01.06.2013 21:00 CET
0 : 1
(0:1)

Deportivo La Coruña - Real Sociedad 0:1

Jeden z nejzajímavějších duelů posledního kola španělské první ligy nabídl zápas Deportiva La Coruňa s Realem Sociedad. Zatímco domácí potřebovali vyhrát, aby se zachránili, hosté z Baskicka pro změnu nutně museli brát všechny body, aby ukořistili cenné čtvrté místo. Úspěšnější nakonec byl Sociedad a díky výhře 1:0 si zajistil kvalifikaci do Ligy mistrů.

O jedinou branku zápasu se již v první půli postaral Antoine Griezmann, a jelikož Valencie nezvládla zápas v Seville, kde podlehla andaluskému celku 3:4, šlo o gól dost možná zaručující příliv desítek milionů eur za budoucí účast v Champions League. To Deportivo muselo po zápase cítit velké zklamání, neboť před posledním kolem mělo ze všech sestupem ohrožených klubů nejlepší pozici. Ostatní výsledky však nešly v jeho prospěch, a tak se místo něj udržela v první lize Celta Vigo.

Již od úvodního hvizdu bylo vidět, že oběma klubům jde o všechno a nic jiného než vítězství je nezajímá. Hned v první minutě musel hostující gólman Bravo zasahovat proti střele Domíngueze, šest minut nato zkoušel na druhé straně své štěstí ranou z třiadvaceti metrů Carlos Vela, ale i brankář Aranzubia svůj tým podržel. Do další šance se dostal Griezmann, ale tlačil svou st

Autor: Martin Kantor