Sevilla FC (ESP)   -   NK Maribor (SLO)

3 : 0 (2:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.12 - 10.60 - 26.00

Sevilla díky Ben Yedderově hattricku porazila Maribor.

Povinnou výhru si proti slovinskému šampionovi připsala Sevilla. Andalusané zvítězili bez problémů 3:0 a skupinu E vedou již s dvoubodovým náskokem. Báječný večer prožil francouzský útočník Wissam Ben Yedder. Do sítě Slovinců se prosadil rovnou třikrát.

Sevilla byla proti Mariboru obrovským favoritem a málokdo počítal, že by v tomto utkání mohla ztratit. Domácí měli zápas na stadionu Ramóna Sáncheze Pizjuána plně pod kontrolou. Ben Yedder se poprvé zastřeloval v 6. minutě, kdy se dobře uvolnil, ale svůj pokus poslal jen do náruče připraveného Handanoviče. O pár minut později opět zakončoval Ben Yedder, tentokrát musel Handanovič tasit složitější zákrok a hlavičku s obtížemi vyrážel. Sevilla poprvé překonala svého soupeře ve 27. minutě a perfektní práci přitom odvedl Correa, který prošel celou obranou Mariboru jako nůž máslem a Ben Yedderovi jen předložil balón před prázdnou branku - 1:0 pro Sevillu. Domácí navíc zůstávali u balónu a za dalších deset minut uklízel Ben Yedder míč k zadní tyči a Handanovič byl opět bez šance.

Maribor ve druhém dějství překvapivě srovnal krok a byl Seville důstojným soupeřem. K blízkosti Sergia Rica se ale dostával jen sporadicky a po celý zápas se spíše bránil.

Sevilla v závěru hodlala vstřelit ještě třetí gól. Navas opřel balón o břevno a v 82. minutě byl tvrdě sražen Corchia a sudí nařídil pokutový kop. Wissam Ben Yedder dostal ideální možnost završit hattrick a nepohrdl, tvrdou ranou k tyči nedal ani napotřetí Handanovičovi žádnou šanci. Sevilla porazila Maribor 3:0 a na čele skupiny E má dvoubodový náskok.
21:13 Dolberg se vrátil do sestavy Ajaxu
Kasper Dolberg si na své konto připsal první letošní start, když nastoupil na závěrečné minuty zápasu s AEK Atény - mladý útočník Ajaxu je v pořádku po problémech s kolenem.
20:49 Liga mistrů - výsledky (1)
Výsledky dnešních zápasů Ligy mistrů: Ajax - AEK Atény 3:0 (46. a 90. Tagliafico, 77. Van de Beek), Šachtar Doněck - Hoffenheim 2:2 (27. Ismaily, 81. Maycon - 6. Grillitsch, 38. Nordtveit).
20:41 Nagelsmann novým rekordmanem Ligy mistrů
Julian Nagelsmann se dnes stal nejmladším trenérem v historii hlavní fáze Ligy mistrů, kormidelníkovi Hoffenheimu je 31 let a 58 dní. Německý kouč překonal rekord současného lodivoda CSKA Moskva Viktora Gončarenka, tomu bylo v době debutu v milionářské soutěži o 41 dní více, v roce 2008 vedl BATE Borisov. (sport-express.ru)
20:19 Do základní sestavy Plzně se vrací Kolář
Základní sestava Plzně pro utkání Ligy mistrů proti CSKA Moskva: Kozáčik - Řezník, Pernica, Hubník, Limberský - Hořava, Hrošovský - Kopic, Kolář, Kovařík - Krmenčík.
19:55 Zaniolo bude debutovat proti Realu Madrid
AS Řím za několik desítek minut vyběhne k utkání Ligy mistrů s Realem Madrid, přičemž profesionální premiéru zažije Nicolò Zaniolo. Teprve 19letý záložník před sezónou dorazil z Interu Milán, nedávno byl potom překvapivě nominován do italské reprezentace, za Giallorossi však zatím nenastoupil. (lequipe.fr)
18:35 Ajax proti AEK bez kapitána De Ligta
Matthijs de Ligt nepomůže Ajaxu ve večerním utkání Ligy mistrů s AEK Atény. Nadějného obránce a kapitána nizozemského celku vyřadilo zranění, uvolněný post ve středu obrany potom zaujme Frenkie de Jong. (lequipe.fr)
18:28 Nagelsmann nejmladším trenérem v LM
Liga mistrů dnes večer přepíše další rekordní zápis. Julian Nagelsmann, jenž povede Hoffenheim do večerního utkání se Šachtarem Doněck, o 41 dnů překoná dosavadní rekord Viktora Gončarenka, jemuž v září 2008, kdy koučoval BATE Borisov v zápase s Realem Madrid, bylo 31 let a 99 dnů. (lequipe.fr)
15:19 Juventus budily ve Valencii dělobuchy
Hráči Juventusu se před dnešním úvodním utkáním v základní skupině Ligy mistrů ve Valencii příliš nevyspali. V noci před hotelem, kde se turínský celek ubytoval, totiž skupinka fanoušků španělského celku odpalovala dělbuchy. "Asi ve tři hodiny ráno tam začali odpalovat pyrotechniku a také měli transparent urážející Juventus. Nešlo o nic velkého, prostě chuligánský čin," citovala agentura Reuters zástupce místní správy Juana Carlose Fulgencia s tím, že byla zvýšena bezpečnostní opatření pro zbytek pobytu italského klubu ve městě. (ČTK)
14:15 Messi je v LM produktivnější než PSV Eindhoven
Lionel Messi včera hattrickem režíroval výhru Barcelony nad PSV Eindhoven (4:0) a v Lize mistrů nastřílel už 103 gólů. V tomto ohledu je produktivnější než celý nizozemský mistr, ten v milionářské soutěži za roky svého působení zaznamenal 102 branek. (sport-express.ru)
13:03 Křest ohněm pro Zaniola?
Podle italského tisku by mladíček Nicolo Zaniolo z AS Řím mohl zažít už na hřišti Realu Madrid v Lize mistrů svůj debut v dospělém fotbale. A to rovnou v základní sestavě. Talentovaný 19letý záložník přišel do Říma z Interu Milán a na začátku září se nečekaně dostal do nominace italské reprezentace, přestože ještě neodehrál ani jeden profesionální zápas. (lequipe.fr)