01.10.2008 20:45 CET
1 : 1
(1:0)

Inter Milán - Werder Brémy 1:1

Fotbalisté Interu Milán se rozešli smírně s Werderem Brémy 1:1. Začátek utkání sice vyšel lépe domácím, kteří se zásluhou Maicona záhy ujali vedení, branka Pizarra však rozhodla o tom, že body se na San Siru budou dělit.

Claudio Pizarro už se jednou proti Interu trefil. Bylo to v sezóně 2006/2007 v barvách Bayernu Mnichov taktéž v základní skupině. Po dlouhých spekulacích ohledně porážky Interu v městském derby s AC se rozhodl kouč domácích José Mourinho udělat v sestavě několik změn. Jeho svěřenci se hned od začátku hnali do útoku a už v 1.minutě mohli jít do vedení, ale Ibrahimović poslal v těžké pozici míč nad břevno hostující branky.

Útočná dvojice Ibrahimović – Adriano byla i nadále v centru pozornosti a po centru brazilského forvarda měl blízko ke gólu první jmenovaný, ale svou střelu z dobré pozice poslal mimo branku Werderu. O několik minut později si oba své role vyměnili, Ibrahimović si pohrál z finským obráncem ve službách německého klubu Petrim Pasanenem, předložil míč svému kolegovi z útoku, ale ani ten v zakončení úspěšný nebyl.

Inter nadále dominoval a výsledkem toho byla zasloužená první branka, o níž se postaral ve 13.minutě Maicon. Opět velký kus práce odvedl Adriano, který vybojoval míč a prodloužil ho na brazilského záložníka, pro něhož už nebyl problém prostřelil gólmana Tima Wieseho. Vzápětí měli domácí možnost ke zdvojnásobení svého náskoku, ale jak střelu Muntariho, tak následnou dorážku Stankoviće vytěsnil výborný Wiese mimo dosah branky.

Hosté se do první vážnější šance dostali o několik chvil později, centr Prödla z pravého křídla usměrnil Pizarro ze dvou metrů jen do tyče. Závěr poločasu však patřil opět Interu, jenže pas Adriana nedokázal přetavit ve druhou branku Balotelli. Také po přestávce patřilo hřiště ovečkám kouče Mourinha, Brémy však úvodní nápor soupeře přečkaly bez úhony a o pár okamžiků později samy udeřily. Özil utekl po pravé straně, přeložil míč Pizzarovi a ten srovnal misky vah tohoto utkání.

Portugalský trenér reagoval na vzniklou situaci dvěma střídáními, když na hřiště poslal Quaresmu a Julia Cruze. Tito hráči se hned vzápětí uvedli pěknou akcí, ale Cruz mířil pouze těsně vedle. Rozhodnout tak mohl tři minuty před koncem Maicon, ale jeho pokus orazítkoval pouze tyč Wieseho brány. Štěstí se na stranu Interu v tomto zápase zrovna nepřiklonilo, ale mohlo být ještě hůř, kdyby v závěrečných sekundách usměrnil Naldovu přihrávku za Césarova záda střelec vyrovnávacího gólu Pizarro.

Autor: Radek Barkman / uefa.com