Belgie nasázela Gibraltaru devět branek

Belgie podle očekávání rozdrtila Gibraltar a odeslala jej domů s devíti góly! Výtečný večer prožil autor hattricku Romelu Lukaku, ještě lepší ale obránce Thomas Meunier. Na kontě má tři góly a ještě čtyři asistence k tomu.

Preview: Belgie - Gibraltar

Ve čtvrtek večer pokračuje další série utkání kvalifikačního cyklu a o své místo na slunci se bude prát také Belgie. Velký favorit skupiny H je aktuálně první a ani případná porážka by jej o prvenství nepřipravila. To ale vzhledem k soupeři není příliš pravděpodobné.

Gibraltar - Kypr 1:2

V tomhle utkání prakticky o nic nešlo - a také se v něm o ničem převratném nerozhodlo. Gibraltar ve svém klasickém portugalském azylu Faro přivítal Kypr a cílil na první soutěžní bod ve své kratičké reprezentační historii. Nebyl k němu daleko, o vítězství favorizovaných Kypřanů rozhodl až čtyři minuty před koncem Pieros Sotiriou.

Bosna a Hercegovina - Gibraltar 5:0

Bosna a Hercegovina splnila svou úlohu a povinné tři body jsou její. Dnes se jej obětí stal maličký Gibraltar, který dostal hned pět branek. Domácí sice hráli bez nejlepšího útočníka kádru Edina Džeka, ale jeho absence jim moc nevadila.

Preview: Bosna a Hercegovina - Gibraltar

Bosna a Hercegovina má před sebou další domácí duel, ve kterém by si měla poradit bez větších potíží. Po minulém zklamání proti Řekům se domácí budou chtít ukázat proti Gibraltaru, který ještě nezískal ani bod a je poslední.

Kypr - Gibraltar 3:1

Domácí Kypr nepřekvapivě zvládl utkání s Gibraltarem a nenechal nikoho na pochybách. Tři body jsou jeho a za každý z nich zaplatil férově - jedním gólem. Gibraltar zůstává na posledním místě ve skupině na posledním místě stále bez bodu, Kypřané si dopřáli radost z výhry poprvé.

Preview: Kypr - Gibraltar

Souboj o první body čeká ve skupině H fotbalisty Kypru a Gibraltaru. Favoritem budou jednoznačně domácí, nicméně žádnou velkou formou neoplývají, právě naopak.

Gibraltar - Belgie 0:6

Belgie neměla absolutně žádný problém na půdě Gibraltaru, potvrdila famózní start do této kvalifikace a se stoprocentní bilancí, třinácti vstřelenými brankami a žádným inkasovaným se usadila na čele tabulky. Skvělý výkon odvedl útočník Christian Benteke, který se podílel svým hattrickem na rovné polovině všech gólů v utkání.

Preview: Gibraltar - Belgie

Pokud nějaký zápas, který nás ještě čeká, naplňuje naprosto a jedině rčení o souboji Davida s Goliášem, jen těžko byste hledali vhodnější zápas. Utkání mezi domácím Gibraltarem, jenž plní úlohu otloukánka, který zlepší skóre každému soupeři, a mezi hosty z Belgie, vybízí již před výkopem k debaklu.

Estonsko - Gibraltar 4:0

Estonsko tentokráte žádnou ostudu neudělalo a po suverénním výkonu přehrálo trpaslíka z Gibraltaru vysoko 4:0. Jeho vítězství mohlo být mnohem vyšší, domácí si totiž vypracovali mnoho gólových příležitostí. O svém úspěchu rozhodli až ve druhém dějství, ve kterém po bezbrankové první půli vsítili všechny čtyři góly. Napravili tak úvodní prohru 0:5 na půdě Bosny a se třemi body jsou ve skupině H na čtvrté pozici o skóre za Bosnou.

Preview: Estonsko - Gibraltar

Tento duel by rozhodně neměl nijak výrazně zamíchat postupovými kartami ve skupině H, oba dva páteční soupeři jsou totiž považováni za její největší outsidery. Nicméně i tak bude mít tento souboj jasného favorita, kterým je Estonsko. Domácí výběr dlouhodobě touží po účasti na velké akci, jenže i tentokráte to bude mít v konkurenci Řecka, Bosny a především Belgie nesmírně těžké. Pro Gibraltar bude úspěchem každý získaný bod.

Řecko nasázelo Gibraltaru čtyři góly

Hodně dlouho to vypadalo, že Gibraltar uhraje s řeckým soupeřem překvapivě dobrý výsledek. Jenže stačilo pět minut ze závěru první půle a Řekové v nich nasázeli tři góly. Především díky nim tak mohli dohrávat druhou půli v klidu a berou tři body.

Preview: Gibraltar - Řecko

Jedním z největších překvapivých propadáků minulé kvalifikace byla bezpochyby reprezentace Řecka. Mistři Evropy z roku 2004 a účastníci čtyř velkých turnajů v řadě totiž ve skupině skončili až poslední. Pod vedením nového lodivoda Michaela Skibbeho chtějí na tohle období zapomenout a na úvod své cíle hodlají prezentovat v Gibraltaru.

Kosovo a Gibraltar jsou novými členy FIFA, mohou hrát o MS 2018

Mezinárodní fotbalová federace FIFA má už 211 členů. Na kongresu v Mexiku přijala do svých řad Kosovo a Gibraltar, které se tak mohou zapojit do kvalifikace na mistrovství světa v roce 2018 v Rusku.

Gibraltar - Skotsko 0:6

Fotbalisté Skotska potvrdili jasnou úlohu favorita na půdě trpaslíka z Gibraltaru a po přesvědčivém výkonu zvítězili 6:0. I tak jejich cesta kvalifikačním cyklem měla hořkou příchuť, neboť v tabulce skupiny D skončili na čtvrtém místě s patnácti body a na evropský šampionát do Francie se nepodívají. Gibraltar hrál i ve svém posledním utkání druhé housle, kvalifikační snažení zakončil s nulovým bodovým ziskem a se skóre 2:5.