Přestřelka Estonska se Severní Makedonií skončila nerozhodně

Divoké utkání proběhlo v Talinnu, kde se střetla domácí estonská reprezentace se Severní Makedonií. Domácí ještě deset minut před koncem vedli o dva góly a sahali po prvním vítězství v letošním ročníku, v závěru ovšem selhali v obraně a po remíze 3:3 zůstávají na posledním místě.

Po baráži chce Severní Makedonie uspět též v Lize národů v Estonsku

Severní Makedonie má od svého vzniku samostatnosti nejlepší tým v historii. Alespoň tak hovořil po postupu do finální fáze baráže o EURO 2020 severomakedonský šéf asociace Muamed Sejdini, který bude napjatě sledovat, kterak si nároďák povede rovněž v nadcházející Lize národů. Dosud vedoucí celek skupiny zavítá na půdu posledního, bezbodového Estonska.

Arménie napravila zaváhání se Severní Makedonií a nyní přehrála Estonsko o dvě branky

Arménie potvrdila úlohu mírného favorita proti Estonsku a díky vítězství 2:0 oživila svou naději na postup do vytoužené Ligy B, navíc se také přiblížila k potřebné záchraně. V tabulce skupiny 2 se nachází na třetím místě se třemi body a za duem Severní Makedonie - Gruzie zaostává o jeden bod. Estonci naopak po úvodním neúspěchu s Gruzií (0:1) prohráli i podruhé, nevstřelili jediný gól a patří jim poslední čtvrtá příčka s nulovým bodovým ziskem.

Napraví Arménie či Estonsko úvodní zaváhání?

Druhá skupina Ligy C nabídne ve druhém kole souboj dvou poražených týmů. V Jerevanu se utkají země bývalého Sovětského svazu, domácí Arménie totiž přivítá Estonsko.

Gruzie se Estonska nezalekla a v Talinnu zvítězila 1:0

Gruzínci dokázali potvrdit úlohu mírných favoritů na půdě Estonska a domů si odvážejí všechny tři body po nejtěsnějším vítězství 1:0. Domácí zaostávali za svým protivníkem ve všech ohledech a v ofenzívě byli prakticky bezzubí, hosté se po vstřelené brance krátce po půlhodině hry uklidnili a až do závěrečného hvizdu kontrolovali hubený náskok. Estonci za celých devadesát minut nevystřelili ani jednou mezi tři tyče.

Estonsko se dlouhodobě trápí, na úvod Ligy národů přivítá Gruzii

V Lize C dojde na velmi zajímavý souboj z východu Evropy, domácí reprezentace přivítá v Tallinnu mírně favorizovanou Gruzii a určitě se ji pokusí překvapit. Estonci se v premiérovém ročníku Ligy národů taktéž představili ve třetí výkonnostní kategorii a ve skupině 2 obsadili poslední čtvrté místo se čtyřmi body, o patro níže nespadli jen díky reorganizaci. To hosté si naprosto suverénně počínali v Lize D.

Wijnaldum hattrickem zničil Estonce, ti dostali pět branek

Domácí Nizozemsko skončilo na druhém místě, k vedoucí pozici mu nepomohla ani jasná výhra. Skvělou formu Georginia Wijnalduma, který dal dnes hattrick, odneslo Estonsko. To nakonec z Nizozemska odjíždí po debaklu 5:0.

Nizozemsko proti Estonsku bojuje o první místo s Německem

Estonsko má na kontě jen jeden bod a rádo by k němu v závěrečném klání kvalifikace přidalo aspoň jeden další. Jeho soupeřem ale budou Nizozemci, kteří stále mají naději na první příčku skupiny a na vlastní půdě se jí nehodlají vzdát.

Dva plus jedna. Gündogan zařídil oslabenému Německu skalp Estonska

Německo zvládlo úlohu jednoznačného favorita na půdě Estonska, urvalo povinné tři body, a to i přesto, že prakticky celý zápas muselo hrát jen o deseti mužích v poli. Nutno podotknout, že proti svému soupeři se celý první poločas nemohlo střelecky prosadit. Pak ale ve druhé půli na řadu přišly dva přesné zásahy Ilkaye Gündogana a jeden Tima Wernera.

Německo bude roli velkého favorita potvrzovat ve Skotsku

Skupina C je hodně vyrovnaná a polepšit si dnes mohou Němci. Ti se představí na půdě posledního týmu tabulky Estonska, to zatím získalo jeden bod a minimálně v neděli se na tom s velkou pravděpodobností nic nezmění...

Bělorusko podruhé na Estonsko nevyzrálo a rozešlo se s ním bez gólu

Bělorusko nedokázalo navázat na nedávnou výhru v Estonsku (2:1) a tentokráte se stejným soupeřem jen remizovalo v Minsku po bezbrankovém výsledku. Domácí byli ve všech ohledech lepším výběrem a vyprodukovali i mnohem více střeleckých pokusů, avšak gól se jim vsítit nepovedlo. Hosté za celých devadesát minut nevystřelili ani jednou mezi tři tyče, i přesto získali svůj první bod v kvalifikaci. V tabulce skupiny C zůstávají poslední pátí.

Estonsko ještě nebodovalo, teď se o to pokusí v konkurenčním Bělorusku

Oběma bývalým postsovětským republikám se ve skupině C nedávalo příliš šancí na postup a papírové předpoklady se po polovině tohoto cyklu naplnily, ani jeden už totiž nemůže z této kvalifikace postoupit. O něco lépe na tom je domácí Bělorusko, které v pěti odehraných zápasech získalo tři body právě za výhru v Estonsku. Hosté jsou beznadějně poslední s nulovým bodovým ziskem a s hrozivým skóre 2:18.

Estonci dále nuloví. Od Nizozemců schytali debakl

Nula bodů stále mají na kontě fotbalisté z Estonska. Neuspěli totiž ani v pátém kvalifikačním duelu proti Nizozemsku, jemuž podlehli jasně 0:4. Dvěma trefami se na tom podílel Babel, po jedné přidali Depay a Wijnaldum.

Estonsko čeká na první body. Dočká se proti Nizozemsku?

Nizozemsko zvládlo klíčový střet s německými silami a oživilo šance na první místo ve skupině. Stále je však až třetí a na první Severní Iry ztrácí už šest bodů. Část z nich by rádo ukrojilo v Tallinnu, kam se vydá k boji s posledním Estonskem.

Bělorusko po zásluze veze tři body z Tallinnu

Bělorusko si z Tallinnu odváží hodně cenné tři body, které vydřelo v posledních minutách hry. První půle ještě branku nepřinesla, ale po změně stran padly hned tři. Tu vítěznou zaznamenal v druhé minutě nastavení Maksim Skavyš.