Deportivo Alavés Španělsko - Deportivo Alavés - Zprávy

Ofenzivní galapředstavení vyznělo lépe pro Alavés, Sevilla na startu ligy tápe

Alavés ovládl ve druhém kole LaLigy dramatický duel se Sevillou, kterou doma porazil 4:3. Na úvodní zásah domácích ještě dokázali Rojiblancos reagovat a skóre otočit, avšak už do poločasu bylo opět srovnáno. Jako rozhodující se tak ukázal úsek mezi 54. a 59. minutou, kdy se dvakrát prosadil 33letý Kike García. Další klíčovou postavou duelu se stal o čtyři roky mladší Luis Rioja, který nejenže celé gólové představení načal, ale měl i prsty ve všech následujících brankách baskického celku. Zatímco modrobílí oslavili první vítězství po návratu mezi elitu, Rojiblancos na bodový zisk stále čekají.

Deportivo Alavés i Sevilla chtějí první výhru

V pondělní dohrávce budou usilovat o první vítězství jak Deportivo, tak i Sevilla. Zejména pro hosty je začátek sezony zklamáním, protože po domácí porážce od Valencie přišel nezdar i v evropském Superpoháru.

Alavés se při návratu mezi elitu rozkoukával. Cádiz si těsný náskok pohlídal od samého začátku

Cádiz v prvním kole LaLigy přivítal na domácí půdě nováčka z Alavésu a dokázal zvítězit 1:0. O to se už na začátku prvního poločasu postaral svým prvním gólem v nejvyšší španělské soutěži Fede San Emeterio, který usměrnil hlavou do branky tvrdý centr Javiho Hernándeze. Žlutá ponorka tak poprvé od svého návratu mezi elitu vyhrála v úvodním kole, a to i přesto, že v závěru dohrávala bez vyloučeného Gonzala Escalanteho.

Cádiz zahájí sezónu proti Alavési

V pondělních dohrávkách prvního kola budou fanoušci moci sledovat utkání dvou ze tří nováčků mezi španělskou elitou. Jako první se o půl osmé na hřišti Nuevo Mirandilla představí celek Deportivo Alavés, kterému se povedlo po roce vrátit do nejvyšší španělské ligy a svou prvoligovou příslušnost si bude chtít bezpochyby udržet.

Cádiz vyloupil Mendizorrotzu a slaví záchranu

Až v úplně posledním kole si vybojovali setrvání v nejvyšší soutěži hráči Cádizu. Na půdě Deportiva Alavés, jehož osud se před několika týdny naplnil vstřelil jedinou branku Anthony Lozano. Cádiz neměl situaci ve svých rukou a nutně potřeboval jednak zvítězit a také zaváhání Granady v souboji s Espanyolem. Oba faktory se nakonec podařilo naplnit, ale až do úplného závěru to bylo velké drama.

Cádiz hraje o všechno. Ani výhra nad Alavésem ale nemusí stačit

Alavés už dávno sestoupil a před vlastními fanoušky se na Estadio Mendizorrotza bude minimálně na rok loučit s první ligou. Cádiz naopak hraje o všechno a navíc nemá situaci tak úplně ve svých rukou. Minimálně hosté tedy do utkání dají maximum.

Levante obralo Alavés o všechny body a stáhlo ho s sebou do druhé ligy

Už jistě sestupující Levante v předposledním kole LaLigy otočilo zápas s Alavésem a po výhře 3:1 rozhodlo o pádu svého soupeře do nižší soutěže. Z výhry se domácí mohli radovat díky povedené druhé půli, kdy nejprve v 53. minutě vyrovnal Óscar Duarte a čtvrt hodiny před koncem obrat dokonal Roger Martí. Deportivo se tak se španělskou elitou po šesti sezonách loučí.

Sestupující Levante hostí předposlední Alavés

Levante má jako první celek v tomto ročníku jisté, že na jeho zápasy v příští sezoně budou fanoušci chodit do druhé ligy. V neděli večer by se s nimi aspoň rádo rozloučilo výhrou. Jenže proti nim stojí Deportivo Alavés, které má jen o dva body víc a bije na poplach.

Deportivo Alavés ještě vykřesalo jiskřičku naděje

Alavés výhrou 2:1 nad Espanyolem udržel malou naději na záchranu a bude čekat, jak si povede ve čtvrtečním duelu Cádiz. Utkání výrazně ovlivnila červená karta Herrery, která přišla krátce po změně stran. Početní převahu pak využil ke vstřelení vítězné branky Escalante.

Tápající Alavés hraje proti Espanyolu o všechno

S formou a výsledky Alavésu je to teď jako na houpačce - domácí výhru zpravidla následuje venkovní porážka. Přítrž téhle opakující se smyčce chce Alavés udělat ve středu večer, kdy na svém stadionu hostí katalánský Espanyol.

Celta Vigo udělala s Alavésem rychlý proces a přiblížila ho sestupu

Už jen velmi malou šanci na záchranu mají hráči Deportiva Alavés. Na Estadio Balaídos utrpěli čtyřbrankový debakl a zůstali na chvostu tabulky. Celta si zajistila už v poločase dvoubrankový náskok, který po změně stran a především vyloučení Navarra ještě navýšila. Dvěma brankami se blýskl Iago Aspas, muž zápasu.

Alavés potřebuje zlomit venkovní prostředí, Celtě se zase nedaří doma

Celta Vigo se v sobotu odpoledne utká s Deportivem Alavés a moc ráda by si vylepšila domácí statistiky. Na stadionu Balaídos se jí totiž moc nedaří a víc jak měsíc zde nevyhrála. Alavés je sice poslední, ale jeho forma jde strmě nahoru.

Villarreal po prohře na Anfieldu nebodoval ani na Estadio Mendizorrotza

Alavés v sobotním zápase vyhrál nad Villarrealem a připsal si velmi důležité tři body. Domácí se dvakrát prosadili v první půli, kdy se trefil Laguardia a Escalante. Villarreal dokázal jen snížit, a to z kopačky Chukwuezeho.

Alavés i Villarreal hrají o hodně

Na Mendizorrotze se bude hrát opravdu o hodně. Deportivo Alavés nutně potřebuje zvítězit, aby zvýšilo své šance na záchranu, ale soupeřem mu bude semifinalista Ligy mistrů Villarreal. Jemu se porážkou v Liverpoolu vzdálily evropské poháry pro příští rok a v lize na ně ztrácí tři body.

Deportivo Alavés nezvládlo klíčový záchranářský souboj, vítězem je Mallorca

Mallorca slaví veledůležitou výhru, protože se jí povedlo v záchranářském duelu přelstít Deportivo Alavés. Hosté se po brankách Pratse s Muriqim musejí smířit s posledním místem a jejich manko na 17. příčku činí už šest bodů.