Deportivo Alavés Španělsko - Deportivo Alavés - Zprávy

Betis jede po výhře nad Spartou do Baskicka

Real Betis ve čtvrtek udolal Spartu a může se zase koncentrovat na výkony ve španělské soutěži. Verdiblancos budou na Estadio Mendizorrotza usilovat o třetí soutěžní výhru v řadě. Pokud jde o Alavés, ten se trápí a v tabulce se už propadl na sedmnáctou pozici.

Osasuna po měsíčním strádání zvítězila, Alavés se nedokázal vypořádat s dlouhým oslabením

Osasuna zvítězila v osmém kole LaLigy na hřišti Deportiva Alavés 2:0. Souboj týmů, které po reprezentační přestávce z první poloviny září čekaly na ligové vítězství, nabídl i kvůli dlouhé početní nevýhodě domácích góly pouze v jejich síti. O rozhodující trefu se ještě v čase vyrovnaných sil na trávníku postaral ve 36. minutě José Manuel Arnáiz, jenž se po letním přesunu zpět do nejvyšší španělské soutěže prosadil poprvé. Celek z Pamplony tak neprohrál osmé vzájemné klání v řadě, hned v sedmi z nich dokonce získal všechny body.

Alavés kontra Osasuna, komu se podaří zapsat tři body?

První říjnový den svede dohromady také Deportivo Alavés a Osasunu, tedy aktuálně čtrnáctý, respektive patnáctý tým tabulky. Oba soupeři mají co vylepšovat a především Osasunu nezachytil začátek sezony v optimálním rozpoložení.

Kuriózní vlastenec Vigo nespasil. Alavés vytěžil z přesilovky bod

Fotbalisté Celty Vigo v sedmém kole LaLigy neukončili čekání na domácí vítězství, když s Alavésem remizovali 1:1. Vedení se v první půli ujali kuriozním způsobem Los Celestes, když si hostující Rafa Marín nezkontroloval postavení vlastního gólmana a pasem naslepo zamířil nešťastně do opuštěné branky. Deportivo se z tvrdého direktu vzpamatovalo a po změně stran se, už při početní výhodě, dočkalo zaslouženého vyrovnání, které v 73. minutě zařídil Samu. Pro útočníka hostujícího z Atlétika Madrid se jednalo o první trefu v dresu Basků.

Celtě ani Alavésu se příliš nedaří

Loni v květnu Celta Vigo zatočila s Alavésem působivým výkonem, ale tentokrát je situace jiná. A očekává se mnohem vyrovnanější partie. Hráčům Celestes se totiž vůbec nedaří. Hosté přijíždějí na Estadio Balaídos s dvoubodovým odstupem.

Alavés porušil výsledkový algoritmus. Další povedené vystoupení Athleticu ozdobil Williams

Athletic zvítězil v šestém kole LaLigy na půdě Deportiva Alavés 2:0. Povedený zápas odehrál především Iňaki Williams, jenž zaznamenal svou třetí trefu v probíhajícím ročníku a na druhou, nádhernou branku Oihana Sanceta, asistoval. Rojiblancos díky tříbodovému zisku přerušili zajetou tradici při kláních na hřišti modrobílých, jelikož tam dosud nevyhráli 20 let. Nováček soutěže navíc tímto duelem ukončil své střídání proher s výhrami, jelikož padl podruhé v řadě.

Deportivo by mělo matematicky vyhrát, Athletic má ale skvělou formu

Šesté kolo LaLigy má na programu jednu páteční předehrávku a ta začne v Alavésu. Domácí Depor přivítá večer hodně složitého soupeře, protože se sem dostaví Athletic. A klub z Bilbaa zatím zažívá velmi dobrý start do nové sezony.

Alavés pokračuje v nastoleném trendu. Vallecanu pomohla z gólové mizérie přísná penalta

Hráči Raya Vallecana odčinili v pátém kole LaLigy dvě ligové porážky v řadě, když na vlastní půdě porazili Alavés 2:0. Domácím k úspěchu pomohl v závěru první půle přísně nařízený pokutový kop, který s přehledem proměnil Isi Palazón. Los Vallecanos vývoj utkání kontrovali a krátce před koncem zásluhou Jorge de Frutose stvrdili své vítězství. Zároveň tak po debaklu s Atlétikem Madrid a prohře v Andalusii prolomili sérii dvou klání bez vstřelené branky. Deportivo naopak protáhlo svůj trend, kdy od startu sezony střídá výhry s prohrami.

Rayo se potřebuje probrat. A s Deportivem se mu daří

LaLiga má za sebou po reprezentační pauze 5. kolo a v pátek jeho jedinou předehrávku. Té se ujme domácí Rayo Vallecano, které na Estadio de Vallecas přivítá Deportivo Alavés. A jeho jediným cílem bude opět najít ztracenou formu.

Alavés doma exceluje i mezi elitou. Valencii nestačila na body ani kouzla Mamardashviliho

Deportivo Alavés zvítězilo ve čtvrtém kole LaLigy na domácím hřišti nad Valencií 1:0. Již v páté minutě se hned dvojnásobně vytáhl hostující Giorgi Mamardashvili, jenž zlikvidoval opakovaný pokutový kop. Chvíli nato ovšem gruzínského gólmana nepotěšil Cenk Özkacar, který si do vlastní sítě nešťastně srazil centrovaný balon. Baskové tak prodloužili ligovou sérii neproher, kterou táhnou od minulého ročníku stráveného ve druhé nejvyšší soutěži, už na 14 klání v řadě.

Depor nastoupí doma proti Valencii

Valencia před týdnem poprvé narazila a doma přenechala všechny body Osasuně. Napravit to bude chtít na půdě Deportiva Alavés, což bude hodně těžký úkol. Depor umí být doma silný, o čemž se před nedávnem přesvědčila Sevilla.

Alavésu na předměstí Madridu zvlhl střelecký prach. Getafe na třetí pokus bodovalo naplno

Fotbalisté Getafe ve třetím kole LaLigy uspěli nad Deportivem Alavés po výsledku 1:0, a poprvé v ligové sezoně se tak mohli radovat z výhry i vstřeleného gólu. O vítěznou trefu se postaral v 84. minutě z penalty odchovanec věhlasnějšího madridského týmu, Realu, Borja Mayoral. Deportivo naopak po sedmigólové přestřelce se Sevillou podruhé v řadě na venkovním hřišti zakoplo. Zároveň skončila vzájemná remízová série, která trvala posledních šest duelů.

Dokáže Getafe vstřelit první branku sezóny, nebo podruhé v řadě zvítězí nováček Alavés?

Getafe ani Alavés nejsou celky, se kterými se počítá pro horní polovinu tabulky, přesto oba dokázaly v úvodních kolech potrápit o poznání věhlasnější soupeře a nyní je k vzájemnému střetnutí svede pondělní dohrávka třetího kola. "Babazorros" jsou v tabulce devátí se třemi body na kontě, "Azulones" získali zatím pouze jeden bod, zato s o poznání věhlasnějším soupeřem.

Ofenzivní galapředstavení vyznělo lépe pro Alavés, Sevilla na startu ligy tápe

Alavés ovládl ve druhém kole LaLigy dramatický duel se Sevillou, kterou doma porazil 4:3. Na úvodní zásah domácích ještě dokázali Rojiblancos reagovat a skóre otočit, avšak už do poločasu bylo opět srovnáno. Jako rozhodující se tak ukázal úsek mezi 54. a 59. minutou, kdy se dvakrát prosadil 33letý Kike García. Další klíčovou postavou duelu se stal o čtyři roky mladší Luis Rioja, který nejenže celé gólové představení načal, ale měl i prsty ve všech následujících brankách baskického celku. Zatímco modrobílí oslavili první vítězství po návratu mezi elitu, Rojiblancos na bodový zisk stále čekají.

Deportivo Alavés i Sevilla chtějí první výhru

V pondělní dohrávce budou usilovat o první vítězství jak Deportivo, tak i Sevilla. Zejména pro hosty je začátek sezony zklamáním, protože po domácí porážce od Valencie přišel nezdar i v evropském Superpoháru.