28.08.2011 20:00 CET
0 : 6
(0:2)

Na úvod uštědřil Real „kanára“ Zaragoze

Real Madrid začal novou sezonu impozantně a zvítězil na hřišti Zaragozy v poměru 6:0. Hattrickem se blýskl Cristiano Ronaldo a celkové skóre mohlo být i vyšší nebýt výkonu brankáře domácích Roberta.

Bílému baletu vyšla odveta za jarní domácí porážku a tým z aragonské metropole vyprovodil šestigólovým přídělem. Zafungovala i výtka trenéra Mourinha vůči obraně, která se projevila čistým kontem. Kouč Zaragozy Aguirre bude muset na novém mužstvu ještě hodně zapracovat.

Domácí nastoupili s jedinou změnou - místo Oriola se na hřišti objevil Zuculini, hosté zahájili v očekávané sestavě. Los "maňos" hráli v hlubokém obranném bloku a iniciativu přenechali Realu. Úvodní tlak vyústil ve střely Özila a Di Maríi a aktivně se zapojoval i Coentrão s Benzemou.

V 15.minutě vytáhl první dobrý zákrok Roberto proti střele Benzemy. O sedm minut poté střílel Ronaldo z přímého kopu, ale domácí gólman nadvakrát zachránil. Ve 24. minutě si Real otevřel gólový účet. Akci rozjel Benzema, Özil mistrovsky prostrčil Ronaldovi a ten prostřelil Roberta.

Zanedlouho se hosté dožadovali penalty po ruce Ponzia ve vápně, nicméně Bílý balet si spravil chuť ve 29. minutě, kdy se probil do šestnáctky Ramos, na jeho centr nedosáhl nůžkami Ronaldo, ale zastoupil ho Marcelo, který lehkým křížným obloučkem opět překonal Roberta.

Závěr poločasu se nesl opět ve znamení šancí hostí. Ronaldo po pasu Benzemy a Francouz po akci Özila však na výborného brankáře nevyzráli. Domácí vystřelili na branku až ve 38. minutě. A když se neujaly ani dvě šance Ronalda, šli do kabin domácí s milosrdným dvougólovým rozdílem.

Druhý poločas začal opět příležitostmi Realu, nejprve minul těsně Ronaldo a pak spálil čistou gólovou šanci Di María, opět po střele Portugalce, zcela sám minul. Domácí odpověděli pěknou střelou střídajícího Pintera. Z protiútoku vychytal Benzemu znovu Roberto.

Třetího gólu se po tlaku dočkal Real v 64. minutě, když napálil odražený míč do sítě z takřka třiceti metrů Xabi Alonso. Střelecký festival však pokračoval - Ronaldo hlavičkoval nad a v 72. minutě po akci Benzemy a finální přihrávce Di Maríi dorazil Ronaldo míč do sítě.

V rychlém sledu následovala zblokovaná střela Özila, hlavička Ramose těsně vedle a střídajících Callejona, který nastřelil Da Silvu, a Higuaína, jehož oblouček šel mimo. Prosadil se až třetí střídající Kaká, jenž po čtyřech minutách pobytu na hřišti zakončil individuální akci pěknou střelou k tyči.

"Kanára" zkompletoval Real v 87. minutě. Akce byla velmi podobná čtvrtému gólu. Akci zahájil přesnou přihrávkou Coentrão na Kaká a ten našel pro změnu přesně Ronalda, který završil hattrick. Zápas ukončily příležitosti Callejona, jehož vychytal Roberto, a Pepeho, který zblízka z voleje minul.

Real zahájil sezonu nad očekávání, Zaragozu čeká ještě mnoho práce.

Autor: Jaroslav Smrž / marca.es