UD Las Palmas Španělsko - UD Las Palmas - Zprávy

Další články

Las Palmas potřebuje zvítězit, v cestě mu bude stát Almería

Almería dál přepisuje rekordní tabulky, protože v lize už nedokázala zvítězit takřka deset měsíců. V tomto kole se o první triumf v letošní sezóně pokusí na ostrově Gran Canaria, kde se utká s místním Las Palmas.

Smolař Coco se pod palmami nenašel, Athletic zareagoval na zaváhání Atlétika výhrou

Athletic zvítězil ve 28. kole LaLigy na hřišti Las Palmas 2:0 a přiblížil se čtvrtému Atlétiku Madrid na dva body. Rozhodující trefu obstaral po půlhodině hry Gorka Guruzeta, a potvrdil tak pozici nejlepšího střelce týmu. Po změně stran zažil smolné dvě minuty domácí obránce Saúl Coco, když se nejprve žlutou kartou vyřadil ze hry na další zápas a hned poté nešťastně skóroval do vlastní sítě. Les Leones zvítězili na hřišti klubu z Kanárských ostrovů vůbec poprvé v tomto století, týmy se zde ovšem střetly pouze šestkrát.

Las Palmas vyzve Athletic Club

Las Palmas se jakožto nováček ve své první sezóně mezi elitou drží skvěle. Zatím okupuje výborné deváté místo a už nyní, jedenáct kol před koncem, má záchranu takřka jistou. Příliš vzdálen není ale ani od míst zajišťujících účast v evropských pohárech, na v současnosti šestý Real Sociedad ztrácí šest bodů, na sedmý Betis pak ještě o bod méně. Nyní se však utká s těžkým soupeřem, tedy Athletic Clubem.

Náskok Getafe poslal k vodě jeho bývalý hráč. Las Palmas se v dešti protančilo k bodu

Fotbalisté Getafe remizovali ve 27. kole LaLigy na vlastním hřišti s Las Palmas 3:3. Domácí celek si v deštivé úvodní čtvrthodině vypracoval dvougólový náskok, který po dalších trefách na každé straně nakonec vydržel až do přestávky. Po návratu ze šaten ale během sedmi minut zaúřadovali hosté. Nejprve si premiérový zásah mezi španělskou elitou připsal Sergi Cardona, na kterého navázal Munir El Haddadi, jenž před sezonou přicestoval na Kanárské ostrovy jako volný hráč právě z Getafe.

Stejná forma a podobné umístění, Getafe vyrukuje na Las Palmas

Dva sousedé v tabulce a celky s naprosto totožnou formou, to je Getafe s Las Palmas. V sobotu dojde na vzájemné střetnutí a mírnějším favoritem jsou domácí Azulones.

Gólové vlaštovky odchovanců dolétly na Kanárské ostrovy po změně stran

Las Palmas remizovalo ve 26. kole LaLigy na vlastním stadionu s Osasunou 1:1. Střelecké temno úvodního dějství prosvítil krátce po návratu z kabin přesným volejem odchovanec hostujícího celku Unai García. Stejný způsob zakončení zvolil chvíli nato produkt mládežnické akademie žlutomodrých Kirian Rodríguez, jenž po fiasku v minulém kole zajistil domácím alespoň bod.

O střed tabulky si to rozdají Las Palmas a Osasuna

Vyrovnaný průběh nabídlo už první utkání na El Sadaru v Pamploně a i v neděli se dá očekávat přinejmenším podobný scénář. Oba celky si vedou víceméně stejně, ale o trochu lépe jsou na tom domácí. Ti však v minulém kole schytali ostudný debakl od Atlética a mají co napravovat.

Únorový pokles formy Atlétika rozmetal nezvykle složený útok

Atlético Madrid odčinilo nedávné nezdary, když ve 25. kole LaLigy porazilo na vlastní půdě Las Palmas 5:0. Druhou nejlepší obranu v soutěži prolomil už v prvním poločasu Marcos Llorente, jenž se v rozmezí pěti minut prosadil hned dvakrát a perfektně zastoupil čerstvě zraněného kanonýra Álvara Moratu. Dvěma zásahy se po změně stran prezentoval i Ángel Correa, ten se přitom v ligové základní sestavě objevil v tomto kalendářním roce teprve podruhé. Los Colchoneros tak potvrdili dominanci proti celku z ostrova Gran Canaria, se kterým v LaLize prohráli před vlastním publikem naposledy v roce 1969.

Trápící se Atlético zkusí vrátit Las Palmas poslední prohru

Las Palmas poměrně často schytává od Atlética Madrid dost branek a hráči to nepochybně budou mít v hlavách, až se znovu podívají na stadion Wanda Metropolitano. Domácí Colchoneros je na něm čekají už v sobotu krátce po poledni.

Las Palmas přeskočilo Valencii v tabulce díky mistrně zvládnutému závěru

Hráči Las Palmas vyhráli ve 24. kole LaLigy nad Valencií 2:0. Dle očekávání šlo o vyrovnanou, náročnou bitvu pro obě strany. Během ní se ani jednomu z týmů nepodařilo získat signifikantní herní převahu a ani si vypracovat větší počet gólových příležitostí. Duel ale přece jen rozuzlení našel, když v 89. minutě trefil týmu z Kanárských ostrovů tři body důrazný Alex Suárez.

Las Palmas se může ve vzájemném zápase s Valencií bodově dotáhnout

Fotbalisté Las Palmas přivítají v sobotu večer Valencii a pokud zvítězí, bodově se na svého soupeře dotáhnou. Oba celky jsou ve hře o pohárové šesté místo, ale lepší formou v tuto chvíli oplývají hosté.

Čerstvá posila z Jižní Ameriky smazala chybu parťáka, oslabená Granada brala bod

Granada remizovala ve 23. kole LaLigy na vlastním hřišti s Las Palmas 1:1. Utkání pro domácí nezačalo šťastně, když po 21 minutách hry musel opustit hřiště vyloučený Kamil Piatkowski. Prohřešek polského obránce, který navlékl dres Granaďanů teprve podruhé, pomohl krátce před pauzou zmírnit jeho kolega ze stoperské dvojice Bruno Méndez, jenž si po příchodu z brazilské ligy připsal vůbec první trefu na evropské scéně. Žlutomodří kontrovali až v 68. minutě, kdy se o nerozhodný výsledek po pěti minutách na trávníku zasloužil Pejiňo.

Granadu čeká Las Palmas

Na předposlední tým tabulky Granadu čeká celek z Kanárských ostrovů Las Palmas. Hosté jsou na tom v tabulce výrazně lépe a z devátého místa mají blíže k evropským pohárům nežli k záchranářským starostem.

Las Palmas opět nedotáhlo k bodům skvěle rozehraný duel s gigantem

Fotbalisté Las Palmas podlehli ve 22. kole LaLigy na domácí půdě Realu Madrid 1:2. Tým z Kanárských ostrovů poslal v 53. minutě do vedení přesným zakončením na bližší tyč Javi Muňoz. Pro středopolaře Pío Pío se jednalo o speciální moment, neboť svou kariéru začal právě v mládežnických týmech celku z hlavního města. Jeho trefa ale nakonec body neznamenala, jelikož favorit díky zásahům Viníciuse Júniora a střídajícího Auréliena Tchouaméniho skóre otočil. Žlutomodří tak prožili stejný průběh zápasu, který měl i jejich domácí duel s Barcelonou.