liverpoolu, Aston Villy a Lyonu opět ztroskotal v zakončení. Jeho střelu dokázal Kiely skvělým zákrokem vyrazit na roh. V 74. minutě mohl vyrovnat Koren, ale svou dalekonosnou střelu poslal jen do tyče.

Závěr utkání se odehrál ve strhujícím tempu a jedna šance střídala druhou. V 83. minutě mohl nadobro ukončit snahu o vyrovnání West Bromwiche střídající útočník Nugent, jenže se unáhlil a jeho střela Kielymu žádné potíže nenadělala. Portsmouth nakonec své vedení ubránil a slavil postup do finále.

Autor: Tomáš Honajzer