SC Braga Portugalsko - SC Braga - Zprávy

Braga po nevydařeném návratu do Ligy mistrů hostí zatím neporaženou Boavistu

Zápas mezi Bragou a Boavistou bývá tradičně soubojem týmu z čela tabulky s týmem z poklidného středu. Tato tradice je dodržená i v 6. kole letošního ročníku Ligy Portugal, byť s jednou změnou. Domácí Braga je v tabulce až osmá, zatímco stále neporažená Boavista okupuje s nejlepším skóre celé soutěže druhou příčku.

Neapolské pušky zastoupil kapitán, Braga se nakonec popravila vlastním gólem

Neapol zvítězila v prvním duelu skupiny C Ligy mistrů na půdě Bragy 2:1. Mlčící útočné hrozby úřadujícího italského mistra musel gólově zastoupit kapitán Giovanni Di Lorenzo, jenž rozvlnil síť přesnou ranou v nastavení první půle. V závěrečné desetiminutovce sice nejprve přiblížil domácí k zisku cenného bodu Bruma, poslední slovo však opět měli Partenopei, kteří díky vlastní brance Sikoua Niakatého ukořistili cennou výhru. Český gólman Lukáš Horníček sledoval utkání z lavičky portugalského celku.

Braga před Ligou mistrů selhala a ve Faru nečekaně prohrála 1:3

Braga má za sebou náročnější program a již ve středu ji čeká vstup do vytoužené Ligy mistrů s úřadujícím italským mistrem Neapolí, nicméně v úplně nejlepší náladě rozhodně nebude. Svěřenci trenéra Artura Jorgeho totiž vůbec nezvládli první poločas na stadionu Estádio Municipal de São Luís a místnímu Farense senzačně podlehli 1:3. V tomto ligovém ročníku tak utrpěli již druhou porážku a se sedmi body jsou až osmí.

Braga se po letech vrací do Ligy mistrů, první na řadě je Neapol

Portugalská Braga má za sebou hodně náročné dny a musí zpracovávat nečekanou porážku od Farense. Jenže svěřenci trenéra Artura Jorgeho nemají moc času nazbyt, protože ve středu večer se na Estádio Municipal de Braga představí italská Neapol.

Braga se po úspěchu ve vloženém kole představí na půdě Farense

Dlouhou cestu přes celou zemi musí fotbalisté Bragy podstoupit před utkáním 5. kola Ligy Portugal na půdě nováčka Farense. Hostům zatím chybí konzistence ve výkonech, ale kromě zaváhání v prvním kole plní plán, hosté jsou na tom naopak z trojice nováčků nejhůř.

Braga otočila vývoj s Moreirense a slaví druhou výhru v ligové sezóně

Trenér Bragy Artur Jorge se v této dohrávce 3. kola musel obejít bez dvou opor Abela Ruize s Ricardem Hortou a i kvůli jejich absenci přišli hosté ještě do přestávky o rychle nabité vedení, nicméně v samém závěru přeci jen zmobilizovali síly a díky trefě Al Musratiho v šesté minutě nastavení nakonec zvítězili 3:2. Braga se rázem vyhoupla na šesté místo tabulky se sedmi body, domácí nováček je v tuto chvíli desátý se čtyřmi body.

Braga se v dohrávce 3. kola pokusí vyzrát na houževnaté Moreirense

Braga si odložila duel 3. kola portugalské nejvyšší soutěže kvůli play-off o základní skupinu Ligy mistrů a rozhodně udělala dobře, protože nakonec přešla do hlavní fáze přes řecký Panathinaikos. Po dohodě s Moreirense ji čeká tato dohrávka v reprezentační přestávce a bude považována za favorita, nicméně jednoduchý úkol ji čekat nemusí. Domácí výběr totiž zatím prohrál jen jednou, a to ještě o gól s vysoce favorizovaným Portem (1:2).

Spoting CP poprvé zaváhal, o další tři body ho připravil Álvaro Djaló

Lisabonský Sporting až do tohoto očekávaného šlágru 4. kola zdolal všechny tři své protivníky a na udržení čela tabulky si brousil zuby v Braze, jenže zasloužené vedení nakonec neudržel, a poprvé v sezóně tedy ztratil. Domácí celek se po úspěchu v podobě postupu do základní skupiny Ligy mistrů přes řecký Panathinaikos nabudil ve druhém poločase, a i když byl celkově horším týmem, vybojoval alespoň remízu.

Sporting se ve šlágru 4. kola pokusí udržet stoprocentní bilanci na půdě ambiciózní Bragy

Sporting po nečekaném zisku titulu ze sezóny 2020/2021 obsadil v té loňské až čtvrté místo a byl přímo nalosován do základní skupiny Evropské ligy, včetně tohoto nedělního duelu se tak mohl plně soustředit na ligovou scénu. V dosavadním průběhu zatím nezaváhal, jelikož naplno bodoval ve všech třech duelech a v tabulce se dělil o vedoucí pozici s Portem. Nicméně v tuto chvíli ho čeká asi nejtěžší zkouška dosavadního průběhu.

Moutinho překvapil volbou destinace a zahraje si za Bragu

João Moutinho, který má na kontě 146 zápasů za portugalskou reprezentaci, podepsal roční smlouvu s Bragou, kam zamířil na volný přestup po červnovém konci ve Wolverhamptonu Wanderers. Portugalský tým o příchodu hráče, který za něj bude nastupovat s číslem 28, informoval na svém webu v pátek večer.

Braga zvládla divoký zápas s Chavesem a poprvé v ligové sezóně se tak raduje z vítězství

Braga sice skvěle začala ve 3. předkole Ligy mistrů po drtivých výhrách nad srbským vyzyvatelem Bačka Topola (3:0 a 4:1), ovšem vstup na portugalskou ligovou scénu jí vůbec nevyšel a utrpěla senzační porážku s podceňovaným Famalicãem (1:2). Teď si i přes nepříliš povedený první poločas zlepšila náladu v Chavesu a i díky vyloučení domácího Ygora Nogueiry zhruba čtvrthodiny před závěrečným hvizdem zvítězila v divokém poměru 4:2.

Braga bude v Chavesu napravovat kolaps z prvního kola

Fotbalisté Bragy zavítají v rámci 2. kola Ligy Portugal do Chavesu a po nepovedeném úvodním ligovém duelu budou mít co napravovat. Stejnou motivaci má v prvním domácím utkání sezóny i Chaves, který v úvodním kole také nebodoval.

Famalicão si na úvod sezóny připravilo překvapení a z Bragy veze tři body

Páteční předehrávka a úvodní duel nové sezóny Ligy Portugal mezi domácí Bragou a hostujícím Famalicãem skončil velkým překvapením. Domácí favorit sice šel díky gólu kapitána Horty do brzkého vedení, ale po změně stran prvně vyrovnal Rodrigues a vítězný gól Famalicãa přidal v páté minutě nastaveného času Aranda.

Sezóna začne v Braze, kde se představí Famalicão

Fanoušci portugalského fotbalu se dočkali. Letní pauza je u konce a začíná nový roční Ligy Portugal. Na úvod dlouhé čtyřiatřicetikolové sezóny přivítá loni třetí Braga v minulé sezóně osmé Famalicão a hned první zápas sezóny může nabídnout zajímavou podívanou.

Nejzajímavější produkty portugalské ligy. Kteří hráči by obstáli ve velkých ligách?

Týmy ze špičky portugalské ligy patří v posledních letech k těm nejvýdělečnějším ze všech. Zásluhu na tom má zejména prodej mladých talentů. Kluby díky efektivnímu systému výchovy v mládežnických kategoriích dokáží své nejtalentovanější hráče v nízkém věku začleňovat do prvního týmu, kde se mohou předvést v náročných zápasech evropských pohárů.