4 : 2
(3:0)

Leicester City - Manchester City 4:2

Neskutečný úvod bylo možné vidět v sobotním šlágru dalšího víkendu anglické Premier League. Obhájce titulu z Leicesteru, jenž se zatím v nové sezoně potácí spíše u dna tabulky, přivítal jednoho z hlavních favoritů na zisk trofeje, manchesterské Citizens.

Do utkání však Lišky vstoupily na výbornou - už ve třetí minutě šel Leicester do vedení zásluhou nejlepšího střelce Lišek v loňské sezoně Jamieho Vardyho. Další branku si svěřenci Claudia Ranieriho připsali hned vzápětí - v páté minutě na 2:0 zvyšoval Andy King, jenž těžil z vynikající přihrávky Slimaniho.

Po dvaceti minutách už byli hosté zralí na ručník. Třetí úder týmu Pepa Guardioly uštědřil znovu Jamie Vardy, jehož přesným pasem našel Riyad Mahrez a anglický forvard tváří v tvář gólmanu City nedal Bravovi šanci.

Pak gólové hody na několik desítek minut unikly, ale ke konci druhé půle to zase začalo vypadat na debakl pro Citizens. V sedmdesáté osmé minutě totiž čtvrtou branku Leicesteru přidal znovu Jamie Vardy, jenž tak dosáhl na hattrick. Nutno však říci, že mu tentokrát situaci značně usnadnil stoper hostí John Stones, jenž chyboval v rozehrávce.

Nakonec se dokázali gólově prosadit i hosté. Na 1:4 za Citizens snižoval v osmdesáté druhé minutě Kolarov, na jehož ránu z přímého kopu Zieler nedosáhl. Na konečný rozdíl dvou branek mezi oběma týmy však v poslední minutě základní hrací doby výsledek upravil Nolito. Španělský reprezentant využil Kolarovovy přihrávky a snížil na 2:4. Leicester tak slaví překvapivou a cennou výhru nad jedním z největších anglických celků.

Autor: Jan Pikous / onlajny.com