Další články

Polsko chce udělat první krok na ME, proti bude podceňované Estonsko

K favorizovanému Polsku byl los kvalifikace o nadcházející EURO 2024 více než milosrdný a ve skupině E byl jasným adeptem na jedno ze dvou postupových míst, jenomže v "české" skupině předváděl doslova mizerné výkony a skončil až třetí za naším národním výběrem a vítěznou Albánií. Do baráže se probojoval díky působení v nejvyšší výkonnostní kategorii Ligy národů a účast mezi čtyřiadvacítkou nejlepších tak ještě může zachránit.

Švédskou omluvenku za absenci na Euru začal psát kat Sparty. Estonci upínají zrak k Čechům

Hráči Švédska se rozloučili s kvalifikací o postup na mistrovství Evropy výhrou 2:0 nad Estonskem, a v tabulce skupiny F tak skončili třetí. S vědomím, že se Skandinávci na závěrečný turnaj nepodívají, potěšil prořídlé tribuny vítězným gólem Viktor Claesson, jenž v dresu Kodaně přispěl dvěma trefami k nedávnému vyřazení pražské Sparty z bojů o Ligu mistrů.

Utrápené Švédsko uvítá na závěr kvalifikace poslední Estonsko

Horší kvalifikační cyklus bychom za posledních několik let u švédského nároďáku dost stěží hledali. Svěřenci trenéra Janneho Anderssona si kalich hořkosti musejí vypít až do dna a jistě pevně doufají, že se nebude alespoň opakovat ta samá blamáž z Baku ze čtvrtka. Doma nyní přivítají Estonsko, které do této chvíle získalo jediný bod a ze dna tabulky se již nevymaní.

Rakousko proti Estonsku vystoupalo do čela tabulky. Asistencí přispěl rekordman Alaba

Hráči Rakouska v devátém kole kvalifikační skupiny F o postup na mistrovství Evropy nedopustili překvapení a v Estonsku zvítězili 2:0. Domácí, kteří v bojích o Euro před svými fanoušky neuspěli od roku 2015, poprvé inkasovali ve 26. minutě zásluhou Konrada Laimera. Na toho do konce poločasu navázal Philipp Lienhart, jehož od rohového praporku vybídl David Alaba. Kapitán reprezentace si tak připsal svůj 104. start v národním dresu a osamostatnil se tím na druhé příčce v této statistice.

Estonci doma touží po první výhře v kvalifikaci, proti je Rakousko

Rakousko má stále šanci na první místo a na to, že z něj sesadí Belgičany. Právě za tímhle účelem cestují Rakušané do tallinnské A. Le Coq Areny. Domácí by si moc rádi vylepšili svou pozici v tabulce a možná dokonce poprvé i vyhráli.

Estonsko - Ázerbájdžán 0:2

Estonsko se nevzpamatovalo ze dvou zářijových pětigólových přídělů a v sedmém kole kvalifikační skupiny F o postup na mistrovství Evropy podlehlo Ázerbájdžánu 0:2. Souboj celků, jež dosud nepoznaly chuť vítězství, se od samého úvodu vyvíjel lépe pro hosty ze Zakavkazska, které už v deváté minutě poslal do vedení Toral Bayramov. Na mladého obránce ještě do poločasu navázal z penalty jeho zkušenější kolega Ramil Sheydayev, jenž dal razítko na vůbec první soutěžní triumf své země nad tímto pobaltským soupeřem.

Souboj o první kvalifikační výhru: Estonsko doma přivítá Ázerbájdžán

Estonsko se s Ázerbájdžánem nacházejí s jedním bodem na kontě na posledním místě tabulky skupiny F. Oba celky mají jenom minimální šanci na to postoupit ještě na závěrečný turnaj, a i proto bude hlavním cílem v následujících říjnových a listopadových zápasech dohrát nynější cyklus alespoň se vztyčenými hlavami. Především pak urvat třeba minimálně jedno vítězství.

Demolici Estonska rozjel oslavující veterán. Lukaku už zase vládne kvalifikačním střelcům

Reprezentanti Belgie porazili v šestém kole kvalifikační skupiny F o postup na mistrovství Evropy Estonsko 5:0. Domácí celek měl od úvodního hvizdu jasnou převahu, kterou dokázal už po čtyřech minutách hry zužitkovat hlavičkující Jan Vertonghen. Matador obrany země z Beneluxu tak ideálním způsobem oslavil svůj 150. reprezentační duel.

Belgii čeká na závěr Estonsko a tři body by měly být povinné

Belgičané zažili poměrně nervózní víkend, protože z utkání proti Ázerbájdžánu se stalo docela solidní drama. Nakonec ale kvalita zvítězila a Belgie se dostala do čela skupiny o skóre před Rakušany. Na závěr tohoto cyklu bude chtít potvrdit dobrou formu a vyhrát i poslední duel s Estonci.

Švédi si v zápase na jednu branku zlepšili renomé. Výhru v Estonsku orazítkoval talisman Isak

Reprezentace Švédska porazila ve venkovním utkání kvalifikace o postup na mistrovství Evropy Estonsko 5:0, a částečně tak napravila dvě porážky z úvodních tří duelů. Pobaltský celek za favorizovaným soupeřem jasně zaostával a ještě do poločasové přestávky nabral tříbrankovou ztrátu, se kterou již nebyl schopen nic udělat. Blahodárný vliv na výsledky skandinávského výběru potvrdil svým 10. přesným zásahem v národním týmu Alexander Isak. V každém zápase, v němž se útočník Newcastlu gólově prosadil, si Seveřané nakonec dokráčeli pro vítězství.

Švédsko se pokusí nastartovat kvalifikaci proti Estoncům, hrát s nimi umí

Švédsko bude usilovat o to, aby znovu nakoplo své šance na postup před příštím šampionátem, protože zatím se mu zas tak moc nedaří. Ze tří zápasů totiž švédský národní tým dokázal vytěžit jen pouhé tři body. A o další se je pokusí obrat domácí Estonci.

Belgie napravila zaváhání s Rakouskem a v Tallinnu zvítězila hladce o tři branky

Favorizovaná Belgie si po sobotní remíze s Rakouskem (1:1) spravila chuť na půdě podceňovaného Estonska a i díky dvěma trefám nestárnoucího Romela Lukaka zvítězila hladce po výsledku 3:0. Po rozpačitějším začátku skóroval právě Lukaku hned dvakrát během čtyř minut a v samém závěru pojistil výhru favorita Johan Bakayoko. Svěřenci italského trenéra Domenica Tedesca si tak upevnili druhé místo skupiny F se ziskem sedmi bodů.

Belgie chce odčinit ztrátu s Rakouskem na půdě zvedajícího se Estonska

Belgie je v současnosti považována za jeden z nejlepších reprezentačních výběrů v Evropě a nic jiného než postup na evropský šampionát se v jejím případě neočekává. V dosavadních dvou zápasech získala čtyři body a nedávná remíza s Rakouskem ji určitě mrzí, na druhou stranu má situaci stále ve svých rukách a teď v Tallinnu bude považována za jasného favorita, jelikož domácí celek je jedním z největších outsiderů skupiny F.

Ázerbájdžán doma plichtil s Estonskem. Oba góly padly po rohových kopech

Dva úspěšné rohové kopy rozhodly o osudu tohoto kvalifikačního střetnutí o EURO 2024. Estonsku lépe vyšel první poločas, během něhož slavil vstřelenou branku Rauno Sappinen, ve druhé půli ovšem odpověděl za Ázerbájdžán po stejné standardní situaci Anton Krivocjuk. A oba celky tak svoje postavení v tabulce skupiny F zásadně nevylepšily. Aspoň mají první bod.