24.11.2013 14:30 CET
6 : 0
(3:0)

Vraždění neviňátek. Man City rozprášilo Tottenham 6:0

Na Etihad Stadium se zase jednou střílelo. Poté, co si z Manchesteru odvezl ošklivý világoš Norwich, jej téměř napodobil o mnoho ambicióznější Tottenham. Svěřenci André Villas-Boase inkasovali od Citizens výprask 0:6, přičemž tak zdvojnásobili dosavadní počet obdržených branek. Dvěma góly opět zaperlil nezastavitelný Sergio Agüero.

O nevšední kanonádě napověděla už první minuta. Po deseti vteřinách Lloris pokazil výkop a domácím se naskytla první šance. Agüera francouzský brankář vychytal, ale dorážku Navase, který obloučkem do šibenice nadchnul celou fotbalovou Anglii, už neměl nárok. Odpovědět mohl na druhé straně Lamela, ale v obrovské šanci selhal a místo uklizení míče do poloprázdné branky dal šanci na vyniknutí ideálně stojícímu Demichelisovi.

Druhý gól Citizens byl na spadnutí záhy, když Llorise donutil k reflexnímu zákroku Sergio Agüero. Síť se však vlnila až o pár minut později. Nasriho pas do vápna převzal pohodlně Agüero, a přestože jeho následný pokus Lloris vyrazil, fanoušci Man City zklamaní být nemuseli. Dorážky se totiž akrobaticky chopil Negredo a míč se z jeho kopačky přes značně tečující Kaboula se Sandrem dostal až do sítě. Lloris musel kulatý nesmysl lovit ze sítě do poločasu ještě jednou a to už se trefil nejlepší střelec Premier League, jenž snadno uklidil do branky luxusní Navasův pas do malého vápna.

Při změně stran tak bylo takřka rozhodnuto. Citizens však pro jistotu v kanonádě pokračovali a už pět minut po obrátce utekl Yaya Touré obraně, v šestnáctce předložil míč Agüerovi a tomu opět stačilo prakticky jen správně nastavit nohu, aby vsítil svůj jubilejní desátý gól v sezoně. Pátý štulec naplánoval vzápětí Samir Nasri, jeho brilantní šajtle ovšem skončila jen na břevnu, a tak si diváci museli na další zásah počkat znovu celých pět minut. Fernandinhovu přihrávku převzal před vápnem Negredo, patičkou udělal školáka z Dawsona a krásnou střelou překonal Llorise popáté.

Nastolené tempo nemohli domácí vydržet věčně a logicky přišlo zvolnění a možná i lehké uspokojení. Hra se z pohledu Spurs přinejmenším vyrovnala a deset minut před koncem měli hosté dokonce šanci na snížení. Střídající Adebayor nicméně s gólovou šancí naložil bídně a dal Pantilimonovi prostor k vyniknutí. Chvíli poté jej napodobil na druhé straně Fernandinho, jenž po Negredově přihrávce v zakončení absolutně selhal.

Definitivní tečku za nečekaně deklasujícím výsledkem udělal v nastaveném čase druhým gólem v zápase Jesus Navas. James Milner narýsoval fantastický vysoký pas na 50 metrů, na nějž Vertoghen nedosáhl a hbitý Španěl postupoval sám na Llorise. Tváří v tvář se nemýlil a uzavřel skóre na konečných 6:0. Citizens tak potvrdili pověst suverénně nejlépe střílejícího klubu Premier League.

Autor: Marek Ustohal