Domácí Ázerbájdžán i Estonsko cítí šanci na první body

Ázerbájdžán se poprvé v historii soutěžních utkání popere s Estonskem v souboji dvou týmů, které nezískaly ještě ani jeden bod. Oba týmy budou určitě souboj v Dalga Areně vnímat jako nutnou výhru.

Rakousko se s Estonskem trápilo, těsnou výhru zařídil až těsně před koncem kanonýr Gregoritsch

Rakouské po snadné výhře nad Ázerbájdžánem (4:1) tentokráte mělo velké problémy s podceňovaným Estonskem a nakonec mohlo být rádo, že gólem Michaela Gregoritsche z 88. minuty zvítězilo 2:1. Osmadvacetiletý ostrostřelec německého Freibugu tak napravil své zaváhání krátce po odehrané čtvrthodině, kdy neproměnil pokutový kop. Rakušané se tedy prozatím udrželi na čele skupiny F s plným počtem šesti bodů.

Rakousko po hladké výhře nad Ázerbájdžánem chce zdolat i outsidera z Estonska

Rakousko v předchozích letech nedokázalo naplňovat své cíle, ovšem momentálně se chce potřetí za sebou probojovat na evropský šampionát a úvod letošní kvalifikace mu vyšel na jedničku. Díky konstantnímu výkonu od začátku až do konce porazilo nevyzpytatelný Ázerbájdžán hladce po výsledku 4:1 a nyní bude plnit úlohu jasného favorita proti možná největšímu outsiderovi skupiny F Estonsku.

Estonsko zakončilo Ligu národů jasnou výhrou na půdě San Marina

Estonsko na půdě San Marina jasně potvrdilo, že se do céčkové úrovně Ligy národů prorvalo zcela zaslouženě, na Apeninském poloostrově si s chutí zastřílelo a stvrdilo svou první příčku v tabulce se stoprocentním bodovým ziskem. O dvě branky se postaral Henri Anier, na listinu střelců se zapsali taktéž Taijo Teniste a Rauno Sappinen. Domácí si žádnou branku nezapsali.

Estonsko chce na půdě San Marina náležitě oslavit postup do céčkové ligy

Druhá skupina déčkové ligy musí vyřešit už pouze jediný rest, a ten už ty hlavní otázky řešit nebude. Estonsko je totiž po minulém vítězství nad Maltou postupujícím do céčkové úrovně, a na půdě San Marina bude bojovat jen o dosavadní stoprocentní bilanci v Lize národů. Domácí by si naopak chtěli po třech porážkách napravit reputaci a pokusit se uzmout cenný rezultát.

Estonsko vyhrálo s Maltou a má oproti ní ještě zápas k dobru

Estonci zvládli domácí utkání s Maltou a chopili se prvního místa, přičemž navýšili svůj náskok právě na Maltu na rozdíl tří bodů. Estoncům hodně pomohlo vyloučení hostujícího obránce Jeana Borga ještě v nastavení první půle.

Klíčová bitva proti Maltě: Estonsko míní v déčkové lize stvrdit první pozici ve skupině

Bylo v podstatě už předem jasné, že se o první příčku v déčkové lize druhé skupiny budou na úkor trpaslíka ze San Marina rvát Estonsko i Malta. A že jejich vzájemné zápasy rozhodnou o možném postupu do toužebné Ligy C. Zatím mají navrch svěřenci kouče Thomase Häberliho, kteří v prvním klání v Ta' Qali vyhráli. K udržení vedení v tabulce jim teď může stačit plichta.

Estonsko díky gólu v nastavení udolalo konkurenční Maltu 2:1

Výběr z Pobaltí zvládl zřejmě rozhodující bitvu o postup do Ligy C na půdě Malty a po výhře 2:1 zůstává stoprocentní ve druhé skupině Ligy D. Estonci po nezvládnuté březnové baráži s Kyprem sestoupili do nejnižší výkonnostní kategorie a v tříčlenném složení byli považováni za největší kandidáty na prvenství, což zatím potvrzují. O jejich úspěchu na stadionu Ta' Qali rozhodl zkušený útočník Henri Anier gólem ve čtvrté nastavené minutě.

Malta chce teprve podruhé v historii porazit Estonce

Výběry Malty i Estonska vstoupily do nového ročníku Ligy národů vítězně a oba v tom budou chtít pokračovat. Stoprocentní bilanci si ale může ponechat jen jeden, protože tentokrát se postaví proti sobě. A větší šance má v tomhle ohledu hostující Estonsko.

Estonsko si doma poradilo se San Marinem

Estonsku stačila jen chvíle z první půle na to, aby dvakrát definitivně potrestalo chyby hostujícího San Marina. O první trefu se postaral Kirss a po pouhých osmi minutách se na střeleckou listinu zapsal i Tamm.

Estonsko vyzve na úvod Ligy národů San Marino, zaváhání nemíní dopustit

Pouze tři členy má druhá skupina nejhorší výkonnostní ligy D v rámci třetího ročníku Ligy národů. A pakliže se papírové předpoklady mýlit nebudou, o první místo v tabulce, a tedy o postup do Ligy C, se poperou Malta s Estonskem. Druhý jmenovaný by si přitom neměl svou pozici komplikovat hned na samotný úvod, protože doma narazí na outsidera ze San Marina.

Kypr i v deseti přehrál Estonsko 2:0 a udržel se v Lize C

Kypr si i přes nepřesvědčivý výkon v Tallinnu přivezl do odvety nadějnou bezbrankovou remízu a nyní v odvetě dal zapomenout na dlouhodobě špatnou produktivitu, když dokázal zdolat konkurenční Estonsko po výsledku 2:0. Od začátku druhého poločasu sice musel dohrávat bez vyloučeného Danila Spoljariče, nicméně i přesto přidal druhou uklidňující trefu a následně uhájil dvoubrankový náskok až do samotného konce.

Kypr si veze z Estonska slibnou remízu, k záchraně ale potřebuje přerušit dlouhou šňůru bez vítězství

Letošní ročník Ligy národů zakončí duel o udržení v Lize C mezi Kyprem a Estonskem, a první zápas jasně naznačil, že může být k vidění vyrovnaná bitva až do samotného konce. Pobaltský reprezentační výběr totiž v Tallinnu nedokázal proměnit své příležitosti a nakonec se středomořským rivalem pouze remizoval v bezbrankovém poměru, nyní v odvetě v Larnace ho tedy nečeká vůbec nic jednoduchého.

Estonsko se proti Kypru neprosadilo a úterní odveta v Larnace proto slibuje dramatickou bitvu

Úvodní duel Ligy národů o udržení se v Lize C nepřinesl mnoho zajímavých možností a nakonec skončil bezbrankovou remízou, nicméně v Tallinnu byl blíže ke vstřelení rozdílové branky domácí výběr a po závěrečném hvizdu určitě litoval neproměněných šancí. Odveta za pět dní na kyperské půdě bude zřejmě otevřená a podle průběhu tohoto čtvrtečního utkání může o účastníkovi ve třetí výkonnostní kategorii rozhodnout jediný gól.

Resty v Lize národů: Estonsko se s Kyprem popere v baráži o udržení Ligy C

Malta a San Marino, právě s těmito trpaslíky se v dalším ročníku Ligy národů potká ten, kdo nezvládne tuhle dodatečnou baráž, která již definitivně ukončí program téhle soutěže. A do nejhoršího výkonnostního koše bezpochyby nechce spadnout ani Estonsko, ani Kypr, které mohly v uplynulém ročníku Ligy C hledat opravdu hodně málo pozitiv ve svých rezultátech.