01.01.2008 13:45 CET
1 : 2
(1:0)

Fulham FC - Chelsea FC 1:2

Roy Hodgson, nový manažer Fulhamu, si určitě představoval radostnější premiéru. Jeho tým od úvodu utkání vedl zásluhou Murphyho, který proměnil penaltu, avšak řadou chyb dovolil Chelsea nepříznivý stav utkání otočit.

Blues brali z tohoto utkání pouze výhru, jelikož jedině tak mohli držet krok s vedoucím duem Arsenal - Manchester United. Vlastní chybou dovolili domácím skórovat, ale díky zvýšené aktivitě mohli po devadesáti minutách slavit vítězství právě oni.

První poločas nabídl vyrovnaný fotbal. Jako první mohl vstřelit gól už v 8. minutě hostující útočník Kalou. Jeho střela ke vzdálenější tyči ovšem postrádala přesnost. Potrestání této nevyužité příležitosti přišlo hned z protiútoku. Moritz Volz byl faulován v pokutovém území Joem Colem a rozhodčí jeho atak posoudil jako penaltový. Exekuce se ujal bývalý anglický reprezentant Danny Murphy, jenž bez problémů poslal svůj tým do vedení.

Chelsea se dlouhou dobu nemohla dostat do hry a málem inkasovala podruhé. Míč z přímého kopu napálil do tyčky opět Murphy.

Hostům se povedl úvod druhé půle. Už po devíti minutách hry se prosadil Kalou, jenž dostal míč za Niemiho záda po rohu Joea Colea. Právě tento vstřelený gól Chelsea nabudil ke zvýšení aktivity, která přinesla kýžený úspěch za necelých deset minut. V pokutovém území stáhl Dempsey pronikajícího Ballacka s sám postižený následnou penaltu úspěšně proměnil. Fulham byl po zbytek zápasu zatažený především v obraně, a proto Blues své jednogólové vedení už udrželi.

Autor: Tomáš Honajzer