Češi nepřesvědčili, Estonce skolili ve druhém poločase

Díky úspěchům v Lize národů už měli Češi před dnešním duelem zajištěnou účast v baráži o mistrovství světa v Kataru, a tak se hrálo o druhého místo ve skupině zajišťující lepší výchozí pozici do zmíněného play off. To zatím držel Wales, který se postavil Belgii. Český nároďák duel s Estonskem zvládl a po trefách Brabce v 59. minutě a Sýkory v 85. minutě zvítězil 2:0.

Häberli první duel s Českem viděl jen v televizi, teď chce s týmem ukázat pokrok

V březnu na startu světové kvalifikace musel trenér Thomas Häberli kvůli koronavirové situaci v týmu sledovat vysokou porážku estonských fotbalistů 2:6 s Českem pouze na dálku u televize. V úterní odvetě v Praze už sedmačtyřicetiletý švýcarský kouč chybět nebude a věří, že jeho svěřenci na závěr skupiny ukážou, jaký pokrok v poslední době udělali.

Souček by se nezlobil, kdyby proti Estonsku navázal na hattrick

V březnovém úvodu světové kvalifikace si Tomáš Souček při vysoké výhře 6:2 nad Estonskem na neutrální půdě připsal dosud jediný hattrick v české reprezentaci a vůbec by se nezlobil, kdyby to zopakoval i v úterní domácí odvetě na Letné. Kapitán národního týmu si bude v zápase dávat pozor na to, aby nedostal zbytečnou žlutou kartu, která by ho vyřadila ze semifinále březnového play off o postup na šampionát v Kataru.

Podle asistenta trenéra české reprezentace Chytrého šli Estonci hodně nahoru

Češi v březnu v úvodu kvalifikace mistrovství světa zvítězili na neutrální půdě nad Estonskem vysoko 6:2, v úterní domácí odvetě ale asistent trenéra Jiří Chytrý očekává mnohem náročnější zápas. Soupeř se podle něj v poslední době výkonnostně hodně zvedl. Trenéři před utkáním také apelovali na to, aby hráči, kteří jsou v ohrožení, nedostali zbytečnou žlutou kartu.

Češi se proti Estonsku rozloučí s letošním rokem a s kvalifikační skupinou

Češi se v úterním utkání s Estonskem v Praze rozloučí s letošním rokem a s kvalifikační skupinou o postup na mistrovství světa. Reprezentanti sice už mají díky Lize národů jistotu účasti v březnovém play off o šampionát, na dálku ale ještě zkusí s Walesem zabojovat o druhé místo v tabulce, na které ztrácejí tři body.

Belgičané si po výhře 3:1 nad Estonskem zajistili postup na MS

Rudým ďáblům se vydařily začátky obou poločasů, když vedli 2:0 po zásahu Bentekeho z 11. minuty a gólu Carrasca z 53. minuty. Za bojovné hosty sice snížil v 70. minutě střídající Sorga, ovšem hned v 74. minutě vrátil dvougólové vedení domácím Thorgan Hazard. Belgičané si výhrou definitivně zajistili postup na mistrovství světa do Kataru.

Belgičané můžou stvrdit postup, když vyhrají nad Estonskem

Belgie se pokouší vzpamatovat z posledního neúspěchu v Lize národů, kde brala až čtvrté místo. Ideální šanci pro svěřence trenéra Roberta Martíneze představuje duel v domácím prostředí na King Baudouin Stadium v Bruselu, kam zavítá Estonsko.

V nominaci Estonska je i karvinský Sinjavskij

Mezi 27 estonskými fotbalisty, které dnes nominoval švýcarský trenér Thomas Häberli na závěrečné zápasy kvalifikace mistrovství světa s Belgií v Bruselu a českým týmem v Praze, je i záložník Karviné Vlasij Sinjavskij. Vedle něj je v kádru dalších osm legionářů.

Wales těsně přetlačil venku Estonsko, vítězství zajišťoval Moore

Zhruba před měsícem Wales doma Estonsko nedokázal překvapivě porazit, tentokráte si však celek z Britských ostrovů přece jenom napravil svou reputaci a urval v Tallinnu nejtěsnější možnou výhru. Domácí tak definitivně přišli o možnost zahrát si na závěrečném turnaji, neboť za celých devadesát minut nevsítili jediný gól. Hosté se prosadili zásluhou Kieffera Moora.

Wales chce potvrdit v Estonsku dobrý výkon z minulého klání

Mužstvo Walesu razantně na dálku slíbilo svým fanouškům, že tentokrát se vrhne proti svému soupeři do útoku okamžitě, aby utkání nedopadlo tak, jako zhruba přes měsícem. Svěřenci kouče Roba Page totiž doma nedokázali Estonsko skolit a uhráli pouze bezgólovou plichtu. Další výsledkový výpadek si nemůžou dovolit, jestli hodlají reálně usilovat o druhou příčku.

Estonsko má první kvalifikační vítězství, doma přehrálo Bělorusko

Estonsko se dočkalo v kvalifikační skupině E svého prvního vítězství, doma se mu podařilo přehrát Bělorusko, které před tímto utkáním sužovaly potíže s koronavirem, a dočasně musel mužstvo vést trenér Aleg Raduška. Domácí tak fakticky oživili své šance na možné urvání druhé příčky, znamenající play-off o světový šampionát, na kterou nyní ztrácejí čtyři body.

Bělorusko trápí koronavirus. Pod dočasným velením vyzve venku Estonsko

Čistě teoreticky mohou oba týmy ještě zamíchat kartami, co se boje o druhou příčku týče, ale musejí ve svých zbývajících zápasech opravdu pořádně zabrat. Jejich šance na úspěch nejsou na žádných vysokých hodnotách, Estonsko s Běloruskem by nicméně přece mohl nakopnout právě výsledek ze vzájemného klání. Hledat v něm favorita můžeme opravdu pouze stěží.

Wales nenašel recept na Estonsko, doma bere jen bod

Hodně nečekanou ztrátu si na své konto připsal Wales. Ten v domácím prostředí nenaplnil roli favorita a jen remizoval s Estonskem, které si na své konto připsalo první bod.

Wales hostí Estonsko, může poskočit na druhé místo

Skupině E jasně kraluje Belgie, boj o druhé místo pak má zajímavě rozehraný Wales. Ten si minulý týden přivezl šťastnou výhru z Běloruska a nyní je favoritem souboje s Estonskem.

Belgie se oklepala z nepovedeného začátku a z Estonska si odvezla tři body

Uživatelé výsledkových aplikací sice po dvou minutách od úvodního hvizdu jen nevěřícně zírali na průběžný výsledek zápasu hrajícího se v Tallinu, nakonec ale vše dopadlo dle papírových předpokladů. Belgie ještě do přestávky otočila skóre ve svůj prospěch a v Estonsku nakonec snadno dokráčela za povinnou výhrou.