04.03.2012 17:10 CET
1 : 3
(0:1)

Manchester United přejel Tottenham a uživil naději na titul

Zápas dvou poločasů. Tottenham přehrál Manchester v první půli, ale branku Adebayora sudí neuznal kvůli hře rukou. Rooneyho gól do šatny ale srazil Kohoutům hřebínek, druhý poločas jasně ovládli Rudí ďáblové a udělili soupeři lekci z produktivity. Dotáhli se tak na vzdálenost dvou bodů k vedoucím městským rivalům City. Spurs budou mít naopak potíže udržet třetí pozici před dvojicí londýnských rivalů v zádech.

První závan šance měli po pěti minutách na svědomí Spurs, přesněji bývalý forvard United Louis Saha. Jeho střela ale postrádala razanci i přesnost a De Gea neměl nejmenší problém. Hosty vystrašil i za další dvě minutky pumelicí z dálky Adebayor, který těsně přestřelil. První střelu na bránu Tottenhamu vyslal zvoleje v deváté minutě Rooney. Friedel neváhal, zachycený míč rychle rozehrál a po rychlém brejku postupoval do vápna Lennon. Rychlého Angličana ale perfektně zastavil Evans. Na delší dobu poslední šanci si vytvořili Spurs v minutě číslo 19. De Gea špatně vykopl, odraženého míče se chopil Adebayor a jen hbitý skok chybujícího Španěla zamezil brance.

Fotbal se poté nehrál špatný, ale do šancí se nedostával ani jeden tým. Více ze hry měl určitě Tottenham a do poločasu se dokonce dočkal gólu. V sedmatřicáté minutě Lennon snadno obešel Jonese, u brankové čáry pronikl do vápna a předal pod sebe Sahovi. Francouz ale trefil Adebayora, jenž sice obratně zasunul balon do brány patičkou, jenže zahrál u toho lehce rukou. O správnosti rozhodnutí by se dalo polemizovat, bránícímu hráči by sudí v 9 z 10 případů ruku nepískl, ale je nutno říci, že tožský forvard skutečně horní končetinou míč zasáhl.

A když už se zdálo, že se bude do kabin odcházet za nerozhodného stavu, přišel nečekaný úder. Ashley Young rozehrál roh a nejlepší střelec United Wayne Rooney se přes nedůslednou obranu Tottenhamu prosadil hlavou - 0:1. Obhájce titulu tak vytěžil z minima absolutní maximum.

Druhé dějství pokračovalo v podobném duchu jako to první, až v osmapadesáté minutě zahrozil z přímého kopu Assou-Ekotto, jeho střela lízla břevno. Hned za dvě minuty přišli s trestem hosté. United po hodině hry vyšachovali celou levou stranu Spurs jednoduchým autem, Nani postupoval z úhlu do vápna, ale jeho centr ještě stačil z největšího nebezpečí odkopnout Walker. Míč dopadl ovšem jen s Ashley Youngovi, který jej zvoleje uklidil o tyčku do Friedelovy svatyně - 0:2.

Definitivní hřebíček do rakve Spurs zarazil opět Young. Welbeck po brejku předal anglickému křídelníkovi balon, ten poklidně došel až k vápnu a krásnou střelou nedal americkému brankáři v bráně Tottenhamu nejmenší šanci - 0:3. Domácí se probudili až v samotné závěru zápasu, kosmetickou úpravu skóre zařídil Jermain Defoe. Střídající útočník převzal přihrávku, došel s balonem před vápno a utaženou ranou snížil na 1:3.

Autor: Marek Ustohal