UD Las Palmas Španělsko - UD Las Palmas - Zprávy

Cádiz se ocitl ve smyčce stejných výsledků. Premiérový zásah Pejiňa stačil Las Palmas na bod

Hráči Cádizu remizovali v duelu 17. kola LaLigy s Las Palmas 1:1. Po premiérové trefě domácího záložníka Pejiňa ve španělské nejvyšší soutěži se dlouho zdálo, že klub z Kanárských ostrovů dotáhne utkání ke třetímu vítězství s čistým kontem v řadě. Pár minut před koncem základní hrací doby však za hosty udeřil Chris Ramos, jenž tak výraznou měrou přispěl ke čtvrté ligové remíze Žluté ponorky za sebou.

Las Palmas je favoritem proti Cádizu

Roli favorita bude v neděli odpoledne plnit Las Palmas. Celek z Kanárských ostrovů přivítá trápící se Cádiz, který čeká na vítězství už tři a půl měsíce!

Alavés trápila v souboji nováčků koncovka. Výhru Las Palmas znovu přinesl Rodríguez

Hráči Alavésu nezvládli v souboji nováčků na domácí půdě ošemetný zápas s Las Palmas a prohráli 0:1. Klub z Baskicka doplatil především na nízkou efektivitu ve své útočné fázi. S formou se nepotkal hlavně Sam Omorodion, který ve stoprocentních šancích několikrát selhal a hned dvakrát jej o gólovou radost připravil zásah videorozhodčího. Triumf týmu z Kanárských ostrovů tak přisoudil jedinou regulérní brankou duelu Kirian Rodríguez, jenž tak navázal na velmi dobré výkony z předchozích týdnů.

Alavés doma neprohrál s Las Palmas už šestnáct let! Teď jsou ale hosté na koni

První sobotní duel 16. kola LaLigy se odehraje v Alavésu, kam se přijede podívat Las Palmas. A to bude pro domácí mužstvo těžký oříšek, protože Las Palmas se daří a zvyklo si hrát na své poměry hodně vysoko v tabulce.

Nováček z Kanárů vzlétl tabulkou. Výtečnou formu Getafe přibrzdila špatná disciplína

Hráči Las Palmas využili výhodu domácího prostředí a v předehrávce 15. kola španělské LaLigy porazili Getafe 2:0. Klub z madridského předměstí tak okusil první ligovou porážku od konce září. Skóre otevřel ve 43. minutě přesně umístěnou hlavičkou domácí Julián Araujo, druhý poločas pak ovlivnila zejména brzká červená karta pro Omara Aldereteho. Zbytek zápasu žlutomodří v poklidu kontrolovali kombinační hrou. V závěru navíc dokázal navýšit vedení Cristian Herrera, a jeho tým tak poskočil na osmé místo ligové tabulky.

Las Palmas se chce v tabulce dotáhnout na Getafe, chybí mu bod

Jsou to jen dva dny od doby, kdy se spolu potkaly týmy Mallorky a Cádizu, ale LaLiga uhání dál. Už v pátek večer se proti sobě v předehrávce patnáctého kola postaví Las Palmas a návštěva z Getafe. A bude to souboj hodně dramatický.

Ofenziva nováčka volá po posilách. Betis si před pražským výletem smlsl na Las Palmas

Real Betis porazil ve 14. kole LaLigy nováčka Las Palmas 1:0 a potvrdil skvělou bilanci na domácím trávníku, kde v letošní sezoně ještě nenašel přemožitele a šestkrát v řadě tam zvítězil. Základ úspěchu položil v 19. minutě z dorážky Willian José, jenž v ročníku 2015/2016 nastupoval právě v dresu hostujícího celku. Tomu by se podobný ofenzivní hráč hodil, neboť klubu z Kanárských ostrovů patří druhý nejhorší útok v soutěži a už posedmé vyšel gólově naprázdno. Tým ze Sevilly se naopak ideálně naladil na čtvrteční zápas Evropské ligy, v němž se střetne s pražskou Spartou.

Las Palmas zavítá do Sevilly k utkání s Betisem

Nedělní program čtrnáctého kola španělské LaLigy uzavřou svým zápasem týmy Betis a Las Palmas. To, že se po třinácti utkáních drží v první polovině tabulky Betis, asi nikoho nepřekvapí, o poznání zajímavějším je pro nestranného diváka umístění ostrovního celku, který se zatím také nachází v horní půlce. Dokáže "La Unión Deprotiva” překvapit dalšího silného soupeře a odvézt si z Andalusie nějaké body?

Nováček další senzaci nepřidal. První zásah mladíka Las Palmas smazal mazák Osasuny

Osasuna si po dvou prohrách v řadě připsala alespoň bod, když ve 13. kole LaLigy remizovala na svém stadionu s Las Palmas 1:1. Oba týmy se i přes množství nebezpečných náznaků v první půli prosadily až po změně stran. Na premiérový zásah 20letého Alberta Moleira v nejvyšší španělské soutěži odpověděl o pouhé čtyři minuty později sedmou trefou v ročníku téměř o generaci starší Ante Budimir. Hosté tak na překvapivou výhru nad favorizovaným Atlétikem Madrid z minulého kola navázali pouze bodem.

Ve formě hrající Las Palmas chce po skalpu Atlética i ten Osasuny

Osasuna má za sebou už dvě porážky v řadě, což se pokusí odčinit ve třináctém kole. Tentokrát bude moci využít domácího prostředí, protože do Pamplony navečer zavítá Las Palmas. A to naopak překvapivě hýří sebevědomím.

Střelci Atlétika usnuli pod palmami. Nebojácnost vynesla Las Palmas nečekaný triumf

Atlético Madrid v 11. kole LaLigy překvapivě zaváhalo na hřišti Las Palmas, kde padlo 1:2. Velmi sympatický výkon outsidera z ostrova Gran Canaria dostal gólovou třešničku v 51. minutě zásluhou Kiriana Rodrígueze. Nováček soutěže dokonce přidal zásluhou Benita Ramíreze v 75. minutě druhý zásah, jenž se stal nakonec rozhodujícím. Ofenziva hostů se totiž zmohla pouze na kontaktní trefu a poprvé od půlky září v ligovém duelu zaznamenala méně než dva góly. Žlutomodří se tak ziskem tří bodů dostali kousek od příček znamenajících evropské poháry.

Atlético v pátek zavítá na půdu zlepšujícího se Las Palmas

LaLiga rozehraje své dvanácté kolo v pátek večer a jako první se do boje o body přihlásí Las Palmas spolu s Atléticem. Madridský celek se nachází ve skvělé formě, ale ani Las Palmas rozhodně není bez šance na dobrý výsledek.

Almería prohloubila své trápení i proti nováčkovi z Las Palmas, do kolen ji poslal gól v nastavení

Las Palmas porazilo v 11. kole LaLigy Almeríi na její půdě 2:1. Úvodní gól zápasu vstřelil hostující odchovanec Barcelony Munir El Haddadi, jenž se v letošním ročníku trefil poprvé. Na jeho branku sice dokázal odpovědět střídající Largie Ramazani, rozhodující moment však přišel až v nastaveném čase, kdy hostům zařídil výhru Sory Kaba. Rojiblancos tedy s 11 ztrátami v řadě i nadále setrvali jediným celkem v lize, který čeká na první triumf v sezoně. Poslední tříbodovou radostí tak pro Almeríi zůstala květnová výhra nad Mallorkou.

Almería se chce odrazit ode dna proti Las Palmas

Na posledním místě zůstává Almería a jako jediná z celé soutěže ještě nevyhrála. Změnit se to pokusí v sobotu odpoledne, kdy na svém stadionu přivítá Las Palmas. Předloni se tyto kluby potkávaly v nižší soutěži a vzájemnou bilanci mají vyrovnanou.

Vallecano pokračuje v poctivém sběru bodů. Na hřišti Las Palmas rozhodla úspěšnost penalt

Las Palmas padlo v 10. kole LaLigy na vlastním hřišti s Vallecanem 0:1. Tým z Kanárských ostrovů tradičně trápila ofenzivní složka hry, což potvrdil ve 34. minutě Munir El Haddadi neproměněným pokutovým kopem, při němž ztroskotal na brankáři. Zákrok Stoleho Dimitrievského nabyl na ještě větší důležitosti v samém závěru utkání, kdy kopali penaltu i hosté a Bebé, jenž byl v tu chvíli na trávníku jen několik desítek vteřin, se nemýlil. Rayo tak neprohrálo už šestý ligový duel za sebou, teprve podruhé ovšem během této série získalo všechny body.